Recepty - sůl

Recepty s solí  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

NaCl, chlorid sodný, to vše nepředstavuje nic jiného než sůl samotnou. Jedná se o minerál složený z průhledných krystalků. Těží se od hluboké historie, kdy opravdu byla „nad zlato“. Získává se odpařováním mořské či jiné slané vody. Sůl poté projde ještě chemickou úpravou a putuje do našich domácností. Proces výroby si můžeme vyzkoušet doma sami, kdy sůl zalijeme vodou a pak necháme na suchém a teplém místě vykrystalizovat. Slaná koupel pomůže zbavit se nachlazení stejně tak jako inhalování jejích par. Prokrvuje, zbavuje odumřelé kůže, uvolňuje svaly a klouby. V kosmetice se používá na obklady, do koupelí a k čištění pleti. Pomáhá odstraňovat skvrny, konzervovat potraviny aj. Mísa s vodou, kde se rozpustila sůl, zbaví náš dům zápachu a pomáhá při odmrazení ledničky.

 Rady při nákupu

Kuchyňskou sůl s jodem koupíme naprosto v každém obchodě s potravinami. Není vhodné kupovat sůl v pytlících, ani krabičkách, ale raději si připlatit za plastový, pevný, uzavíratelný obal.

 Využití v kuchyni

Sůl se hodí naprosto do všech pokrmů slané kuchyně – masových, zeleninových, luštěninových, vaječných, do těstovin, rýže, houbových pokrmů, ale i do kvásku a sladkých těst atd. Na konzumaci velkého množství soli si musí dávat pozor lidé s obezitou, vysokým krevním tlakem apod.

 Skladování


Sůl musíme chránit hlavně před vodou a vlhkostí, to je důvod, proč se do slánek hází zrnka rýže, která natáhnou případnou tekutinu do sebe.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Hraběnčiny řezy Hraběnčiny řezy
Kuře na medu Kuře na medu
Francouzská česnečka vhodná k večeři Francouzská česnečka vhodná...
Tatranské kuře Tatranské kuře
Pomerančové rizoto nasladko Pomerančové rizoto nasladko

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz