Parmezán

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

snezenka
109 příspěvků 10.02.08 10:15
Parmezán

Snad mi poradíte, kde jej sehnat. Už jsem absolutně bezradná. Bydlím ve městě, co má 30 tisíc obyvatel, dojíždím ale do Brna. Prolezla jsem Hypernovu, Tesco, Kaufland, Interspar a porád nic. Našla jsem nějaké sáčky v Hypernově, co Parmezán připomínají, ale jmenuje se to trochu jinak. (jaksi pasta de formaggi nebo tak nejak). Prosím za radu, a když mi doporučíte obchod v Brně, budu moc zavázaná.

Reklama

Reklama

Reakce:

tea63
935 příspěvků 10.02.08 10:42
snezenko

Bydlím asi v podobném městě, jako Ty, a pravý parmezán také neseženu. Dostane se určitě v různých italských obchůdcích, v Praze jich je habaděj, v Brně neznám. Ale když přivřu oko, tak mi jej plně nahrazuje český Gran Moravia, který se dostane běžně v supermarketech. Firma, která ho vyrábí, teď otevřela svůj obchůdek se sýry v Olomouci, Ostroužnická 12, píší v časopise Cucina… A také je za poloviční cenu, než parmezán, což není zanedbatelné

tea63
935 příspěvků 10.02.08 10:56
Parmezán

Tak ještě přidávám odkaz na prodejnu a firmu

zlata
1200 příspěvků 10.02.08 13:22
Parmezán Teo, sněženko

Gran Moravii .. „Grattugiato Fresco“ 10 dkg balení jsem koupila v Kauflandu a mohu potvrdit, je to dobrý, jemňoučce nastrouhaný sýrec. Oběma hezký den.

tea63
935 příspěvků 10.02.08 14:08
Parmezán

dávám přednost porcovanému, protože si ho buď mohu nastrouhat sama a nebo se z něj krásně dělají hoblinky, což hodně využívám do dozdobení a dochucení různých rizot, polévek, vlastně čehokoli. Ale hlavně jsem ráda, že sýr tohoto typu se v ČR vyrábí a je dostupný komukoli. Narozdíl od Parmezánu.

zlata
1200 příspěvků 10.02.08 22:13
Teo

Já byla ráda, že podlouhém „pasení“ jsem narazila alespoň na toto, ale třeba se mi poštěstí.

buturenka
311 příspěvků 12.02.08 12:17
Snezenko

na Svoboďáku, jak je pasáž pod Komerční bankou, tak v té púasaži je takový menší super italský obchudek, parmazan neni problém, já st tam kupuji ještě mortadellu. A potom v IBC na Příkopě, tam je také italský obchůdek

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.08 07:58
Sněženko...

… Gran Moravia je v českých podmínkách to nejlepší, co se dá už nastrouhané koupit. Hlavně se vyvaruj různých levných také strouhaných „Parmazánů“ v malých sáčcích. Cena bývá příznivá - někdy i kolem 20,– korun, ale už to by nás mělo varovat, že něco není v pořádku. V těchto sáčcích je obvykle něco jako strouhanka-jsou to odřezky ze sýra, to ještě v tom lepším případě. Vyzkoušíš to nejlépe na tom, že taková věc nehnědne při zapékání a ani trochu se nerozpustí.
Jak píše Tea: Gran Moravia porcovaný na trojúhelníky - je chuťově vynikající, je bezva na hoblinky. Jen je potíž, že tak dlouho ani při správném skladování nevydrží. Není totiž dost vyschlý (také proto ta nízká cena). Sýry (podle mé zkušenosti z Itálie) - kousek parmazánu jen tak ve folii, vydržel 3 měsíce, vždy jsme jen odstrouhali potřebnou dávku. Kdyby byl větší, vydržel by déle..
P. :-)

tea63
935 příspěvků 13.02.08 09:11
Papajo

včera jsem shodou okolností našla v lednici zapadlý jeden trojúhelník GM s min. trvanlivostí do 5.12.2007! Sýr byl výborný, nic mu nebylo. Pokud v něm proběhly nějaké nepatřičné procesy, tak o tom zatím nevím :-))) A ono těch 100g je tak akorát na spotřebování a když kousek zbyde, tak ve folii klidně vydrží zase dalších pár dnů. U nás ale nezbyde, hoblinky strouhám i k televizi:-)))

jARKA77
141 příspěvků 14.02.08 13:19
Dle mého souhlasím s Papájou

Sněženko, opravdu je to tak. Originál jsme ve velkém přivezli loni z Itálie, bohužel také nebyl bezedný. Dnes s klidem používám náš a jsem moc spokojená, nehledě na to, že je opravdu všude.
Hezký den přeji všem.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.08 09:32
...

tiež nedám na Gran Moravia dopustiť, či už blok, alebo strúhaný a považujem ho za plnohodnotnú sortu parmezánu.
Pre prípad výnimočnej túžby po pravom parmezáne ho majú napríklad v Středomořské prodejně, na Nuselské v Praze, ktorú sme navštívili s ďalšími labužníkmi vlani koncom roku. Len ten parmezán je za dvojnásobnú cenu oproti GM.

tea63
935 příspěvků 16.02.08 15:12
Brno

osobně neznám, ale takovou pozvánku do Guspe napsal Pan Kolíček. :-) Myslím, že o tom obchůdku se zmiňuje i buturenka. Vypadá hezky, tak se tam Sněženko vyprav pro ten Parmezán a podej zprávu, jak jsi dopadla.

snezenka
109 příspěvků 18.02.08 10:26
...

Tak u nás není Grand Moravia ani v Kauflandu, ani v Hypernově Ale ve středu jedu do Brna, tak se zkusím podívat do toho váječně vypadajícího obchůdku (jen mám trochu strach z těch cen ). Na kolik tak parmazán přijde? (přibližná cena za 10dgk/1kg)?

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.08 13:30
...

Gran Moraviu žeby nemali v Tescu či Kauflande? Vývy bežne vo vákuovom balení, bloky 100 - 250 g, strúhaná 75 a 100 g (ak si dobre pamätám). Obal zeleno - číra fólia.
Taliansky parmezán počítaj cca od 500 Kč/kg nahor. Možno sa zadarí aj trochu lacnejší, ale to bude výnimka.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.08 07:25
snezenko

ako dopadlo hľadanie? Našli? :o)
No a spokojnosť s nájdeným?

snezenka
109 příspěvků 22.02.08 10:42
...

Nakonec středa byla tak náročná, že se to nedalo stihnout zajít do centra, natožto pro sýr ale příští úterý mám celý den volno, tak se tam půjdu podívat… a určitě dám vědět

snezenka
109 příspěvků 21.03.08 13:44
jak to dopadlo

Slíbila jsem, že napíšu, jak jsem dopadla. Takže - V Brně je ten obchůdek s laskominami viz niže uplně užasný, všem Brňakum vřele doporučuji. Je to sice takove zapadle, nejde to na prvni pohled moc najit, ale to nevadi.

Jinak byla jsem v Brně-židenicích v kauflandu a tam Grand moraviu měli. V našem městě jsem prolezla uplně všechny obchody, ale grand moravia nikde. To opravdu nechápu .

redbart
2 příspěvky 31.03.08 08:39
...

Ahoj,nova prodejna je take kousek od te pasaze na svobodaku!Sapori tipici del Gargano Solniční 13, 602 00 Brno
a tady jsou jejich stranky.maji tam i ceny
 http://www.italske-pochoutky.cz/syry.php

omylem jsem to vlozil uz i na hlavni stranku kde koupi a sehnat bez nadpisu,snad se nikdo nebude zlobit :(

KatyX
11 příspěvků 06.06.08 11:15
Guspe a Cheesy

Bohužel, Guspe je již definitivně zavřené.. ale mám dobrou zprávu

• skvělé sýry (hlavně holandské, ale parmezán mají, pokud vím, taky) koupíte v Brně v poměrně nově otevřené prodejně Cheesy na Pekařské 10.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz