Recepty - sůl

Recepty s solí  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

NaCl, chlorid sodný, to vše nepředstavuje nic jiného než sůl samotnou. Jedná se o minerál složený z průhledných krystalků. Těží se od hluboké historie, kdy opravdu byla „nad zlato“. Získává se odpařováním mořské či jiné slané vody. Sůl poté projde ještě chemickou úpravou a putuje do našich domácností. Proces výroby si můžeme vyzkoušet doma sami, kdy sůl zalijeme vodou a pak necháme na suchém a teplém místě vykrystalizovat. Slaná koupel pomůže zbavit se nachlazení stejně tak jako inhalování jejích par. Prokrvuje, zbavuje odumřelé kůže, uvolňuje svaly a klouby. V kosmetice se používá na obklady, do koupelí a k čištění pleti. Pomáhá odstraňovat skvrny, konzervovat potraviny aj. Mísa s vodou, kde se rozpustila sůl, zbaví náš dům zápachu a pomáhá při odmrazení ledničky.

 Rady při nákupu

Kuchyňskou sůl s jodem koupíme naprosto v každém obchodě s potravinami. Není vhodné kupovat sůl v pytlících, ani krabičkách, ale raději si připlatit za plastový, pevný, uzavíratelný obal.

 Využití v kuchyni

Sůl se hodí naprosto do všech pokrmů slané kuchyně – masových, zeleninových, luštěninových, vaječných, do těstovin, rýže, houbových pokrmů, ale i do kvásku a sladkých těst atd. Na konzumaci velkého množství soli si musí dávat pozor lidé s obezitou, vysokým krevním tlakem apod.

 Skladování


Sůl musíme chránit hlavně před vodou a vlhkostí, to je důvod, proč se do slánek hází zrnka rýže, která natáhnou případnou tekutinu do sebe.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Nejlepší zelný salát - s fíglem! Nejlepší zelný salát - s...
Grilovaná vepřová žebra Grilovaná vepřová žebra
Francouzská česnečka vhodná k večeři Francouzská česnečka vhodná...
Vepřové podzimní závitky Vepřové podzimní závitky
Trojité placičky - Gallette triple Trojité placičky - Gallette...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz