Kde sehnat amonium - cukrářské droždí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Jirina02
6 příspěvků 14.11.05 12:22
Prosba o radu

Poraďte mi, prosím, kde je možno koupit Amonium.
Mám recepty po mamince, ve kterých se používá a nemohu ho nikde sehnat. Děkuji

Reklama

Reklama

Reakce:

meisje
580 příspěvků 14.11.05 15:34
...

Jirino pokud jsi z Prahy tak na jistotu pro nej vzdy chodim na Mustek - drive tam byvalo podloubi - ten kousek mezi rohem Perlovky a Vaclavakem, za komunistu tam byvala velka drogerie a k me libosti je tam dodnes jen uz ne pod podloubi. Pokud pujdes od Vaclavaku tak je to po leve strane. Jinak pokud nejsi z Prahy tak tyto veci maji „Drogerie“

Labužník Jirina02
6 příspěvků 15.11.05 12:17
meisje díky

mnohokrát děkuji za tip, mám v Praze sestru tak jí tam pošlu.
Děkuji Jiřina

kamilio
548 příspěvků 16.11.05 10:42
Amonium

Jiřino, pokud si vzpomínám, tak jako amonium užívala moje máma běžný prášek do pečiva nebo jedlou sodu. Jinak s amonnými solemi se potkáš mezi E-čkama: E503 - uhličitan amonný, E510 - chlorid amonný (salmiak) - v Česku zakázán, E517 - síran amonný atd. Zbytek Ti budou muset vysvětlit renomovaní chemici z Labu.

meisje
580 příspěvků 16.11.05 11:34
...

Kamilio - Jirina mela na mysli „cukrarske amonium“bezne pouzivane v potravinarskem prumyslu. Bez tohoto amonia by napr. nebyly rakvicky a jine tomu podobne dobroty - na tohle jedla soda ci Prdopec nestaci.

kamilio
548 příspěvků 17.11.05 10:25
Amonium

Jiřino, nedalo mě to spát, takže jsem našel, co potřebuješ.
Cukrářské droždí (hydrogenuhličitan amonný) vyrábí a dodává firma PROXIM s.r.o., 530 02 Pardubice, Palackého 578,
(www.proxim-pu.cz). Já sice sladké nemusím, ale zase jsem o kus chytřejší.

Labužník Andry02
121 příspěvků 17.11.05 10:51
Jirino,

zrovna vcera jsem ho koupila v Kvechove (nebo tak nejak) drogerii na Vinohradech, je to na Francouzske, zastavka tramvaje Jana Masaryka, na rohu je velka drogerie, tam maji spoustu veci, potravinarske barvy v prasku i ve skle, aromata, ruzne nakladaci veci a i amonium..

sestrickaEvicka
1 příspěvek 19.11.05 21:16
Díky za radu.

Děkuji za tip, hned v pondělí vyrážím na lov amonia a jestli ho seženu, tak letos na Vánoce konečně budou zase pravé maminčiny zázvorky. (Prdopeč ani jedlá soda nezabírají správně.)
Ještě poznámka: většina drogérií v Praze ho už nedostává (a to ani drogérie v podloubí na Můstku, kde jsem ho dříve také několikrát kupovala), vloni i předloni jsem si botky mohla ušoupat a nepodařilo se mi ho sehnat. Takže, drahá sestřičko, díky za pomoc, letos ti snad přivezu pravé zázvorky.

meisje
580 příspěvků 20.11.05 18:17
...

V Drogerii ma Mustku (podloubi) jsem amonium koupila v srpnu. Asi zustali verni komunistickemu mysleni, co potrebujes v zime - musis koupit v lete!

ucitelas
328 příspěvků 01.12.12 20:36
za sekundu

http://www.drogeriemarket.cz/…amonium-100g

Vilda52
1 příspěvek 14.11.17 09:18
amónium

Stále vedou v drogerii v Zlatnícké ul. Praha
Vilda

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz