Recepty - cherry rajčata

Více z Zelenina ».

Cherry rajčata

Recepty s cherry rajčaty  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sezóna  Cherry rajčata a víno  

Drobný rajčátka rostou v hroznech a velikostí i tvarem připomínají větší třešeň. Mají červenou barvu a svěže voní po rajčatech. Malá cherry rajčata obsahují velké množství vitamínu C, vlákninu, lykopen a také velké množství antioxidantů. Jsou prospěšná také kůži a vlasům, zbavují tělo škodlivých látek a jsou prevencí proti nádorovým onemocněním.

 Rady při nákupu

Rajčata vybírejte především očima. Dbejte, aby nebyla nahnilá, poškozená nebo plesnivá. Nejčastěji je seženete v plastových vaničkách, ještě lepší je koupit je v trsu na trzích. Kromě čerstvých cherry rajčat je koupíte i sušená. Na obalu se dozvíte, zda jsou bio, jsou bez chemických přísad, ručně sbírané, čištěné či sušené na slunci.

 Využití v kuchyni

Pro svou velikost jsou žádaná jak ve studené, tak i teplé kuchyni. Jsou vhodná pro zapékání i do letních zeleninových salátů. Dají se konzumovat celé a nebo rozkrojené napůl, jako dekorace na jednohubky a chlebíčky. Lze je podávat jako přílohu k většině jídel, kde budou tvořit osvěžující oblohu, nebo z nich připravíte rajčatovou polévku. Výtečná jsou grilovaná cherry rajčátka nebo nakládaná cherry rajčátka.

 Skladování

Při běžné pokojové teplotě vydrží i několik dnů. Při skladování v ledničce obvykle tvrdnou a ztrácení své charakteristické aroma.

 Sezóna

V obchodech s ovocem a zeleninou a na trzích jsou dostupná hlavně během letní sezóny. Ovšem díky dovozu je ve velkoobchodech můžete koupit v průběhu celého roku.

 Cherry rajčata a víno

Světovým unikátem je rajčatové víno vyráběné v Kanadě. K příjemnému posezení může sloužit podávání čerstvých cherry rajčat k lehkému bílému vínu.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Pečené papriky s česnekem Pečené papriky s česnekem
Jarní ratatouille s česnekovými brambory Jarní ratatouille s...
Grilovaný pstruh Grilovaný pstruh
Bazalkové máslo Bazalkové máslo
Karbanátky Karbanátky

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz