Forma na Mufiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jana56
23 příspěvků 19.11.06 09:28
Forma na Mufiny

Nevíte někdo kde se dá koupit forma na mufiny? Přítelovi to dělala jeho bývalá přítelkyně, pořád o tom básní a já nevím do čeho to udělat. Děkuji za radu.

Reakce:
Bali
1254 příspěvků 19.11.06 09:50
...

mam dojem, ze ji maji vsude. Ja ji mam uz par let doma, moc jsem ji chtela a mufiny jsem jeste nedelala!

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.06 10:47
Forma

Jano, plechy na muffiny má každá prodejna, kde se prodává zboží od Tescomy. Mám ji také, ale syrovou hmotu dávám do 2 cukrářských košíčků a pak vkládám do formy.
Můžeš také péci jenom v těch cukrářských košíčcích. Ať se podaří.

sim
293 příspěvků 20.11.06 00:52
ikea

ahoj Jani
ak sa rozhodnes pre moznost B a to je nenakopat priatela a spravit mu muffiny, dobra forma a lacnejsia ako od tescomy je ta z ikei.
recepty si najdes tu na labuznikovi, u Dadalu alebo pripadne ked budes potrebovat nieco konkretne, zasa napis do tychto for.

Yavanna
87 příspěvků 20.11.06 15:28
Jani,

u pečení muffins máš několik možností:

• forma s teflonovou úpravou, ta se obvykle vymazává a vysypává anebo vykládá pečícím papírem;
  • forma silikonová, tu jen poprvé vymažeš a pak už je věčná (doporučuju s kovovou obroučkou, lépe se přenáší);
  • pouze pečící košíčky, ale opravdu pečící! tj. povoskované;
  • obyčejné sklenice vyložené peč. papírem nebo vymazané a vysypané.
    Formy koupíš kdekoli v supermarketu, domácích potřebách apod. Košíčky prodávají papírnictví, pohlídej si zda to nejsou jen servírovací. Sklenice - bez malování, ideálně kónického tvaru (aby šly dobře vyklápět).
    Formu plníš tak do 2/3, zbytek vyběhne. Tvary forem jsou různé (obyčejná, čtverec, obdélník, bábovičky) a různý je také počet a objem jednotlivých prohlubní. Těsto můžeš použít osvědčené bábovkové anebo jakékoli z netu, existuje spousta předpisů.
    Kdybys měla zájem, přidám svůj základní předpis, který si můžeš upravovat podle chuti
Jana56
23 příspěvků 23.11.06 15:32
...

Yavanna: Děkuji za rady, budu ráda, když mi napíšeš základní recept.

Jana56
23 příspěvků 23.11.06 15:32
Děkuji

Děkuji všem za radu, asi bydlím někde s opicema, protože u nás to prostě není k dostání, Jednou jsem jela i do Brna do Ikei, ale neměli je. Doufám, že je seženu.

Yavanna
87 příspěvků 28.11.06 09:22
Jani,

formy na muffins opravdu seženeš snad skoro všude :o))) V domácích potřebách, v supermarketech,… Buď se vyprav do nějakého většího města, anebo si můžeš objednat dovážku do domu.
Recept na rychlé muffins jsem právě přidala. Přeju příjemné zkoušení

Jana56
23 příspěvků 28.11.06 17:30
Ikea

Tak jsem se v neděli vypravila do Ikei a ptala jsem se tam prodavaček, ale nemají. Zítra zajedu do Brna a podívám se po domácích potřebách. Dívala jsem se, že v obchodě prodávají jednu mufinku za 12 Kč- v Tescu, tak jsem moc zvědavá jak to chutná, když je to tak drahé.

Jana56
23 příspěvků 10.12.06 02:21
Tesco

Tak už mám konečně formu- silikonovou, teď ji mají v Tescu, zajímavé, že před vánocemi se sežene úplně všechno. Poslední dobou jsem jezdila do Tesca skoro pořád a teprve včera ji tam měli a také poslední 4.kousky

sim
293 příspěvků 10.12.06 17:54
cena muffinov

v drahsich podnikoch v Prahe alebo v luxusnejsich pekarnach/cukrar­nach stoji muffin vyse 20 Kc.
vacsinou su dobre, ale rovnako dobre spravis aj doma.
aj ked priznam sa, moje nevyzeraju ako hriby a ani netusim ako to robia. zasa z niektorych citim chemiu.
s muffinovou formou mozes vsak robit aj vela inych veci ako muffiny. (robil som uz mini cheesecakes (reklama na moj recept :-)), black bottom cupcakes, cokoladove souffle, kukuricne vdolky so slaninou, v Apetite bol recept na hemenex ?hamandeggs? v muffinovej forme)

Yavanna
87 příspěvků 12.12.06 03:34
sim,

moje muffins ten hříbek většinou udělají
Jak na to: stačí jen vychytat jak moc těsto během pečení naskočí a podle toho naplnit formičky.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz