obrázky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Zuzik
286 příspěvků 06.08.02 05:35
obrázky

Pepíčku, mohla bych také přidat obrázek. Sice sem píšu pokrmy, které sama odzkouším, ale jsou i podle receptů z časopisů a tam bývá občas pěkná fotka. Scaner mám a obrázky ve formátu jpg jsem schopná dodat. Snad bych si poradila i s jiným formátem ale jde o to, zda je to možné?
Díky za odpověď.

Reklama

Reklama

Reakce:

pepicek
1309 příspěvků 09.08.02 01:17
obrázky rozhodně jo

ale to je věc, kterou raděj ohlídám sám, proto obrázky s číslem receptu pošli na můj email pepicek@labuz­nik.com , já je pokud to bude třeba upravím a přidám ke tvým receptům.

Malá grafická školička and Sólo pro scanner a Photoshop:

• Doporučené rozlišení pro scanování je 300dpi,
  • oříznout funkcí Crop (zbavit se nechtěného),
  • následuje korekce barev (Ctrl+M a zmačknout Auto),
  • poté zmenšíme obrázek (Image Size) na webové rozlišení 72dpi, při šířce obrázku 200 bodů (pixels),
  • nyní obrázek zaostříme funkcí Rozostřit masku (Filters > Unsharp mask) při nastavení 80%, 8 bodů (pixels), 4 vrstvy (levels)
  • chceme-li přidat tenký rámeček, pak stiskneme Ctrl+A (vybrat vše), color picker si nastavíme na defaultní hodnoty zmačknutím tlačítka D a poté Upravit (edit) > Orámování (stroke) a provedeme 1 bodový rámeček uvnitř (1 pixel - center)
  • obrázek uložíme funkcí Uložit pro web (Save for Web) při nastavení JPEG 30-40

no a to je celý, pokud se Vám to zdá složitý, tak není … po zacvičení je to práce na 5 vteřin na jednom obrázku. A pokud se vám do toho nechce, tak prostě jenom nascanujte obrázky, uložte je jak jsou do jpegu (jpg) s kvalitou 60 a pošlete emailem. Já už si s nima poradím.

Díky, pepicek

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz