...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bona
2416 příspěvků 10.11.07 20:08
...

Dobrý den všem,

chtěla bych se zeptat, jaký je váš názor (ať už získaný nebo vyčtený) na používání ostrých pří:,–( (pepř, chilli, feferonky apod.) v kuchyni a především na jejich pravidelnou konzumaci. Mám na mysli vliv na lidský organismus…

Máme v rodině dva extrémní názory; jejich výměna probíhá hlavně mezi mými rodiči. Maminka je zá:,–(ně proti ostrým jídlům a tatínek pálivé miluje (jsem po něm ).
Táta je požitkář, máma naopak tak trochu asketická a pálivá jídla a pří:,–(y mu neustále a striktně zakazuje. Ani jeden z nich nemá žádné zdravotní problémy, které by znemožňovaly konzumaci čehokoli…

Bráním tátu, protože pálivé mám také ráda a feferonku jsem schopná schroustat jen tak, ale nevím, nakolik je můj přístup správný.

Předem všem děkuji za příspěvky, názory, zkušenosti i fakta.
 Bona

Reklama

Reklama

Reakce:

Jarka7
208 příspěvků 15.11.07 15:46
Informace z netu

Zdravé koření
Jihoameričané ve svých jídlech nešetří ostrým kořením. Používají méně sůl, zato hodně papriček, česneku a koriandru. Paradoxně právě ostré koření činí jídlo stravitelnějším. Podporuje totiž vyměšování trávicích šťáv. „Je ostré, ale nevadí většinou ani lidem s vředovou chorobou,“ říká lékař Pavel Kohout.
http://www.fitlinie.cz/…al/index.php?…
a nebo
Hubnutí s kořením
Proč by měla být vaše dieta nudná a nevýrazná? Máte strach, že koření podpoří vaši chuť k jídlu? Zbytečné obavy! Pro trávení ostřejšího jídla musí tělo naopak vynaložit více energie a vy tak nevědomky spalujete tuky.
www.mineralfit.cz/…korenim.html - 37k

Já sama myslím, že ostré koření v rozumných dávkách spíše omezují sůl a hlavně i menší porce dokonale zasytí (zkušenost)

jolana
5065 příspěvků 16.11.07 09:14
Neviem

kto je Pavel Kohout ale jedno viem urcite, ludia s vredmi by nemali! papat palive jedla !…ved to je logicke, kapsicin drazdi, skuste si potriet odreninku feferonom …a co v takom zaludku alebo v traviacom trakte co to moze urobit-boliii … …

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz