Babi pomoz!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

salgo
146 příspěvků 30.01.04 22:06
Babi pomoz!

Mám na tebe dvě prosby. Jednak jsem se dočetla, že tvůj syn peče s úpěchem ve Švédsku vánočky z hladké mouky, moc by mě zajímaly recepty na akové ty „normální“ buchty, co se pečou dětem na dojezní nebo je tak ke kávě hladké mouky (něco jako kynutý táč nebo právě vánočku…), nevím si tam rady, tedy pokud si s sebou nedovezu polohrubou mouku. A za druhé mám dojem že jsem od tebe někde viděla recept nebo příspěvek na kuřecí popcorn ale už to hledám několik dní a vyptávám se a nemůžu ho najít. Poradíš?? Díky

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník lindas02
5 příspěvků 03.02.04 12:42
...

Ahoj Salgo,
dotaz je sice urcen pro Babi, ale zkusím odpovedet. Já ziji v Dánsku a problémy s moukou znám víc nez dobre.
Po vyzkousení vseho mozného se mi nejvíce vyplatilo pouzívat klasické ceské recepty a s moukou experimentovat. Bud pouziji polovinu dovezené hrubé mouky a polovinu místní hladke, címz vznikne jakási domácí polohrubá mouka a nemusím dovazet tolik mouky z Cech - to lze pouzít napr. na bramborové knedlíky, ty je ale lepsí (pro jistotu) lehce obalit v bramborové moucce a varit jenom 15 minut. Na kynuté testo pouzívám jenom hladkou mouku at si ceský recept ríká co chce. Testo je ridcí a tak je potreba o trochu mouky více napr. v receptu je 500g tak pouziji 600g apod. Vánocky navíc propichuji 4 spejlemi, aby se mi nerozjely, mazance ovazuji cca 5cm prozky pecícího papíru, který po asi 30 minutách pecení sundám (jinak se mazanec rozjede a je z nej vyssí placka) apod. Chutove je to mnamky. Mám problémy s klasickým piskotovým testem, to jenom z hladké nejde, ale napr. na bábovku se dá s úspechem pouzít testo na „sandkage“ chce to jenom více prásku do peciva a nebo udelat sníh z bílku - proste experimentovat. Mnoho zdaru.

babi
6360 příspěvků 03.02.04 19:37
Milá salgo...

dnes jsem si všimla Tvého příspěvku. Jsem nesmírně vděčna Lindě, že Ti odpověděla, protože ona, jak napsala, sama zná problémy s moukou z první ruky. Napsala jsem však také e-mail do Švédska a čekám na jméno švédské mouky. Nějaký ten recept na švédskou buchtu najdeš pod názvem ¨šnečci ke snídani¨,¨ostkaka¨, wetelängd¨,¨švédský ořechový koláč k velikonocům¨ a ¨kočky svaté Lucie¨. Pozeptám se po dalších

Linda také napsala nějaké recepty na pečivo a tak se podívej pod Dánsko.

Recept na popcorn jsem nepřidala do receptů, ale najdeš ho ve fórum ¨vzkaz tvůrcům serveru¨ s datem 07/07/2003

Obě Vás moc pozdavuji!

salgo
146 příspěvků 04.02.04 07:20
Děkuji

Milá Babi, a Lindo,
oběma Vám děkuji za rady. a pustím se tedy do experimentů s hladkou moukou a švédskými recepty. Já jsem totiž vyloženě koláčový typ (není nad svatební tvarohové koláčky a nebo dobrou smetanovou vánočku..) a nucená abstinence v Dánsku -nehledě na to že se nemůžu chlubit svými dovednostmi - mě zmáhá.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz