Poradte mi prosim

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dobka
2 příspěvky 09.06.03 21:02
Poradte mi prosim

O mesiac idem domov na Slovensko momentalne sa nachadzam v Londyne a milujem syry… chcela by som si preto zobrat domov nejake prave francuzske syry tiez parmezan a ine holandske ktore u nas ani nekupim len mam jeden problem:Neviem ako ich na tych 24 hodin cestovania v autobuse uskladnit aby sa mi nepokazili, chcela by som vas tymto poprosit o nejaku radu alebo skusenost. Rozmyslala som nad tym ze kupim prenosnu chladnicku s mraziacimi naplnami a syry dam tu zamrazit a potom prenesiem v chladnicke domov na Slovensko len neviem ci sa syry zmrazenim neznehodnotia a ci vydrzia len tak v tej prenosnej chladnicke aj bez zmrazenie prosiiiiiiiim poradte mi ............. dakujem Hanka z Londyna

Reklama

Reklama

Reakce:

meisje
580 příspěvků 10.06.03 13:30

Ahoj hanko, ja ziju v Holandsku a pokazde vozim do CR syry, v zime je to naprosto bez problemu. V holandskych obchodeh se syry maji zarizeni, ktere syr vakuove zatavi {myslim, ze pokud budes kupovat syr v syrovem obchode tak to tam budou asi mit taky-staci se zeptat}.Pokud ne, ja syr zabalim do mikrotenu, do papiru a do navlhcene uterky a znovu do mikrotenu. Horsi je preprava v lete, protoze at uz syr zataveny a nebo mnou zabaleny zhorkne. Vetsinou jezdim autem a po 10-12 hod. jizdy v teplejsim pocasi, syr je zhorkly. Takze doporucuji prenosnou chlanicku. Syr zabalit, dat o chladnicky a NEZAMRAZOVAT. Do chladnicky prilozit pouze zmrzle „chladici bloky“ {tady se prodavaji pri koupi prenosne chlanicky}. Jsou to bloky naplnene tekutinou a ty se daji zmrznou a pak pred cestou jimi oblozim syry a chladnicku zavru. To je jediny zpusob jak uchovat syry OK pri tak dlouhem cestovani v lete. Konzultovala jsem tuto metodu u zdejsich „syraru“a shodli jsme se, ze asi jina vhodna metoda neni. Tot ma zkusenost-lety proverena. Hodne stesti-at syry chutnaji.

Labužník Dobka02
1 příspěvek 10.06.03 20:02
meisje dikessssssssss

diky moc aj mamina mi povedala ze aby som ich nedavala do mrazaka len do chladnicky zabalene v alobale ..... tu prenosnu chladnicky s tymi naplnami viem co myslis to som si kupila a syry su tiez vakuovo balene tak dufam ze v tej chladnicke ten jeden den vydrzia s tymi naplnami nemam skusenost tak preto sa pytam ale diky vyskusam a uvidim hadam sa nepokazia

babi
6360 příspěvků 12.06.03 23:16
Francouzké a jiné sýry...

Měkké, poloměkké, uzrálé a sýry s bílou plísní zabalit nejdříve do pergamenového (pečícího) papíru a potom do alobalu. Ty uzrálé do dvojitého alobalu, nebo ještě do vzduchotěsné nádobky. Sýry s modrou plísní balit stejně, až na sýr Gorgonzola, nebo Stilton, které zabalit do mírně vlhkého ubrousku, nebo utěrky a vložit do vzduchotěsné nádobky. Balení má však další důvod. Sýry se produkují přidáním bakterií, nebo je sýry pojmou v prostředí ve kterém uzrávají a proto se musí balit jednotlivě (!), aby nepřejmuly jiné baktérie a takto se nezkazily. Tvrdé sýry, jako je skupina ¨grana¨, ke kterým patři Parmigiano Reggiano a pecorino Romano se balí opět do pečícího papíru a alobalu. Polotvrdé sýry, do kterých spadají tři základní skupiny tipu Cheddar (Cantal, Cheshire, sage Derby atd.) Gouda (Broodkaas, Edam atd.) a Gruyere (Comté, Appenzell, Jarlsberg atd.) se zabalí takto. Jejich řezná plocha (pokut nejde o celý bochník) se přikryje alobalem a pak se sýr zabalí do mírně navlhčené utěrky.

Na spodek přenosné chladničky je dobré položit malý froté ručník a na něj poskládat jednotlivé sýry obložené mrazícími balíčky (tak jak meisje popsala), které si sama zmrazíš a které se dají znovu používat. Takto si vozím zajímavé sýry z Francie do Kanady (i když zde máme velký výběr sýrů z celého světa) a syn si vozí sýry z Kanady do Švédska.

Připojuji se k meisje, a přeji Ti zdárný dovoz sýrů domů! Dej nám vědět jak jsi dopadla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz