francouzské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajta
590 příspěvků 05.04.04 12:21
francouzské

Mohl by mi někdo poradit, kde najít recept na jeden fr. předkrm -jde o košíčky z křehkého těsta plněné různými náplněmi, např. šunkovou, houbovou, masovou a pod. ??? Předem děkuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 05.04.04 14:53
tartelettes?????????????

předpokládám, že máš na mysli tartelety (tartelette).­.košíčky různých tvarů…mám tady pár receptíků..slad­kých, jestli vyhrabu někde i slané, tak je přidám…ale to už je jedno, Tobě jde spíš jen o ty samotatné košíčky, ne?

ajta
590 příspěvků 05.04.04 20:14
BINGO!!!! (i když těsně vedle...)

jo jo jo… to je ono… jenže by to měla být právě slaná verze… a kdyby byly recepty i na náplně, tak by to bylo dokonalé… to víte, když se vám vrátí mužský z Francie a řekne: " Nemohla by jsi udělat takové to moc dobré, co tam prodávají ráno v pekárnách?", tak musíte uznat, že je to dost náročné… chi chi chi, ale ajtulka se nevzdává!!!! já na to jednou určitě příjdu ( a doufám, že s vaší pomocí)

Jenofefa
1315 příspěvků 06.04.04 09:37
Ajto,

kdysi jsem dělala slané košíčky, do těch jsem dávala pěnu z uheráku a vajíško natvrdo. Bylo to moc hezké a moc dobré. Recept určitě doma mám, ale jsem teď v práci, tak tam večer něco přidám. Nevím ale, jak vypadají ty originál francouzské. Nebyly třeba z lístkového těsta s nějakou „krémovitou“ náplní zapečenou? Třeba by se Ti hodil recept na Slaný koláč ňam-ňam od Bali. Ten je původem z Francie, jak píše. Už jsem ho dělala ve velkém a byl fantastický. Kdybys ho udělala do menších formiček a náplně různě obměňovala a vždycky zalila vaječno-smetanovou zálivkou a upekla, tak by to určitě bylo taky ňam-ňam.

Jenofefa
1315 příspěvků 06.04.04 09:45
Oprava,

ten Balin koláč je „mňam-mňam“ - vyhledavač mne usvědčil z omylu.

penda
4752 příspěvků 06.04.04 12:21
ajto a danulko...

tarteletky slané i sladké (základní těsto)
pikantní nádivky do nich .....dobrou chuť…snad je to to pravé ořechové…

Bali
1254 příspěvků 06.04.04 21:02
kosicky....

Tzv.„kosicky“jsou Bouchees.Kupuji je ve Francii uz hotove.A taktez napln do nich,Garniture pour Bouchees a la Reine.(v plechovce)
Napln rozdelim do kosicku a dam zapect do trouby.Je to vynikajici!!!!Je to jedna z mnoha dobrot kterou si VZDY z Francie vozime.Tak az tvuj muz pojede zase do Fr.tak at si je koupi.
Dobrou chut

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz