Sekací robot

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1irena
591 příspěvků 01.05.05 16:53
Sekací robot

Esme v receptu uvádí „sekací robot“. Abych neplácala pod receptem, ptám se tady. Ačkoliv všelijaké „stroječky“ obvykle po počátečním nadšení nenápadně zmizely ve sklepě, zas pošilhávám po robůtku, který jsem viděla(dokud jsem se koukala na TV) v reklamě. Takový ten raz-dva-tři. Ale nechci ho z TV shopu. Existuje něco i v normálních obchodech? Jaké má kdo zkušenosti s tímto mixérkem?

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 01.05.05 17:22
Irčo,

já jsem ho měla v minulé domácnosti. Byl taky z reklamy, ale té dřívější, zůstal však mému příteli…a byla to super věc…měl stálé místo na kuchyňské lince a používala jsem ho snad denně. Kupovala jsem ho kdysi v Praze na předváděcím stánku a byl asi o 1000 Kč levnější než v televizních reklamách. Využívala jsem ho hlavně na sekání cibule a dělání pomazánek a taky na játrové knedlíčky a mleté maso, pokud ho nebylo velké množství. Jen mne štvalo, že v tom nejde udělat sníh z bílků…asi ta rychlost byla moc velká, nevím, zkoušela jsem to víckrát a nikdy se mi to nepodařilo ;-)

esmeralda
4813 příspěvků 02.05.05 07:27
Sekací robot

Irenko, sekací robot je název který mi někdo poradil. Před třiceti lety tento stroj neexistoval, tak nemám ponětí jak se to správně řekne česky. Anglicky se to jmenuje FOOD PROCESSOR. Normální robot nemám, neboť mám pocit, že tento stroj mi ho plně nahradí.
Penda zmiňovala že v jejím nešly ušlehat bílky. Věřím, že na tento úkon jsou ty železné nožíky moc rychlé. Já mám značku Braun a ta má navíc vložku s metličkami. A těmi se bílky nebo slehačka našlehat dají. Zde v obchodě je mnoho druhů, ale v podstatě vypadají podobně. Asi takhle.

Vali
1326 příspěvků 02.05.05 08:30
Esme, Irenko
  • mám něco podobného, italský zn Erkules. Jsem s ním moc spokojená, jsou k němu i struhadla a nastrouhání velkého množství jablek je otázka několika minut. Kvalita se vyzkoušela při povodni, ač utopený, nic se mu nestalo.
    Sníh dělám pomocí českého ručního šlehače s dvěma metličkama. Taky dobrý výrobek, protože už slouží mnoho let.
    Ještě mám robot na výrobu těstovin - zn. GIRMI Pasta, zakoupený v bazaru, sám míchá těsto a vytlačuje různé druhy těstovin podle kolečka s otvory, které se vkládají jako do masového mlýnku. Ještě jsem neměla odvahu ho vyzkoušet, je k tomu i návod a recepty na těsta.
    Jako pomocníka taky vlastním tyčový mixer zn.Braun, ten je dobrý třeba na našlehávání bramborové kaše, drobné mixování v hrncích a pod.
    Nesmím zapomenout - zaslouží si to - mám hodně starý robot - takový těžký, žlutý s černou rukojetí (bohužel jsem nenašla značku, je to český výrobek). Pamětníci ho možná znají, je z padesátých let minulého století - pravděpodobně výrobce Zbrojovka Brno. Ten je opravdu k nezaplacení, protože v něm od r. 1988 dělám těsta na perníky (nespočítatelné množství dávek), je k němu velké množství příslušenství, nejvíc využívám mlýnek na rybíz a pasírovací metlu při výrobě ostružinové a malinové marmelády.

kltko  02.05.05 09:04
irena,

niekoľko rokov už používam tyčový mixér so sekacou „miskou“ a metličkou na sneh/šľahačku značky Braun, s maximálnou spokojnosťou.

daný typ už nie je v predaji, sú modernejšie - napríklad
 http://www.braun.com/…/mr5000.html

ale určite nájdeš inšpiráciu aj v ponukách rôznych obchodov a hypermarketov

dôležité - ak nebude ručný, ale motorový, výkon nesmie ísť pod 250 - 300 W

Labužník Sarka
433 příspěvků 02.05.05 09:43
Ronik

Ja mam tzv. sekaci robot z WS Hodonin jmenem Ronik(nevim jak se to pise). Jsem s nim velice spokojena. Jde tam udelat i zmrzlinka. Mnam.

1irena
591 příspěvků 02.05.05 13:17
Děkuji

všem za příspěvky. Tyčový mixér mám a i jiné pomocníky, ale jak jsem v původním příspěvku uvedla, zas mě „dráždí“ ten raz-dva-tři. To bude asi ten, co píše šárka.

Labužník TinaH02
46 příspěvků 10.05.05 16:24
...

Ja pouzivam ten, na ktery uvadi odkaz ve svem prispevku kltko a nemuzu si ho vynachvalit, je skvely a onen raz-dva-tri sekaci robot mi myslim plne nahrazuje. krome klasickeho tycoveho mixeru je v :,-(e i nastavec-metla na slehacku, snih, bramborovou kasi atd. a predevsim nastavec-nadobka s nozi. v te uz jsem sekala vsechno mozne - zeleninu a ovoce, maso, orechy… dokonce i vajecne skorapky pro zelvu taky v ni bezne delam napr. rybickovou pomazanku tak, ze tam zkratka dam vsechny ingredience najednou, pak ani ne minutku „sekam“ a je hotovo. dal je v :,-(e i nastavec-vetsi nadobka s nozi na sekani ci mixovani vetsiho mnozstvi, ta ma jeste nastavec - drtic ledu.
pouzivam ho temer denne. Pokud jsi z Prahy, muzes na nej kouknout primo ve znackove prodejne Braun na Petrskem namesti - je to docela maly obchudek, ale jsou tam ochotni.. tak hodne stesti..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz