Carnitin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kopretinka
565 příspěvků 02.05.03 12:50
Carnitin

Dnes ráno jsem v televizi ve Sníďani s Novou sledovala ranní cvičení a cvičitelka řekla, že pokud se některá z divaček snaží zredukovat svou hmotnost doporučuje Carnitin, vzhledem k tomu, že požírá tuky. Nevíte někdo něco bližšího?

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Denda02
213 příspěvků 04.05.03 19:42
Carnitin i karnitin

Karnitin je jedním z nejpopulárnějších „odbouravačů tuku“. Přestože jako látka je znám už téměř 100 let, stále se vědecký názor neustálil na tom, zda jde o vitamin či aminokyselinu. Každopádně je známo, že karnitin zvyšuje využití kyslíku a tuku během cvičení. Klíčovým momentem je však intenzita cvičení. K tomu, aby byl karnitin účinný, je zapotřebí se příliš „nešetřit“. Karnitin je i součástí běžné stravy - nejlepším zdrojem je maso (zejména hovězí a jehněčí). Náš organismus dokáže karnitin vyrobit z aminokyselin lysinu a metioninu, má-li jich k dispozici dostatek. Karnitin jako doplněk výživy existuje v L a D formě, využitelná je ale jen L forma. Účinná denní dávka je 500mg karnitinu 2× denně (minimálně 1 hod. před cvičením).

Popravdě řečeno, už jsem ho zkoušela, ale asi jsem jaksi nevystihla onu potřebnou „intenzitu“ cvičení, či co…

Kopretinka
565 příspěvků 05.05.03 05:28
Díky .o)

Dendo díky za ujasnění, celkem jsem to předpokládala, asi je to dobré jenom pro ty šílence kteří cvičí téměř 24 hodin denně :o) Aspon ušetřím :o) Děkuju.

Labužník Boubelka02
1 příspěvek 02.05.04 17:50
...

Carnitin ja prý dobrá věc k hubnutí.Kamarádka si ho vychvaluje.

penda
4752 příspěvků 02.05.04 20:15
znám...

když jsem dělala dealera pro firmu s léčivy, měli jsme v doplňkové nabídce L-Carnitin a objednávala jsem ho tenkrát pro mamku, která celý život drží nějaké diety…a je to zajímavé, ale společně s jejím cvičením to zabíralo, až jsme se divily…:-)))

Labužník Zuzik
286 příspěvků 03.05.04 13:06
funguje to,

můžu potrvrdit z vlastní zkušenosti, ale je k tomu třeba fyzické zátěže. Užívá se chvíli před cvičením, já si ho beru před prací na zahradě (protože je ve fázi budování - tak hlavně nakládání hlíny, rozvážení, rozhrabávání, odvoz vybraného kamení a jiné posilovací cviky) a pomáhá to. Ale bez té zátěže to nemá cenu. Jinak v období klidu na zahradě a na stavbě cvičím kalanetiku a tak předtím si to beru taky. Ono to ani tak nepodporuje hubnutí, jako přednostní spalování z tukových zásob a podporuje to tvorbu svalstva - takže se to může projevit i přírůstkem váhy (svalovina je při stejném objemu těžší než tuková tkáň) - ale stará sukně jde dopnout, a to je důležité.

penda
4752 příspěvků 08.05.04 22:28
Karnitin loví tukové buňky z krve...

a transportuje je do mitochondrií (spalovací kamna buněk). Tuk je okamžitě spálen a nemůže se vůbec dlouho zdržovat v tukových polštářích břicha a hýždí. Ale aby byl spálen, musí být přítomen topič, který zapaluje energetická kamna. Tento topič se jmenuje tyroxin, je to hormon z naší štítné žlázy. Bez tyroxinu zůstanou kamna chladná. Lidé se sníženou funkcí štítné žlázy mají proto sklon k tloustnutí.
Kdo pije alkohol, potřebuje dodatečně karnitin, aby opět odstranil ze své krve dodatečné náklady molekul tuku. To samé taky platí pro lidi, kteří jsou lační po tuku.
Karnitinu se také říká vitamín Bt a je obsažen v libovém mase, rybách, drůbeži, zvěřině, játrech, mléce, pivovarských kvasnicích.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz