Elektronický vařič rýže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lítalka
9 příspěvků 30.08.05 12:27
Elektronický vařič rýže

Prosím o radu. Dostala jsem starší /asi 5 let/ ale nepoužívaný elektronický vařič rýže. Není k němu návod. Jedná se o eMZet značku a na vypadá jako friták. Jen je tam páčka vaření, přihřívání … poradíte??? Nebo kdo ho má, mohl by mi poradit s používáním? Nejsem sice Japonec, ale rýži jíme z důvodu diety často. děkuju.

Reakce:

Eleeen
1127 příspěvků 30.08.05 13:32
...

Zeptej se Kopretinky, vypadá to na tzv. „rýžovar“. Rýže z něj je moc dobrá.

karda
72 příspěvků 30.08.05 13:46
...

Šťastná ženo, rýžovar je úžasná věc! Uvaříte v něm tu nejlepší jasmínovou rýži. Současné ceny jsou od 2 - 5 tisíc. Nyní má ETA novinku - rýžovar v ceně 1200,– Kč nerezový, teflonový vnitřek, takže úplně super výrobek. Jasmínovou rýži doporučuji kupovat u vietnamců na burze (Brno apod.) thajskou AAA kvalitu 5 kg za 150 Kč - nemá chybu a již nikdy nebudete jíst „českou“.

karda
72 příspěvků 30.08.05 13:50
...

Omlouvám se - ještě používání. Takže jasmínovou rýži řádně proprat! Poté umístit do hrnce, solit jen na špičku čajové lžičky ne více! Potom ji zalít studenou vodou na výšku jeden a půl článku ukazováčku, možno přidat pár kapek citronové šťávy a zapnout rýžovar, ten pak sám vypne po odpaření vody a přepne na vyhřívací režim, který rýži udrží teplou třeba celý den. Tento návod mám od své thajské přítelkyně takže jej neměním a rýži nekazím žádnými příchutěmi.

lítalka
9 příspěvků 30.08.05 13:57
díky

díky moc za Tip. A kde v Brně se dá ta Jasmínová rýže sehnat? ve Slatině?
Jinak vyzkouším, a jde v tom dělat i něco jiného? Třeba riizoto ? Nebo vařit zeleninu? Mám ten typ, že je vyndavací teflonová nádoba a jinak celé smaltované a zaklapovací víčko. tak jestli jsem dobře pochopila, rýže se nevaří v poměru rýže : voda , 1:2 ??? Jen na ty prsty a studená voda, místo teplé. Díky , díky a jak vyzkouším, dám vědět.

karda
72 příspěvků 30.08.05 14:08
...

jasně, že se v tom dá vařit zelenina a u té Ety jsou tam ještě přídavné nádobky na napařování a kdoví co ještě. Takže postupuj jak jsem Ti napsal a rýži kup v Brně na té velké tržnici pod dálnicí, kde si k tomu lze přikoupit „značkové“ oblečení, také tam dobře vaří, mají tam veškeré speciality, čaje atp. vřele doporučuji návštěvu i jídla! A tu vodu opravdu jak jsem napsal.

Eleeen
1127 příspěvků 07.09.05 16:19
burza

na té burze jsem byla zatím jen jednou, ale dodnes jsem unesená. Fakt. Nádhera, paráda, bomba. Tolik asijských dobrot!!! Fakt skvělé. Na oblečení jsem tam kašlala a jen lítala po „jejich“ potravinách. Rýži 5 kg za 150 Kč jsem si tam tehdy kupovala (a mnoho jiného) a už jí mám málo… Opravdu je nezaměnitelná.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz