Bryndzové halušky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenofefa
1315 příspěvků 06.10.03 17:57
Bryndzové halušky

miluji a myslím, že výsledky mé činnosti jsou dobře poživatelné. Ale dosud jsem nerozluštila tajemství používané mouky - přátelé ze Slovenska, má být hrubá, hladká nebo polohrubá? V kuchařských knihách jsem našla všechny varianty, při vaření jsem nezjistila žádný zá:,–(ní rozdíl, tak jak to vlastně je? Děkuji za radu.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 09.05.04 20:22
Jenoféfko,

aby se Tvůj dotaz dostal do popředí, protože Slovenky teď na chatu máme, odpovídám, co jsem našla já, ač se Slovenskem mne pojí snad jen přátelství s labužnicemi a bývalá láska z Košic…v mém receptíku na halušky je půl hladké mouky a půl hrubé mouky… (na 750 g brambor 150 g hladké a 150 g hrubé mouky, 1 vejce, 100 g slaniny, 400 g brynzy a sůl)…

bety
60 příspěvků 09.05.04 22:41
Bryndzové halušky

Pendo, zá:,–(ní chyba při přípravě halušek je hrubá mouka. Používame mouku hladkou a polohrubou v poměru 1:1 a výsledné těsto musí být opravdu hodně husté.

bety
60 příspěvků 09.05.04 22:44
Pendo, promiň,

chtěla jsem napsat Jenoféfa.

penda
4752 příspěvků 09.05.04 22:45
bety,

mám to napsat Janě Horecké a Dušanu Tichému, kteří tu kuchařku napsali?…chichi

bety
60 příspěvků 09.05.04 22:54
Pendo,

klidně můžeš, je to totiž základní neznalost ještě o to horší, že blamujou tisíce lidí…
A pak je to na nás, labužnicích, abychom to uvedli na pravou míru

Labužník richard02
10 příspěvků 01.09.04 14:32
...

Ahoj Jenoféfo. Letos jsem byl na Slovensku a zůčastnil jsem se jako divák Revůckých halušek - což je soutěž v přípravě a snědení halušek na čas. Píši o tom v diskuzi k předpisu na halušky od Pampelišky - „Brynzové halušky podle staré slovenské mamušky“. Tady je link:
http://www.labuznik.com/recipe.php?…
S pozdravem
Richard

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz