Skleněné prkénko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Jiti02
170 příspěvků 27.01.10 12:43
Skleněné prkénko

Zvažuji nákup skleněného prkénka, protože jde mýt v myčce na nádobbí. Doposud jsem používala pouze dřevěné. Jaké jsou Vaše zkušenosti se sklem.
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
 J.

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 27.01.10 22:15
Skleněné prkénko

mám, je hezké, ale nepoužívám ho na krájení, ale jako podložku. Na skleněném prkénku se tupí nože (a strašně skřípou…).

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.10 07:03
...

to s tupením nožov ma tiež napadlo, ale ak chceš niečo do umývačky a aj na krájanie, videl som v obchodoch aj plastové „prkna“

alena45
588 příspěvků 28.01.10 09:19
...

no lenže tie plastové prkénka majú drsný povrch a zle sa na nich „dokrajuje“. Mám staré, guľaté, zo spodnej strany sú hrbolčeky na klepanie mäsa a je už veľmi „sešlé“, tak som už kúpila tri rôzne nové a tie majú ten problém s krájaním. Ale sklenené by som nezniesla kvôli tomu zvuku, brrrr.

Labužník Jiti02
170 příspěvků 28.01.10 09:41
Hmmm,

to by byla doma mela, kdybych ztupila miláčkovi „jeho“ nože . A plastové mi nevyhovuje, přijde mi, že se stejně zkroutí a „jezdí“ po lince. No, vidím to, že zůstunu u klasiky .
Ale moc děkuji i za další zkušenosti a rady.
 J.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.10 11:12
Jiti,

je to na dvě věci… Máme ho doma, protože ženka ho kdysi v náhlém nakupovacím záchvatu koupila, ale na krájení opravdu není. Zato na to mytí v myčce jo, to ho ani nemusíš vytahovat a můžeš ho mýt do libosti!!!

KatyX
11 příspěvků 01.02.10 17:41
prkénko

Já mám 2 plastová prkýnka od Tchiba, jedno větší a jedno menší - obě jsou bílá a mají měkčí šedé, asi silikonové okraje, takže rozhodně nekloužou. Také se nekroutí, drží tvar líp jak dřevěná (vypadají podobně jako tyhle http://www.amazon.com/…ingboards-20 jen mají širší ty tmavé silikonové okraje.

midla
266 příspěvků 03.02.10 12:30
Prkénko jedině dřevěné

Na dřevěná prkínka nedám dopustit. Hlavně na ty nejstarší. Mám jedno ještě po tchýni, je v něm už prohlubeň od samého krájení, ale ne a ne prasknout. Jednou jsme ho dali omylem i do myčky a viditelně mu to prospělo. Což bych nedělala novými - prasknou někdy i bez myčky. sklo bych asi taky nepřežila kvůlivá těm zvukům.

goralka
271 příspěvků 26.02.10 00:27
drevené sú s láskou odložené a zabudnuté

vytiahnem ich len na servírovanie domácej slaninky
Sklenenú dosku mám už niekoľko rokov, veľkosť 30×40 a je furt na linke, bez nej si už prácu v kuchyni neviem predstaviť. Už som aj zabudla, že mi ten zvuk bol zo začiatku nepríjemný, dnes ho nevnímam no a nože sa dajú nabrúsiť.

martin_etzl
280 příspěvků 26.02.10 07:57
Jiti,

ke skleněnému prkénku bych měl taky výhradu, protože tupí nože a s noži je třeba zacházet uctivě, ale plastová prkénka mám dvě už několik let - nekroutí se, nekloužou, myju je v myčce a vyborně se na nich krájí, já nepoznám rozdíl od dřevěných. Ale je potřeba koupit silnější, kvalitní, nešetřit. První plastové prkýnko bylo tenké a kroutilo se a špatně se na něm krájelo.

ester
288 příspěvků 26.02.10 08:16
Jiti,

a klasika je u které zůstaneš je teda dřevěné ?

ester
288 příspěvků 26.02.10 08:22
Martine,

souhlasím s tebou,že s noži je potřeba zacházet uctivě.......­.............­.............
Jen si říkám,když máš dvě prkýnka......tak to sis nechal i to zkroucené ? :)

martin_etzl
280 příspěvků 26.02.10 09:56
Děvče zpozdilé,

koupil jsem si dvě nová a to staré zkroucené jsem odevzdal k recyklaci . Pokud ti ještě vrtá hlavou proč dvě, tak proto, že mám rád, když velikost prkýnka odpovídá množství krájené suroviny.

ester
288 příspěvků 27.02.10 02:04
Martine,

děkuju,žes dal vědět…teď už mi nevrtá hlavou nic

ester
288 příspěvků 27.02.10 02:32
...

Snad už jen to,jak začít konečně využívat to své plastové......a honosnější „sváteční“dřevěné ;-)

esmeralda
4813 příspěvků 27.02.10 22:40
Prkénka - Jiti,

s myčkou si starosti nedělám. Mám :,-(u prkének (plastových i dřevěných) a do myčky jdou všechna. Držím se zá:,–(y: když to nepřežijí nejsou hodna zabírat místo v mé kuchyni.

Jen tak mimochodem, stejné pravidlo platí s praním prádla v pračce…

Labužník Jiti02
170 příspěvků 02.03.10 08:36
Esmeraldo - díky,

problém vyřešen … já mám myčku teprve druhým rokem a občas tam ty prkénka taky dám - říkám si, aspoň se pořádně vydezinfikují … ale vždycky trnu, jestli nebudu vyndavat třísky … ale zatím drží, a pokud ještě chvíli vydrží, tak si můžu s klidným svědomím koupit nové .
Takže je to jasné, kvalitní dřevěné prkénko, které vydrží myčku … podle mě je to lepší, než po každém krájení brousit nože .
Hezký den.
 J.

esmeralda
4813 příspěvků 09.03.10 22:40
Dřevěné prkénko - Jiti,

je myslím nejjednodušší a nejlacinější řešení.
Kupuj prkénka nenalakovaná. Dobře je umyj, osuš a několikrát natři pořádnou vrstvou oleje (dej mu čas se vsáknout). Znovu umyj a jsou připravená na použití.
Jakési laboratorní testy dokonce tvrdí že ve dřevěných prkýnkách se udrží podstatně méně bakterií než v plastových.
Příjemné vaření ( a krájení).

Fabujan
150 příspěvků 21.05.10 13:07
Dosky na krájanie

Vlastním sklenú, drevené a aj plastové dosky. Sklenú mám na servírovanie, to už tu niekto spomínal, drevené a plastové používam podľa veľkosti krájanej suroviny. Tiež mám problém u plastových dosiek ich kĺzanie po linke pri práci, ale riešim to podložením papierovej servítky.

tuso
99 příspěvků 24.05.10 19:39
...

Sklenená a plastová doštička na krájanie je vhodná pre každého kto vlastní nože za 100 Kč. Celkom typicky KDS. Používať tieto materiály na kvalitné nože je barbarstvo. Vhodné sú drevené alebo bambusové. Existuje ešte jeden materiál- nejaká umelina, ktorá je vraj k ostriu šetrná, ale 3000 za doštičku nedám. Nespomeniem si ako sa to volalo.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz