Recepty - cherry rajčata

Více z Zelenina ».

Cherry rajčata

Recepty s cherry rajčaty  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sezóna  Cherry rajčata a víno  

Drobný rajčátka rostou v hroznech a velikostí i tvarem připomínají větší třešeň. Mají červenou barvu a svěže voní po rajčatech. Malá cherry rajčata obsahují velké množství vitamínu C, vlákninu, lykopen a také velké množství antioxidantů. Jsou prospěšná také kůži a vlasům, zbavují tělo škodlivých látek a jsou prevencí proti nádorovým onemocněním.

 Rady při nákupu

Rajčata vybírejte především očima. Dbejte, aby nebyla nahnilá, poškozená nebo plesnivá. Nejčastěji je seženete v plastových vaničkách, ještě lepší je koupit je v trsu na trzích. Kromě čerstvých cherry rajčat je koupíte i sušená. Na obalu se dozvíte, zda jsou bio, jsou bez chemických přísad, ručně sbírané, čištěné či sušené na slunci.

 Využití v kuchyni

Pro svou velikost jsou žádaná jak ve studené, tak i teplé kuchyni. Jsou vhodná pro zapékání i do letních zeleninových salátů. Dají se konzumovat celé a nebo rozkrojené napůl, jako dekorace na jednohubky a chlebíčky. Lze je podávat jako přílohu k většině jídel, kde budou tvořit osvěžující oblohu, nebo z nich připravíte rajčatovou polévku. Výtečná jsou grilovaná cherry rajčátka nebo nakládaná cherry rajčátka.

 Skladování

Při běžné pokojové teplotě vydrží i několik dnů. Při skladování v ledničce obvykle tvrdnou a ztrácení své charakteristické aroma.

 Sezóna

V obchodech s ovocem a zeleninou a na trzích jsou dostupná hlavně během letní sezóny. Ovšem díky dovozu je ve velkoobchodech můžete koupit v průběhu celého roku.

 Cherry rajčata a víno

Světovým unikátem je rajčatové víno vyráběné v Kanadě. K příjemnému posezení může sloužit podávání čerstvých cherry rajčat k lehkému bílému vínu.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Nejlepší zelný salát - s fíglem! Nejlepší zelný salát - s...
Cuketové placky Cuketové placky
Cibulačka Cibulačka
Hovězí znojemská pečeně Hovězí znojemská pečeně
Tiramisu z mascarpone Tiramisu z mascarpone

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz