Medený riad.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tuso
99 příspěvků 24.05.10 20:11
Medený riad.

Ahojte.
Chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s medeným riadom- ide mi hlavne o panvicu. A ak áno, ktorá značka? Na českom trhu sa dá zohnať v rozmedzí 2500-10000. Ide o investíciu na celý život, takže nebudem zbytočne šetriť, ale zase nechcem platiť len za značku. Ďakujem

Reklama

Reklama

Reakce:

Wolfg
583 příspěvků 24.05.10 20:20
kuchyňskej vercajk

Hlavně nešetři. Pánvička pod deset litrů tě není hodna

tuso
99 příspěvků 24.05.10 20:25
...

Fakt inteligentná odpoveď. Netušil som, že puberťáci sú aj na fóre o varení.

Alis
2617 příspěvků 25.05.10 12:44
Tuso,

asi se ti moje odpověď taky nebude líbit, protože žádné zkušenosti s měděným nádobím nemám. Leč názor ano: pokud se jedná o ty, co nabízejí na internetu, totiž měď potažený teflonem, pak ti na rovinu říkám, že bych za pánev, co možná hezky zvenčí vypadá nedala ani ty dva a půl natož deset. Ale jak říkám, zkušenosti nemám.

tuso
99 příspěvků 25.05.10 14:36
...

Aby som to vysvetlil. Ide mi o panvice, ktoré majú 90% medi - vonkajšia vrstva a 10% nerez oceľ vo vnútri. Našiel som niekoľko firiem, ktoré ich vyrábajú- Nemecké, Talianske, Francúzske. Tie z Frankreichu som odpísal hneď- naozaj si nemožem dovoliť dať za jednu panvicu 10k. V podstate ide o to, že niečo podobné som videl za 4300 aj za 5500. Vzhľadom na to, že pri tejto cene je mi každá ušetrená stovka dobrá, som chcel nejaké praktické skúsenosti. V podstate ide o to, že som sa neskutočne sklamal v teflonových aj titanových panviciach. Ale nechcem zase šliapnúť vedľa. A ešte za tie peniaze.

Manana
1515 příspěvků 25.05.10 16:28
Pánve

Nejlepší jsou pánve ocelové nebo litinové, podle toho, pro jaký účel je chceš použít. Ty si vypálíš a pak se na ně nechytá.
Byla tady o tom rozsáhlejší debata, kde byly i odkazy na zdroje, jeden na nesmírně laciné a profesionální pánve jsem tam přidal i já, ale místní vyhledávač mi to nějak nechce najít.
Možná někdo poradí jak v něm hledat, já to neumím.

jolana
5065 příspěvků 25.05.10 17:27
medeny riad

je velmi dobry, ale drahy a je velky rozdiel v tom co kupis bezne a co je pre profesionalov..

Pred zopar rokmi som po dlhej dobe objavila panvice aj s pokrievkami z tejto firmy. Ked tak pozeram, tie co mam nemaju (moje maju dvojite dno, stainlessteel aj s pokrievkou specialnou a su pre profesionalov) .. riad od nich aj okrem panvic mam (do rury) a som spokojna. Tazky- poctivy a udrzba je naozaj v pohode. Okrem toho cena prijatelna. ..rucky/drziaky ak by sa poskodili si mozes kupit a je na neho aj zaruka…

http://www.prestige.co.uk/

tuso
99 příspěvků 25.05.10 17:59
...

@jolana: vďaka za odkaz. Už študujem.

@manana: máš super stránku. Bude ma to stáť hodiny než ju preskúmam

Manana
1515 příspěvků 25.05.10 21:06
Tuso

Tak jsem to našel. Je to tahle firma .
Vřele doporučuju. Tohle nádobí kupují profesionálové, já v tom vařím také, a srovnej si ceny. Kdo má zkušenosti, za jiné by neměnil. Nedělám reklamu, ale kdo chce vařit a ne honit vodu, používá tohle nebo podobné. Když ti náhodou zrezne, znovu vypálíš a jedeš dál. Když se zkřiví, vyboulí nebo propálí, zahodíš ji, žádná škoda, a vezmeš novou. Je to spotřební zboží, a vypálené můžeš vystavit nebo vyvěsit na polici a laik žasne.

Děkuji za příznivé hodnocení mé stránky.

iUts a wach!

jolana
5065 příspěvků 25.05.10 22:42
Manano,

to je nadobicko..skoda a snad aj dobre ze je tak daleko pekny vecer :)

tuso
99 příspěvků 25.05.10 23:40
...

Tak s týmto si ma dostal. Už teraz som si našiel asi 10 kúskov. Pravdepodobne si urobím výlet do Prahy.

Manana
1515 příspěvků 26.05.10 08:39
Ještě k ocelovým pánvím

Tyto pánve nejsou vhodné pro elektrické nebo indukční sporáky. Vlivem tepelné roztažnosti dochází k mírnému vyboulení dna pánví a tím ke ztrátě kontaktu s plotnou, pro níž je nutné nádobí se silným a rovným dnem.
Profesionálové vaří na otevřeném ohni, na plynu, kde je možná okamžitá regulace teploty.

tuso
99 příspěvků 26.05.10 12:54
...

S tým počítám. Ale ako stará kozerva varím na plyne.

esmeralda
4813 příspěvků 26.05.10 23:11
Měděná pánev

Jednou jsem měla, ale spokojená jsem nebyla. Dnešní technologie umí lepší věci.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz