Vyprošťovák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alice_G
505 příspěvků 27.10.05 20:17
Vyprošťovák

nadšená odpověďmi na mé otázky kolem rybosloví stavím svůj další problém: co podáváte jako posilvestrovský vyprošťovák? Já používám různé zelnice s klobásou, s paprikou i bez, zkusila jsem i recept, který kdysi uvedl Broňa Poloczek (vývar z uzeného s červenou řepou, vývar vypít, uzené sníst s křenem, recept pro zájemce kdesi mám). Synkovi bylo 17, vypil, snědl, no, následky nedobré… (Jo, to nemohla být vina polévky..) Nicméně - svátky se blíží - máte své ověřené recepty a podělíte se o ně ? Díky ! AG

Reakce:
manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.05 21:56
Vyprošťovák

Alice, podívej se třeba sem . Nechá se udělat i s filé.

Jinak zelňačka, dršťkovka nebo gulášovka je super, ale pokud žaludek nebere husté, není nad silný čistý hovězí nebo slepičí vývar!!!

Alice_G
505 příspěvků 29.10.05 21:40
manku,

dík tobě se mi vybavil zážitek z mé „temné“ minulosti, po Silvestru jsme pili horký čistý silný hovězí vývar (byl ho skoro kotlík), do kterého jsme nastrouhali čerstvý křen (celý „kořen“, ale kotlík byl velký), bylo to drsné ale účinné, zkuste, i já to zkusím ! AG

Marjanka2
214 příspěvků 25.11.05 11:42
Vyprošťovák

Souhlasím s jakýmkoliv vývarem. U nás používáme vývar z vepřového kolínka,které se vaří na silvestrovskou noc. A každý z rodiny si ho přizpůsobí své chuti a stavu. Někdo přidá česnek, někdo domácí nudličky a petržel, další jenom syrový žloutek nebo krupicové kapání.Je pravda, že vede čistý vývar.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz