Hadaj..hadaj..

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jolana
5064 příspěvků 27.08.11 23:12
hadaj..hadaj..

..je to jedle a nie je to lizaatko…co to je a naco sa to pouziva?

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 27.08.11 23:35

Budu premyslet, ale neni to nahodou zkrystalizovany (kamenny) cukr na michani caje?

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.11 03:17

Kandys nebo cukrkandl, jak rika babi ?

Frantiska
927 příspěvků 28.08.11 12:32

neni to neco se safranem?

jolana
5064 příspěvků 28.08.11 13:41
ano!

ste nesmierne sikovne..ano je to cukor so safranom! na sladenie a ochutenie caju ako to pouzivaju v irane…zamichaj a maju tosafran aj cukor v caji..!
Teeda ja musim povedat ze som sa vcera v pozdnej noci chechtala az som dom zobudila..a to hned ako Babi odpovedala a spravne..teeda Babi kde na to chodis?!..ja som okolo toho na trhu chodila ako macka okolo horucej kase a chodila a hadala..a nic..az mi povedali .. a kupila akoze by nekupila! ze vraj osladime si zivot a urobime si ramena na Labuzniku a hned som dostala po nose za zopar minut.. :mrgreen: :lol:
PS: manzel ani nehadal, rovno jeden ponukany zchrustal a vraj moze byt lizatko dobre.. kupime :mrgreen: …ten trhovnik len oci vyvalil.. :mrgreen:

babi
6360 příspěvků 28.08.11 17:58

jolanko, promin, ale ziji v hlavnim meste Kanady, kde se sesel svet. Clovek prijde do styku s mnoha zajimavymi vecmi z jinych kultur. A pak jsou cesty po svete, kde clovek, kdyz chodi s otevernym minenim se hodne dozvi.
Videla jsem ta cukrova ‚michatka‘ ruzne obarvena a jak Frantiska podotyka, nejenom obarvena, ale take ochucena.
Podivejte se, chcete-li…
 http://www.google.ca/search?…

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.11 21:32

A ja tam ten safran videla a chtela napsat ze je tam safran, ale k tomu cukru jsem usoudila, ze nebude patrit, ze buhvi, co to je ! :-)

jolana
5064 příspěvků 29.08.11 12:14
Babi,

za co promin..nie je zaco..prave naopak, som mala radost a cheeechtala sa..tie cukrove palicky som uz videla aj ja na nete a pocula o nich ale dako dokopy som si to na tom trhu nedala a ten safran na tom ma miatol tiez..irancania su na safran citlivy ako ho skladovat a zaobchadzat so safranom–je to ich zlato v podstate a miatlo ma ze je tam len tak na vzduchu vlastne prilepeny..aj ked caj so safranom piju..chodim od nich ak pridu kupovat safran, vzduchotesne baleny, prvotriedna kvalita, kazdy zber ma svoje cislo a zdravotny kod..viem, ze kupim safran ako ma byt, ktory nielen farbi ale aj dava chut..oni pouzivaju safran vsade, to je zname a nielen do jedla ale aj ako liek na vsetko..ale ako som tam s brylami na nose obkukovala a sliepnala tak mi ten pan ze „mlada pani, snietku safranu vlozit do kazdeho oka na noc a rano vstanete bystrozraka–cisti a lieci zrak“..co sa vsetko clovek nedozvie, aj ked uz o tom pisal Ibn Sina daavno vlastne..mno,zatial som sa neodvazila, uz len kvoli tomu jeho osloveniu pochybujem ze to pomaha :mrgreen: :lol:

babi
6360 příspěvků 31.08.11 01:55

jolanko…jenom ze jsme mohli trochu dele hadat :-)
Ale poucila jsem se, ze safran je dobry na oci
„mlada pani, snietku safranu vlozit do kazdeho oka na noc a rano vstanete bystrozraka–cisti a lieci zrak“ a tak jsem premyslela, jak budou vypadat ty zlute oci 8-o

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz