Zelená rajčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka  02.10.02 15:46
Zelená rajčata

Nevíte někdo, prosím, co se zelenými rajčaty? Vím, že jsem kdysi narazila na recept na čatní ze zelených rajčat, ale už je to dávno a nevím kde. Jinak jen musím podotknout, že od té doby, co jsem objevila Labužníka, všechny moje kuchařské knihy zahálejí a recepty hledám už skoro jen tady. Labužník je prostě super, všechny Labužníky zdravím a díky. Věrka

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 02.10.02 20:13
Věrko...

náhodou vím, co se zelenými rajčaty a mám dost receptů. Zítra (jsem totiž o 6 hodin pozadu) Ti napíši recepty na ¨České fíky¨, ¨Zelenou hořčici¨, ¨Kompot¨, ¨Rajská jablka v octovém nálevu¨, ¨Čalamádu¨, ¨Salsu¨, jak udržet zelená rajčata do prosince atd. Když jsme totiž kdysi zakoupili domek, tak v zahradě bylo asi 20 rajčatových rostlin a to není málo. I když jsem je rozdávala, plno jich zůstalo zelených a tak jsem se zajímala o to, jak bych je mohla zpracovat.
Mimo jiné, souhlasím s Tebou, že Labužník nemá obdoby! Měj se pěkně!

Věrka  03.10.02 14:57
Babi,

udělala jsi mi velkou radost, že jsi mi ty recepty napsala tak brzy, moc Ti děkuji. Hned zítra začnu, těch zelených rajčat se mi sešlo nějak trošku víc, takže ještě rozmyslím, co všechno vyzkouším, čalamádu určitě, a pak asi ty nasladko, neumím si totiž představit, jaká budou. Dělala jsi je? Ještě jednou díky a měj se moc dobře, zdraví Věrka

babi
6360 příspěvků 03.10.02 20:28
Věrko,

Zelená rajčata se dají uschovat až do konce prosince. Otrhají se v hroznech i s natí a zavěsí se ve studené suché místnosti, kde později nemrzne. Ptáš se, které recepty jsem připravovala. Snad všechny, až na Rajčata v octovém nálevu. Z těch sladkých receptů se mně nejvíc zamlouval Kompot č2., rajčata jsou nakonec ovoce. Napsala jsem Ti ještě Čatní a Salsu. Recept na Hořčici je také docela dobrý k různým masům, k přípravě některých pokrmů atd. Je těžké Ti poradit, každému chutná něco jiného. Snad to, co si vybereš, bude úspěšné! Přeji Ti pěkný den!

Sasa
34 příspěvků 07.10.02 08:57
recepty

prosim, prosim, rada bych ty recepty mela taky, mam obavu, ze mi hodne rajčat nedozraje, a jsou to hlavně ty co mají hodně dužiny, jenže nevím jak napsat přímo babi nebo Věrce, tak to zkouším takhle. dík.

babi
6360 příspěvků 07.10.02 15:32
Milá Saso...

třetího řína jsem napsala 7 receptů na zelená rajčata. Když půjdeš do ¨Recepty po stovkách¨, tak je tam najdeš. Doufám, že si z toho budeš moct něco vybrat. Zatím ahoj!

Pampeliska191
1075 příspěvků 20.01.03 14:51
Verko

Pokud jeste navstevujes Labuznika, tak Ti posilam moc dobry recept na kompot ze zelenych rajskych jablicek. Recept jsem obdrzela od moji pritelkyne. Vim, ze nyni je uz pozde, ale snad ho muzes vyzkouset pristi rok, jak budes mit opet vetsi urodu rajcat.
Je to recept vyborny. Vyzkousej a uvidis. Mej se hezky

hespa
4 příspěvky 09.04.05 15:55
ještě zelená rajčata

Po přečtení knihy od Joanne Harrisové- Pět dílků pomeranče,mám recept na džem. Hrdinka s ním plnila croissanty,já to cpu do palačinek,na pečivo,do buchet i ty croissanty jsem zkusila.Takže:
1kg zel.rajských
1kg cukru krupice
asi 1,5dl vody
postup: Na mírný plamen dáme rozpustit cukr s vodou. Pak přidáme na čtvrtky nakrájená rajčata a na mírném ohni vaříme asi 2hod./možná méně/dokud kapka džemu na talířku natuhne. při varu občas sbíráme pěnu. pak postupuji jako u ostatnich zavařenin. Do nahřátých sklenic naplním po okraj,zavíčku­ji,otočím dnem vzhůru a nechám tak 5-10min.tim se džem zasteriluje.
je to sice pracnější, ale já takhle zlikviduji vše co mi přebývá.

jantar
170 příspěvků 09.04.05 18:59
zelená rajčata

dělá z toho dvě věci
1. chutney
2. naložit jako okurky

Labužník Sarka
433 příspěvků 09.04.05 22:52
zelena rajcata

Muj tatinek je zavaruje na kyselo a dava je napr. misto okurek. Ja sama zvladnu snist tu zavarovacku sama, ale to nemam problem ani u okurek.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz