Recepty - papardelle

Papardelle známe také jako: pappardelle

Původ papardellí: Itálie

Recepty s papardellemi  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Papardelle a víno  

Papardelle jsou italské těstoviny, které mají podobu nudlí širokých zhruba 2-3 cm. V prodeji jsou obvykle v sušeném stavu stočené do klubíček. Jejich obdobou jsou toskánské fettuccine. V Itálii jsou papardelle velice populární a například v provincii Emilia-Romagna jsou pořádány festivaly věnované právě těmto těstovinám.

 Rady při nákupu

V běžných supermarketech a ve specializovaných obchodech s těstovinami, jsou papardelle k dostání ve dvou typech - s rovným, nebo vroubkovaným okrajem. Tak jako u jiných těstovin, tak i zde je dobré sledovat lhůtu, do kdy je třeba je spotřebovat.

 Využití v kuchyni

Používají se jako hlavní chod v kombinaci s bohatými omáčkami. Ideální kombinací je směs zeleniny, masa a hub. Jsou velmi syté, ale nelepí se a lze je servírovat k obědu i k večeři. Mohou sloužit i jako náhrada špaget. Zatímco vegetariánům skvěle zachutná recept na pappardelle s houbami a estragonem, milovníci masa ocení pappardelle s kuřecími játry.

 Skladování

V obchodech je dostaneme obvykle v uzavřeném igelitovém obalu. Doma je skladujeme v chladu a suchu. Pokud balení otevřeme, je dobré zbytek obsahu skladovat v neprodyšně uzavřené nádobě.

 Papardelle a víno

Papardelle doplňte vínem. Volte podle toho, na jaký způsob jsme papardelle připravili. K masu se hodí červené, k zelenině a sýrovým omáčkám suché bílé.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Zapečený losos s pórkem (pro Lvy) Zapečený losos s pórkem...
Hraběnčiny řezy Hraběnčiny řezy
Grilovaný pstruh Grilovaný pstruh
Žloutkové věnečky Žloutkové věnečky
Velikonoční nádivka Velikonoční nádivka

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz