Kradení článků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
inkvizitor
1 příspěvek 2.2.05 14:02
Kradení článků

Máte skutečně hezký server, na kterém se dá o jídle najít téměř vše. Jak jsem byl ovšem nemile překvapen, když jsem si otevřel článek pojednávající o mase. Nedalo se nevšimnout si až přílišné podobnosti textů a obrázků s mojí oblíbenou kuchařkou „Recepty pro jeden hrnec“. Oproti originálu jste pouze dodali několik receptů. Zajímalo by mne, zda-li i ostatní články a recepty kradete od někoho jiného?

Reakce:
Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 2.2.05 14:11
Proč?

Proč musíte být tak jízlivý a nepříjemný? Schází se tu lidé z celého světa, ne každý si může všechny knížky pořídit… Nemyslím, že by to nějak poškozovalo vydavatelství, naopak v řadě komentářů vidíte, že informace o knížkách se tu vyměňují a často to končí koupí další kuchařky… Berte prosím tyto stránky jako zdroj co nejvíce ucelených informací, zkušeností a poznatků a ne jako prostor pro „piráty“, kteří kopírují co mohou!

Jenofefa
1315 příspěvků 2.2.05 15:14
...

i nepěkné slovo. Tento server nemá žádnou redakci, kde by někdo z redaktorů zjišťoval prameny, z kterých autor čerpal. A aktivním nebo potencionálním autorem je každý z nás. A v oblasti našeho společného zájmu je mnoho věcí již popsáno v literatuře. O otázce etiky a autorských práv a přebírání článků a předpisů z různých zdrojů jsme již diskutovali na jiném místě a jsem přesvědčena, že pokud došlo k převzetí z jiného zdroje, došlo k tomu v nejlepším úmyslu informovat širokou labužnickou veřejnost, ne poškodit autora či vydavatele nebo diskreditovat tento server. Bylo by ale asi dobře vydat několik zá:,–(, které se budou týkat daného problému, a na všechny přispěvatele pak apelovat, aby uváděli zdroje a odkazy, které použili, případně aby ve sporných případech podrobili své příspěvky autocenzuře. Vážený inkvizitore, jak je mi uvedená připomínka nepříjemná, protože tento server je mým oblíbeným zdrojem informací i místem, kde jsem našla řadu přátel, myslím, že nelze na základě jednoho nedopatření posuzovat práci a snahu všech přispěvatelů. Uvedenou kuchařku nemám a nemohu shodu posoudit, ale pokud tomu tak je, bylo by zřejmě vhodné tento jistě zajímavý a poučný článek odstranit. Je to ale škoda pro nás všechny.

Jenofefa
1315 příspěvků 2.2.05 15:16
Kradení je nepěkný čin

promiňte, u předchozího příspěvku mi vypadl nadpis.

kamilio
551 příspěvků 2.2.05 17:13
kniha

Milý invizitore, tvoje oblíbená kuchařka byla převzata z ONE DISH MEALS The Easy Way London 1994. Zmiňovanou kuchařku mám také doma a také patří mezi mé oblíbené. A vůbec mi nevadí, že se nějaký fragment objeví na tomto serveru. A ty máš snad k této kuchařce nějaké autorská práva? Pokud nemáš, pak lze tvé slovní výrony pouze ohodnotit upraveným citátem z Vinetua: „Proč vrána krákorá když labužníci hovoří!“

pepicek
1309 příspěvků 3.2.05 07:54
inkvizitore

co je ti do toho???

Labužník Maka02
23 příspěvků 3.2.05 08:08
kamilio,

velmi zdařilá reakce, ještě pořád se dusím smíchy :-))))

Labužník Kafka02
41 příspěvků 3.2.05 17:44
to nic, i mistr inkvizitor se obcas utne

MY jsem tady vsichni doma a proste jako spravna rodina si predavame informace , tak, podomacku, proste jenom mezi sebou. Kazdy oceni dobrou vuli a cas, ktery byl potreba na preneseni clanku a jeho upravu. No kdyz se u nas necitis jako doma, tak holt se neda nic delat, tak jsem uz nechod.
A na tvoji otazku, na tu ti uz odpovedel Pepicek.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 3.2.05 18:37
Napadla mě ještě jedna odpověď,

aneb trošku přetvořená slova klasika: „Když nemáš nic jiného na práci, tak HLEDEJ ŠMUDLO!“

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz