Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agatta
81 příspěvků 29.10.03 07:33

Našla jsem na pude „lis na testo“. Neznáte nekdo recept na toto testo. Na obalu krabice je fotka krásneho cukrovi (je jedno jak druhe, proste bez chyby).
 Dík.a.

Reklama

Reklama

Reakce:

Pampeliska191
1075 příspěvků 29.10.03 08:12
Agatto

Lis na linecke testo jsem mela, nebo jeste mam, ale ne tady, ale nechala jsem ho v Cesku u deti. Velmi rada jsem s nim pracovala. Doufam, ze je to ten , co myslis? Byl v krabici(tusim cervene) a na ni je nekolik obrazku ruznych tvaru tohoto drobneho peciva. Vzpominam si, ze u toho byl i navod na testo a nelibil se mi, ponevadz se testo moc roztekalo. Recept jsem mela svuj a vyzkouseny. Slava, ted jsem ho nasla, tak Ti ho pisi:
100g cukru
200 g tuku
300 g mouky(selske)
1 zloutek
Doufam, ze jsem Ti trochu pomohla. Vyzkousej, budes spokojena. Ja s tim lisem jsem moc casto pracovala. Pak upecene testo, treba spicky ctyrlistku jsem macela v cokolade apod.
Preji Ti, at se Ti povedou. Ahoj

Agatta
81 příspěvků 30.10.03 00:45

Pampelisko moc ti dekuju. Hned to o vikendu zkusim. A pak dám vedet. jak to dopadlo. Uz ted se mi zbihaji sliny.
Dik za pomoc, jinak bych hi asi nikdy nemohla vyzkoušet (pecu totiz zatim jenon buchty na plech a tak. Ale letos bych chtela svojemu upéct vánocni cukroví, poprvé.
Mej se hezky.a.

Pampeliska191
1075 příspěvků 30.10.03 02:12
Agatto

Chci Ti jenom zduraznit, ze jakmile naplnis ten lis, tak to vytlacej primo na vymasteny plech, ne na pracovni desku. Levou rukou chytni valec lisu, pritiskni ho primo na plech(nezapomen ho vymazat!) a pravou stlac paku. Mas tam doufam k nemu i na vymenu tvaru ty vymenne tvoritka? Ja videla tedka i u nas v Lucembursku tento lis a divila jsem se jak byl drahy. Ja s nim delavala pecivo nekdy na nedeli a casto vetsi mnozstvi a ulozila jsem ho do mrazaku a byla jistota pro necekanou navstevu. Ono, mozna Ti bude chvilku trvat, nez dostanes ritinu, ale pak to bude hracka. Drzim pesti, at se Ti povede.

glama  30.10.03 04:23
Milá Agatto...

připoměla jsi mi dětství. Tenhle přístroj jsme měli doma a nám dětem to cukroví z jeho návodu šíleně chutnalo. Dodnes vidím mamku jak v kuchyni nad plechem dělá mašinkou: prt, prt, prt a na plechu se objevují kytičky z těsta. Říkali jsme tomu Prďavý cukroví.. Tak si nech chutnat! :-)))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz