Jakou sůl použít na kvašáky...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
babi
6360 příspěvků 19.10.03 20:43
Jakou sůl použít na kvašáky...

a zelí? Sůl má být nejódovaná (proto stolní sůl je nevhodná). Jód může zabránit bakterielnímu kvašení. Změnit množství soli v receptě se taktéž nedoporučuje, tak jako použití náhražek se sníženým obsahem sodium, protože obojí způsobí, že výrobek nebude správně kvasit. Nejlépe je použít pravé nakládací soli.

Reakce:
Villiams
2 příspěvky 19.5.21 01:29

No já jsem jednou zkoušela nakládat zeleninu doma a použila jsem sůl přímo vhodnou k nakládání. Výsledek ale bohužel stejně za moc nestál. Od té doby jsem se do nakládání zeleniny doma nepouštěla, i když je to velká škoda, protože mi moc chutná.

Sturza
2 příspěvky 23.5.21 22:50

Já jsem se také jednou pokusil o domácí kvašenou zeleninu, ale také jsem byl zklamaný. Proto si už kvašenou zeleninu raději kupuji přes internet. Pravidelně si kupuji a jím kimchi, to je takový pikantní křupavý salátek právě z kvašené zeleniny.

Villiams
2 příspěvky 24.5.21 11:46

O kimchi jsem ještě v životě neslyšela. A je to bez lepku? Já totiž držím bezlepkovou dietu… Odkud to prosím kupujete?

Sturza
2 příspěvky 25.5.21 08:10

Kimchi kupuji z internetového obchodu https://www.kimchiclub.cz/ . Všechny jejich produkty jsou bez lepku, některé i 100% veganské. Já jsem členem jejich klubu, takže můžu čerpat hned několik výhod, jako je sleva na produkty nebo doprava zdarma.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz