Předvánoční úklid

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Roomanka
205 příspěvků 05.12.08 10:39
Předvánoční úklid

Zdravím všechny labužníky! Přicházející Vánoce mě trochu děsí, ještě jsem nic nezačala péct a když se kouknu na okna, je to fakt hrůza. A tak se na vás obracím s prosbou, zda nemáte nějaké fígle na úklid, abych se o víkendu tolik netrápila. Třeba ta okna - kdysi jsem slyšela, že se dají umývat pudingovým práškem. Nebo máte jiný fígl? Taky by mě zajímalo, čím se dá vyčistit koženková sedačka. Je téměř bílá a pejskovy stopy se na ní podepsaly. Díky za rady!

Reakce:
mrtvola
1394 příspěvků 05.12.08 10:43
Roomanko,

nechci ti do toho kecat, ale okna bych nechala, až bude jaro a teplo. A ten ostatní úklid se taky nezblázní. Zameť smetí pod gauč a pod knihovnu, rozsviť svíčky (ony nedávají tolik světla, tak ten čurbes není vidět), uvař punč, pusť roráty nebo třeba Beatles, vezmi si knížku a hoď nohy nahoru.
O vánocích se ten uklizený byt stejně dostane do stadia, kdy bys ho mohla gruntovat znova.
Nebo se seber a jeď do Pardubic na vánoční trhy. Projdi se po lese. Hraj na křídlovku Vejvanovského. Ale hlavně si nenič tuhle krásnou dobu úklidem.

mrtvola
1394 příspěvků 05.12.08 10:48
A jestli máš pocit,

že musí být za každou cenu uklizeno, pozvi agenturu, ti si poradí i s těmi psími tlapkami a ty budeš mík klid.

bona
2416 příspěvků 05.12.08 11:06
Romanko,

Protože v obýváku nemáme záclony (jen po krajích - lemují okno coby závěsy; chci vidět ven…), mytí oken - alespoň toho jednoho, které také nejvíc zdobím - mě nikdy nemine… A protože ho myju poměrně často, tak ŽAVES . Někdy stačí jen umýt skla - postříkám je Mr.Muslem (nebo něčím takovým) a setřu papírovou utěrkou. Pudink bych teda nepoužívala. U nás je největší práce s rostlinami na parapetu…
Podobně umyju i koupelnu - postříkat, utřít utěrkou. Dlaždičky, zrcadla i baterie… Vše se blýská za pár minut.
Dceru udržuju v přesvědčení, že do neuklizeného bytu Ježíšek nic nepřinese a u synova pokoje zavřu dveře .

P.S. Minulý rok mi přišla vtipná sms, text si již nevybavím, ale bylo to o tom, že Ježíšek se narodil v chlívě, tak nemáme uklízet, aby se u nás cítil jako doma…
Tak to zase moc neřeš…

Sylvie
2302 příspěvků 05.12.08 11:24
Inspirace pro Tebe
buraci
1136 příspěvků 05.12.08 15:18
Teda Sylvie

… uah, tam je diskuse o ČIŠTĚNÍ štětky na WC, ryyyychle pryč, protože stran úklidu souhlasím s mrtvolkou.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 05.12.08 15:25
úklid?

Když je v roce čas a dostanu úklidovou náladu, tak si vždycky něco vygruntuju a tím je docela uklizeno celý rok, tak proč bych se dřela v tomto krásném čase? Ale Roomanko chápu Tě každá ženská má ráda, když je naklizeno a všechno se blejská- já teda jo. A tak jediné čemu se chvíli věnuji, jsou okna, ale ty dělám rok co rok už v listopadu podle počasí.
Mám na ně fantastický přípravek „bril“, jsou to takové utěrky napuštěné nějakým přípravkem a je to v umělohmotném modrém balení, Polské výroby. Manžel mi to loni koupil a už to bylo i u nás.
Utěrek je 24 ks a vydrží 2 roky! Na 1 okno spotřebujeme 1 utěrku i když by lehce stačila i na 2 okna. Tou utěrkou se okna pěkně otřou a ihned jsou čistá a lesklá.
Roomanko, tohle kdyby si sehnala, to by bylo fajn, je to veliká pomoc a takové čistoty a lesku s ničím jiným nedocílím, to mi věř a to jsem zkoušela kdeco. Měj se a neudři se, nesmí se to přehánět a uklízet jen v naprosté pohodě- ona Ti ta práce neuteče, neboj, nemá nožičky. T.

esmeralda
4813 příspěvků 05.12.08 21:22
Držím se přísloví

Uklizená domácnost - promarněný život.
S ničím se to nesmí přehánět. A hlavně si uvědomit že okna v domě jsou aby bylo uvnitř světlo a abychom se mohli podívat ven. Nikoliv abychom měli co mýt.
 Howgh.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz