Který čokoládový dort je nejlepší???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evita
11 příspěvků 27.03.04 21:14
Který čokoládový dort je nejlepší???

Milá babi,poctivě jsem prostudovala čokoládové dorty,ale který je ten nejlepší?Časem jistě vyzkouším všechny,ale teď potřebuji ten nej/na příští týden!!!/.Je to „Francouzský nejlepší selský..“,„Čo­koládová pochoutka z francouzské kavárny“,„Klasická francouzská čokoládová…“,nebo „Francouzský výborný dort,nádherně zdobený…“???Tak prosím,který???Pře­dem dík!!

Reklama

Reklama

Reakce:

Eleeen
1127 příspěvků 02.04.04 13:23
Evito!

Já rozhodně nejsem babi, ale pokud nevíš, zkus přijmout radu: velmi podobné (vzhledově) jednomu z uvedených dortů od Babi je uvedený v časopisu Apetit. Je to nový časopis, v dubnu vychází první číslo (už vyšlo), stojí 29 Kč a ten dort je na obálce. Uvnitř je úúúplně podrobný popis, jak dort zdárně vytvořit. Mimoto je tam návod na to, jak krásně zvládnout čokoládové hobliny. Tak doufám, že to stihneš a dokaž všem, že „nej“ je ten dort, který upečeš Ty!!! Držím pěsti!!!

Evita
11 příspěvků 02.04.04 19:58
Eleeen,jediná hodná přítelkyně...

Moje milá Eleeen,jeden by čekal,že t.zv.„babi“,která je na stránkách pečená vařená,a je autorkou/nebo jen předavatelkou/ valné většiny receptů,aspoň slušně odpoví na otázku,třeba jen"nevím,nepeču".
A co všechny ty „Sněhurky“,„Pam­pelišky,""Fany“,„Bun­teři“,„Ely“,ty taky nepečou?
Dávám si závazek,že časem všechny ty dortíky,co jsem se na ně ptala,sama vyzkouším.Já mám svůj naprosto skvělý recept na unikátní „Čokoládový dort bez mouky“,kterým jsem doslova proslavená,ale chtěla jsem vyzkoušet něco nového - což kdyby to bylo ještě lepší?Takové jsme ale asi všechny,stále něco objevujeme,že?
Mockrát Ti děkuji za typ,ale „Apetit“ jsem minulý týden koupila a dort vypadá dost dobře.Jsem Ti moc vděčná za odpověď ,přeji Ti jen vše dobré a samozřejmě i krásné velikonoce.Máš sympatické a zajímavé zaliby,moc pozdravů do Přerova.A pohlaď králíčka!Tvoje E­vita.

penda
4752 příspěvků 03.04.04 02:23
Evito...

dortíček

…ozývám se za všechny Tebou jmenované (na mě si zapomněla    ) a přináším vysvětlení…Sněhurka má moc práce s překlady, Pampeliška je na návštěvě v České republice, kde nemá přístup k netu, Fany a Bunter jsou chlapi, Ela má malé dítko, které jí zaměstnává až do pozdních nočních hodin…takže zbývám pouze já…přiznám se, že jsem Tvůj dotaz četla hned ten den, co jsi ho zveřejnila, ale protože byl určen pro babi, nedovolovala jsem se do toho zapojit, protože její dorty neznám, nevím, jak chutnají…takže sorráč…a za nás za všechny jmenované posílám jeden unikátní…kdybys občas přišla na chat, všechny bys nás znala…přeji krásný den a hodně štěstí při výrobě tohoto dortíčku.....

Sněhurka
446 příspěvků 03.04.04 20:23
Milá Evito!

Pokud jde o Tvůj dotaz, byl směřován přímo na Babi. Asi i přesto, kdybych některých ze jmenovaných dortů vyzkoušela, ráda bych Ti o něm napsala, jak chutná. Ale bohužel, tyto dorty neznám. Dorty peču jenom občas - a to přímo na objednávku mých synů.
Doufám, že vyzkoušíš třeba i recept od Pendy a možná se podíváš i na chat. Tam se můžeš poradit on-line (tedy, pokud jsou lidi!).

Jenofefa
1315 příspěvků 03.04.04 20:28
Evito,

asi Ti neporadím, který dortík je nej…, budu muset také provádět zkoušky. Jen jsem si všimla, že babi psala, že na Velikonoce jede domů - takže asi odpověď dostaneš od ní osobně, až se vrátí. Snad se Ti ale dort povedl - napiš nám své zkušenosti, prosím.

Eleeen
1127 příspěvků 05.04.04 07:51
Moravský pozdrav

Zdar děcka, ještě jeden postřeh a myšlenku: Babi se už týden neozvala a vzhledem k tomu, že se často zmiňovala o velikonoční návštěvě ČR, předpokládám, že místo po Labužníkovi už brouzdá někde tady. Tak nechť je jí tady u nás dobře!
Na chat se ráda kouknu, ale kdy ho nejčastěji navštěvujete?
Pozdravy všem a všude!!!

glama  05.04.04 10:18
Babi je v Česku

Jsem s Babi v kontaktu. Je v Česku a na Labužníka se vrátí asi až po začátku května.
Nepochybně by jinak reagovala sama.

penda
4752 příspěvků 05.04.04 11:10
21:00 !!!!!!!

Eleeen…byla stanovena povinnost všem labužníkům dostaviti se ve shora uvedenou hodinu na chat…takže každý večer AHOOOOOOOJJJ!

Labužník Zuzik
286 příspěvků 05.04.04 11:56
to mám tedy smůlu,

chodím na net jen o přestávkách v práci a naprosto nestíhám vše, co by mne zajímalo. Vzhledem k tomu, že doma síť nemám, tak zdravít touto cestou všechny na chatu a jen můžu litovat, že se nemůžu připojit. Tak ahoj labužníci i labužnice.

Evita
11 příspěvků 06.04.04 00:00
To je tedy panika.....

Takovou reakci jsem fakt nečekala,ale bodejť bych dotaz neadresovala „Babi“,když je autorkou,nebo předkladatelkou všech těch /v dotazu uvedených/ receptů!!!!!Já sama bych nikdy nedoporučovala recept,který nemám sama vyzkoušený a hlavně osvědčený.Nevím,ja­ká je praxe v posílání receptů,jestli jen takový ten „…jedna paní povídala…“,nebo ten,co máte ve své rodinné kuchařce.Proto jsem prosila o tu radu,protože přece nemá cenu objevovat objevené! /A to „babi“ píšu tak,jak je uvedeno vždy na konci receptů - s malým písmenem…/.
Jen jednou jsem sem poslala opravdu unikátní recept ze „zlatého fondu“ naší rodiny, věřte,že nemá konkurenci /ve své kategorii/ a prosila jsem o třeba krátkou zprávičku,jak se osvědčil.Asi ne /šok!!!/,protože se nikdo ani neobtěžoval ne snad,probůh,s dí­ky,ale ani s tím,zda se to povedlo…Od té doby je pozorně čtu a někdy se dost bavím.
Ale dost o tom,děkuji všem za odpovědi:„Pen­do“/Vlaďko,dí­ky za „dortíček“ a hezké přání ,také zdravím „Jenoféfu“ :určitě dám vědět,jak ty nešťastné dorty dopadly.Mám skvělou troubu,suprové plechy a formy PerfectClean,sa­mozřejmě i ty „silikony“/stejně se musí vymazávat/ a hlavně - peču ráda.Na tu oslavu jsem udělala pravý „Princeznin dort“/prosím,jenom nezaměňujte s tím,co uvádí „Labužník“,ten můj je s marcipánem,byl růžový,jako sen a nahoru jsem dala o odstín růžovější růži také z marcipánu/tu jsem tedy ale koupila/.Pak jsem udělala ten slavný „Čokoládový bez mouky“ se šlehačkou a „Penda“ mě docela připomněla můj starý „Duhový zmrzlinový“,pro­ložený višněmi v griotce/milá Vlaďko,trval jen 2 hodiny plus doba mražení,na ten Tvůj devítihodinový tedy nemám,ale ohromná byla ta rada na závěr - koupit ho !!!???/ - dík za typ!!!.Jinak jsem prošvihla pozvání na chat,tak příště.
P.S.Jestli je „Babi“ v ČR,tak tam snad mají taky PC,ne?Ahoj a šťastné svátky všem.Evita.

penda
4752 příspěvků 06.04.04 07:35
Evito,

děkuji za pozdrav a za ranní pobavení…díky Tobě si zase prodloužím život o nějaký ten pátek…víš, já na dorty moc nejsem, když nějaký už dělám, tak většinou něco hrnkového rázu anebo bábovkový typ a zalitý různými polevami…ale tenhle dort mne ohromil délkou přípravy, a taky tou zmrzlinou, a tak jsem ho vložila mezi ostatní receptíky…třeba ho někdy někdo vyzkouší a napíše nám, jak to chutná…přeji i Tobě veselé Velikonoce…

Eleeen
1127 příspěvků 06.04.04 07:51
Evito,

myslíš, že bych tady někde našla ten čokoládový dort bez mouky? Anebo že bys ho mohla Labužníkům poskytnout? Já vím, že když nedostaneš odezvu na svůj recept, tak Tě to mrzí, ale vzhledem k 13 tisícům receptů tady to leckdy nejde. A kdybys o sobě třeba něco napsala, měli bychom možnost prozkoumat všechny Tebou napsané recepty. Já třeba podle různých vzkazů a receptů pátrám po autorovi a leckdy najdu dobrý recept i takto. Ale i tak koukám, kolik jsi toho na jednu oslavu nachystala!!! Tam tedy muselo být lidí! Jistě jsi se svými sladkostmi měla úspěch. Měj se krásně a přeju přenádherné velikonoce!

Sněhurka
446 příspěvků 06.04.04 11:47
Evito!!!

Za prvé: na Labužníka posílám já osobně pouze recepty mnou vyzkoušené, některé i mnou „vymyšlené“.
Za druhé: pod jakým jménem jsi přidávala svůj recept? Jsem na něj zvědavá, ale pod jménem Evita nikdo žádný recept neposlal.
Díky za odpověď.
P.S. Už při čtení názvů dortů, které jsi připravila, se mi sbíhaly sliny. Nechceš poslat recepty na Labužníka?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz