Pepíčku a ostatní labužníci,

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eja
3826 příspěvků 22.01.05 15:59
Pepíčku a ostatní labužníci,

napadlo mne, jestli by se část každého čísla LCI nedala na Labu použít jako článek - pro ty, kdo ji nemají. Už jsem začala skenovat s tím, že Pepíčkovi pošlu, ale napadlo mne, jestli se nejedná a nějaké narušení autorských práv - fotky naskenované, texty přetahané do Wordu. Co vy na to ? Ajta taky přepisuje z kuchařky včetně obrázků, to je podobný problém..... Tak nevím…

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 22.01.05 21:35
O tom jsem už moc přemýšlela...

Nejsem znalec autorského práva, ale mám tak nějak pocit, že by to nemělo být. Něco jiného je dát obecně známý předpis nebo předpis z lidového podání (kolegyně, sousedka…) nebo předpis z nějaké staré kuchařky s uvedením pramene. Ale mám pocit, že přetiskovat předpisy z aktuálního časopisu, který má své vlastní webové stránky, není jednak přílis etické a jednak by se to nemuselo po právní stránce vyplatit. Ale to by potřebovalo spíš právníka… Tak nevím…

pepicek
1309 příspěvků 22.01.05 21:48
je to jak říká Jenoféfa

s recepty není problém, protože se na ně nevztahuje autorský zákon, horší už je to s obrázky, ale ty procházejí grafickými úpravami, takže už se nejedná o originál.

Co se článků týče, pak já mám zá:,–(u dát jim 24 měsíců karanténu, tedy nepoužít žádný článek z aktuálních čísel časopisů. Možná jste i všimli, že se tu často objevují recepty z časopisu Nejlepší recepty, ale nikdy z čísla, které vyšlo před dobou kratší než dva roky. Navíc jejich časopis nemá ani pořádnou stránku natož pak archiv jejich super receptů, takže to považuju za dobročinnost. Pro zajímavost je tu k mání většina receptů z ročníků 1996 (kdy začal časopis vycházet) až do roku 2001

ajta
590 příspěvků 22.01.05 22:43
tak teda nevím...

tak teda nevím… mám přestat s těmi recepty z kuchařek?? a co ty předchozí??? přepsat??
většinu textů stejně upravuji, protože ne všichni, co píší kuchařky také podle těch receptů vaří…
ale fotky většinou jen ořezávám, nebo zmenšuji…

pepicek
1309 příspěvků 23.01.05 22:30
ajto, recepty jsou v pohodě

klidně je posílej dál

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz