Domácí pekárna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenofefa
1315 příspěvků 10.11.05 14:20
Domácí pekárna

Tak jste mne dostali: už jsem o pekárnách přečetla, co se dá, vím, kde kupovat mouku, co a kdy přidávat do těsta, proč se tam přidává C vitamin nebo ocet, zda ořechy nebo slunečnicová semínka… Takže mé myšlenkové pochody jsou jasné: musím ji mít taky. Mám jen několik problémů:

• jak přesvědčit muže, že s námi bude bydlet další „krám“;
  • jak a kde pro ni najít místo, aby byla pořád po ruce a nepřekážela a vešla se tam;
  • co s těmi zadělávacími háky, když se to peče a když se to upeče (to mi není jasné, zda a kdy a jak je vyndat);
  • a hlavně: jakou si koupit, zda ETU nebo dovoz - já celkem ETĚ fandím a zdají se mi jejich výrobky dobré.
    Pokud mi pomůžete objasnit poslední dva body (ty předchozí si musím vyřešit sama), budu vám zavázána.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Katka_H02
302 příspěvků 11.11.05 09:49
Pro Jenofefe-domácí pekárna

Jenofefo,
já mám ETU Harmony a jsem spokojená. .peču téměř denně. Hlavně, když jde manžel do práce a já mu dělám svačinu. To zmizí téměř celý bochník.
Hnětací háky lze vyndat (když je těsto naposledy prohnětené, čož nikdy nevyčíhám), ale zůstanou tam stejně hřídele. Takže háky nechávám tak jak jsou a vůbec to nevadí.
Teď jsem si objednala kuchařku od Dáji Mrázové Domácí pečení-domácí pekárna.
Až ji prostuduju, dám vědět jaké recepty tam jsou.
Jo, u nás bydlí pekárna na lince, roztahuje se tam, ale nemá cenu ji uklízet, pořád peču.

iva  11.11.05 14:18
Jenofefo,

diskuse na téma výběru pekárny a mnohé jiné najdeš na chlebových stránkách " zde „:http://www.domaci-pekarny.cz/diskuse/“_blank , " zde „:http://www.mybox.cz/…diskuse.html“_blank a " zde „:http://sweb.cz/….h/index.htm“_blank . Sleduji je pravidelně, abych byla pořád v obraze

kozett
2 příspěvky 12.11.05 22:33
...

Tak jsem na tom byla úplně stejně. Nemohla jsem se rozhodnout. Nastudované vše, jen pekárna nebyla. Objednala jsem si nakonec Panasonic, protože jsem se někde dočetla, že Eta nemá moc kvalitní teflon. Tak jsem tedy připlatila - za 4 700 Kč až do domu, bez dalších poplatků. Peče nádherně, ještě nic sem nepokazila. A peču každý den, fakt ten chleba ubývá. Zkoušela jsem i těsto na houskové knedlíky, byly taky super. A hák je tam jeden a ten nedělá žádný problém. Chleba vypadne a hák zůstane v nádobě. On to není velký hák. Se až divím, jak to může tak perfektně promísit. Rozhodnout se musí každý sám. Přeju šťastnou ruku. P.S. Můj muž měl taky nedůvěru, ale už ji pochválil a je rád, že to dělá dobrou službu.

Jenofefa
1315 příspěvků 13.11.05 23:17
Mockrát děkuji

za rady a odkazy - ještě prostuduji a pustím se do toho

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz