Medený riad.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tuso
99 příspěvků 24.05.10 20:11
Medený riad.

Ahojte.
Chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s medeným riadom- ide mi hlavne o panvicu. A ak áno, ktorá značka? Na českom trhu sa dá zohnať v rozmedzí 2500-10000. Ide o investíciu na celý život, takže nebudem zbytočne šetriť, ale zase nechcem platiť len za značku. Ďakujem

Reakce:
Wolfg
583 příspěvků 24.05.10 20:20
kuchyňskej vercajk

Hlavně nešetři. Pánvička pod deset litrů tě není hodna

tuso
99 příspěvků 24.05.10 20:25
...

Fakt inteligentná odpoveď. Netušil som, že puberťáci sú aj na fóre o varení.

Alis
2617 příspěvků 25.05.10 12:44
Tuso,

asi se ti moje odpověď taky nebude líbit, protože žádné zkušenosti s měděným nádobím nemám. Leč názor ano: pokud se jedná o ty, co nabízejí na internetu, totiž měď potažený teflonem, pak ti na rovinu říkám, že bych za pánev, co možná hezky zvenčí vypadá nedala ani ty dva a půl natož deset. Ale jak říkám, zkušenosti nemám.

tuso
99 příspěvků 25.05.10 14:36
...

Aby som to vysvetlil. Ide mi o panvice, ktoré majú 90% medi - vonkajšia vrstva a 10% nerez oceľ vo vnútri. Našiel som niekoľko firiem, ktoré ich vyrábajú- Nemecké, Talianske, Francúzske. Tie z Frankreichu som odpísal hneď- naozaj si nemožem dovoliť dať za jednu panvicu 10k. V podstate ide o to, že niečo podobné som videl za 4300 aj za 5500. Vzhľadom na to, že pri tejto cene je mi každá ušetrená stovka dobrá, som chcel nejaké praktické skúsenosti. V podstate ide o to, že som sa neskutočne sklamal v teflonových aj titanových panviciach. Ale nechcem zase šliapnúť vedľa. A ešte za tie peniaze.

Manana
1515 příspěvků 25.05.10 16:28
Pánve

Nejlepší jsou pánve ocelové nebo litinové, podle toho, pro jaký účel je chceš použít. Ty si vypálíš a pak se na ně nechytá.
Byla tady o tom rozsáhlejší debata, kde byly i odkazy na zdroje, jeden na nesmírně laciné a profesionální pánve jsem tam přidal i já, ale místní vyhledávač mi to nějak nechce najít.
Možná někdo poradí jak v něm hledat, já to neumím.

jolana
5065 příspěvků 25.05.10 17:27
medeny riad

je velmi dobry, ale drahy a je velky rozdiel v tom co kupis bezne a co je pre profesionalov..

Pred zopar rokmi som po dlhej dobe objavila panvice aj s pokrievkami z tejto firmy. Ked tak pozeram, tie co mam nemaju (moje maju dvojite dno, stainlessteel aj s pokrievkou specialnou a su pre profesionalov) .. riad od nich aj okrem panvic mam (do rury) a som spokojna. Tazky- poctivy a udrzba je naozaj v pohode. Okrem toho cena prijatelna. ..rucky/drziaky ak by sa poskodili si mozes kupit a je na neho aj zaruka…

http://www.prestige.co.uk/

tuso
99 příspěvků 25.05.10 17:59
...

@jolana: vďaka za odkaz. Už študujem.

@manana: máš super stránku. Bude ma to stáť hodiny než ju preskúmam

Manana
1515 příspěvků 25.05.10 21:06
Tuso

Tak jsem to našel. Je to tahle firma .
Vřele doporučuju. Tohle nádobí kupují profesionálové, já v tom vařím také, a srovnej si ceny. Kdo má zkušenosti, za jiné by neměnil. Nedělám reklamu, ale kdo chce vařit a ne honit vodu, používá tohle nebo podobné. Když ti náhodou zrezne, znovu vypálíš a jedeš dál. Když se zkřiví, vyboulí nebo propálí, zahodíš ji, žádná škoda, a vezmeš novou. Je to spotřební zboží, a vypálené můžeš vystavit nebo vyvěsit na polici a laik žasne.

Děkuji za příznivé hodnocení mé stránky.

iUts a wach!

jolana
5065 příspěvků 25.05.10 22:42
Manano,

to je nadobicko..skoda a snad aj dobre ze je tak daleko pekny vecer :)

tuso
99 příspěvků 25.05.10 23:40
...

Tak s týmto si ma dostal. Už teraz som si našiel asi 10 kúskov. Pravdepodobne si urobím výlet do Prahy.

Manana
1515 příspěvků 26.05.10 08:39
Ještě k ocelovým pánvím

Tyto pánve nejsou vhodné pro elektrické nebo indukční sporáky. Vlivem tepelné roztažnosti dochází k mírnému vyboulení dna pánví a tím ke ztrátě kontaktu s plotnou, pro níž je nutné nádobí se silným a rovným dnem.
Profesionálové vaří na otevřeném ohni, na plynu, kde je možná okamžitá regulace teploty.

tuso
99 příspěvků 26.05.10 12:54
...

S tým počítám. Ale ako stará kozerva varím na plyne.

esmeralda
4813 příspěvků 26.05.10 23:11
Měděná pánev

Jednou jsem měla, ale spokojená jsem nebyla. Dnešní technologie umí lepší věci.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz