Houby rostou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 08.10.04 09:13
Houby rostou?

Otázečka asi jen pro zdejší našince, ale netušíte někdo zda rostou houby? Jižní Čechy, střední, severní…? Letos se mi ještě nezadařilo pořádně si „zalovit“ tak přemýšlím, co s nedělním ránem…
Dovětek pro Pendu: Doufám, že se mi to povedlo napsat bez překlepu :-)

Reakce:

penda
4752 příspěvků 08.10.04 12:37
lucianko,

přijeď na Vysočinu, tady snad ještě nějaké jsou…:-))

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 08.10.04 13:23
Pendo,

díky, vypadá to, že asi pojedu k Jindřichovu Hradci - a snad nezabloudím …

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.04 13:34
Nové Strašecí, Mšec

NEROSTOU A NEROSTOU!!!

Kari
545 příspěvků 08.10.04 15:00
Houby

U nás u chaty v lese ve Svojeticích poblíž Klokočné, Jedlice nebo kousek od Světic je to tutovka. Vždycky tam nějakýho hříbka nebo šedivku najdu. I když byla ta sucha. Ale u Struhařova a Na Vyhlídce, jsme tudle bloumali přes dvě hodiny a tam vůbec nic. A přitom je to od Svojetic kousek.
Pak mraky hub rostou u Železného Brodu v Jizerkách. Tam nosili lidi z lesa narvaný košíky už před třemi týdny. Já jsem jich taky našla dost a to jsme nehledali, ale šli po cestách. Stačilo si jen odskočit do houští za účelem provedení úlevy a vrátila jsem se s plnou náručí sameťáčků, babek a masáků .
Určitě nerostou v Petrovicích u Příbrami. Zrovna tak u Benátek nad Jizerou. Tam ani prašivka, ať si oči člověk vykouká sebevíc..
V Jižních Čechách jsem ještě letos nehledala, ale tam budou podle mne hojně.
Přeji hodně houbového zdaru! a ještě většího zdaru pak při labužnických úpravách houbiček

Moni

rosnicka
262 příspěvků 08.10.04 15:45
V Jizerkách rostou,

a jako vzteklý!!!!Musím říci, že minulý týden jsme si splnili konečně houbařskou horečku…a po pár dnech vyslovených žní, to nikdo už nechce jist ani čistit a…nicméně, máme nasušeno, zamraženo atd…

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 10.10.04 16:33
...

Tadydam, tak jsem byla houbařit - v sobotu v okolí Velkých Popovic (středoč. kraj) a dnes u Mladé Vožice (u Tábora) a našla jsem HOUBY! V soboru václavky, v neděli pár malinkých sameťáčků. Ale není nad procházku!

suzanka
161 příspěvků 11.10.04 11:25
...

Rostou , u nás v Podkrušnohoří rostou - o víkendu jsem byla a stačilo to na pořádnou smaženici a pár řízků … : a to mám na houby fakt smůlu - nikdy nic nenajdu.

Labužník Berry02
80 příspěvků 11.10.04 14:48
houby nerostou

Tady na jihu (ČB a okolí, Novohradské hory) zatím nic, snad by se to mělo zlepšit. Kolega se ráno vytahoval že v neděli našel 5 !!! sameťáků. Tak uvidíme jaká bude sezóna. (zatím je dost nejistá, nebo chodím tam kde nerostou)
Ale slyšela jsem, že Táborsko má žně.

Eleeen
1127 příspěvků 12.10.04 12:42
Vsetínsko-Hostýnské vrchy

Rostou, rostou! Muchomůrky červené!
A mezi nimi: praváci, bedličky, suchohříbky (ale málo), klouzci, píchavky, taky pár kuřátek (liška obecná) a POZOR: ryzce pravé!!!! Fotky jsem včera rozeslala labužníkům, na které mám kontakt.
Jo! A václavky začínají, snad do víkendu narostou, abych je mohla síct kosou …

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.04 13:14
Nové Strašecí, Mšec

Tak my jsme měli v sobotu k obědu smažené řízky z křemenáčů, kozáků a 1 borováka! Kamarádka dostala náklad na talíři a večer jsem vzala ještě mísu studených řízků do hospody. A k tomu vlastnoručne vyrobenou tatarku!
Rostou ale jen v trávě, v lese zatím nic moc Václavek jsou mraky, rostou i klouzci, našli jsme i krásného kotrče! A našli jsme i šafránku!
Nejvíc se těším na dutonožky (hřib dutonohý), protože z nich jsou řízky absolutně nejlepší!!!
Houbičky, houbičky, vylezte!!!!!!!

Kari
545 příspěvků 12.10.04 16:28
Východně od Prahy- Svojetice (za Říčanama a před Kostelcem n.č.l.

My našli o víkendu hromadu lišek. Ale fakt fůruuu. I nějaký ten hřib pravý a holubinka se skví v té naší kořisti. …Už dva dny akorát přemýšlím co s těma liškama…asi naložit. sníst to najednou nezvládneme…

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.04 07:24
Kari

ty lišky ti naprosto, nepokrytě a zavile závidím!!!
Udělala bych si kulajdu s liškama! To je jídlo mého dětství! Na to už jenom vzpomínám!!!

Kari
545 příspěvků 13.10.04 09:46
Glamo,

mě se stala hrozná věc. Teď to asi patří do rubriky „začínáme od píky“, ale když už je řeč tady o těch liškách, tak to vrznu sem. Včera jsem lišky vhodila do hrnce a zalila vodou a jako že je povařím. Všichni v práci i rodiče mi říkali, jak se mají lišky dlouho vařit, že jsou jinak dost tuhé a těžce ztravitelné. Tak jsem je vařila nějakou tu hodinku a co se z nich stalo, to je hrůza . Místo žlutooranžových nádherných houbiček jsou teď takové hnusné šedivé a už vůbec nevypadají jak lišky! Z nich se vytvořil kalný černo-hnědo-oranžový nálev..A to jsem je ještě neochutnala Já normálně houby vůbec nevařím, ale u těch lišek jsem si myslela, že je to nutné a že je naložím do slaného nálevu, abych měla do zásoby..Nenapadlo mne že ztratí barvu..Ach jo
Teď abych si šla nasbírat jiné!

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 22.10.04 11:07
Houby rostou - aktuálně?

Netušíte prosím někdo jak to s houbičkami vypadá na tento víkend? Rostou?

Kari
545 příspěvků 22.10.04 13:58
Lucianko,

podle mě rostou jako blázni. Na Kokořínsku u Sudoměře a Bezdězu jsme o víkendu, co teď byl, nestačili sbírat , klouzky, pýchavky, václavky, ale především krásné hřiby, podubáky, sameťáky, modráky, babky. Roste i spousta prašivek -zelený mochomůrky a kouzelně vhlížející mochomůrky červené s bílými puntíky. Prostě všem houbám se teď báječně daří! Hemžilo se to tam tedy i houbaři a ani slepci by snad nepřišly s prázdnou, jak krásně to v celém lese hobově vonělo. Tenhle víkend já určitě vyrážím. Zkusíme štěstí u Benátek nad Jizerou, kam jedeme s bandou na chalupu.
Přeji hezký houbový víkend!

habana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 02:22
Houby rostou?

Ne, lucianko, houby už nerostou

habana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 02:22
Houby rostou?

Ne, lucianko, houby už nerostou

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 09.12.04 07:58
děkuji za info

zrovna o víkendu jsem chtěla vyrazit, už mám doma nachystaný košík - tak já ho zase uklidím…

Labužník lucian.ka02
děkuji za info

zrovna o víkendu jsem chtěla vyrazit, už mám doma nachystaný košík - tak já ho zase uklidím…

Labužník lucian.ka02
děkuji za info

habana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 02:16
Houby rostou?

Agatta
81 příspěvků 20.12.04 09:10
Kdo zná, ten najde :)

teda, teda…my jsme si včera přinesli z lesa hlívu a spoustu penízovky sametonohé...­.............o­bě jsou nezaměnitelné a strašně zdravé .............­......dneska večer bude bramboračka

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.04 10:29
Ano, rostou!

Potvrzuji!!
U nás taktéž hlíva a penízovka!

Agatta
81 příspěvků 05.01.05 09:45
Glamo !!! :)

O víkendu jsme nasbírali půl košíčku penízovky. Bylo z ní super rizoto.
Co ty vaříš z penízovky???
Přeju hezký den,a.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 11.01.05 10:51
ač se to zdá neuvěřitelné

tak prý rostou - v lednu, v Čechách …

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 15.02.05 16:38
máte někdo aktuální přehled?

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.05 09:24
Rostou!

Po dnešku je ale asi nenajdete… jsou pod sněhem…
O víkendu jsem viděla na pařezech penízovky. Takže ty rostou bezpečně. Jsou dobré, vhodné do polévky, pod maso apod. jako jiné houby.

Agatta
81 příspěvků 16.02.05 12:07
Glamo :)

Už se těším na víkend.......­....mrkneme se teda na ty penízovky ( máme svá místečka) Ale možná u nás bude „metr“ sněhu. :)
Mějte se hezky…a.

penda
4752 příspěvků 24.08.06 00:24
Letos rostou ;o)

Úlovky z Vysočiny

01

02

03

Ivo
1045 příspěvků 04.09.06 07:25
Svatá Trojice...
 Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz