Co s bilky......???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

meisje
580 příspěvků 06.12.06 05:21
Co s bilky......???

Urcite Vam taky doma zbyli nejake bilky z vanocniho peceni - co s nimi delate? Da se to zuzitkovat i nejak jinak nez na ruzne druhy snehoveho peciva, ktere u nas doma nikomu nechutna.Diky a zdravim, meisje

Reakce:

Tasma
415 příspěvků 06.12.06 06:21
...

Dají se z toho upéci sladké dobroty. Můžeš našlehat bílek s cukrem a pokrýt tím jakoukoliv obyčejnou buchtu a upečeš. Já jsem jednou dělala Bílkovou roládu a byla fantastická. A to jsem pečící antitalent.
tady si klikni
Můžeš si je taky klidně zamrazit a po nasbírání více bílků můžeš upéct takových rolád hned víc, protože je v okamžiku pryč

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.06 06:25
...

doma sa spústa bielkov minula do „suchárikov“ - neviem presne aké cesto (najbližšie je asi piškótové), s množstvom orechov, mandlí, kandovaného ovocia, a podobne, po upeční v srnčom chrbte alebo podobnej forme nakrájať na plátky, vysušiť - ale presný postup neviem, možno poradí niekto iný

andyw
91 příspěvků 06.12.06 06:28
Ano,

taky jsem měla tento problém, udělala jsem kokosky a ty jsou opravdu měkoučké, protože se tam přidává tvaroh a včera jsem pekla biskubský chlebíček ze 7 bílků a kokosky ze 4 bílků.
Pokud by si chtěla recept tak si řekni.

Tasma
415 příspěvků 06.12.06 06:34
ještě...

Kdyby jsi je chtěla přece jenom schovat do mrazáku pro pozdější využití, označ si, kolik jich tam máš. Pokud zapomeneš, lze to potom odhadnout podle váhy. Jeden bílek váží cca 30g.

jau
457 příspěvků 06.12.06 07:09
Já taky

nejčastěji dělám biskupský chlebíček a nedávno jsem poprvé zkusila roládu a neměla chybu Ale tentokrát se chystám na štafetky, jestli se mi podaří…

jau
457 příspěvků 06.12.06 07:12
andyw

Prosííím, ten recept na kokosky s tvarohem, bylo - li by možno. Děkuji

Fabujan
150 příspěvků 06.12.06 09:35
Kltko

na sucháriky potrebuješ hladkú múku, orechy, kandizované ovocie alebo hrozienka a prášk.cukor - z každého po 10 Dkg + 4 bielka. Orechy buď nahrádzam celkom, alebo pol na pol s mandľami, zdá sa mi to ešte chutnejšie. Všetko zmiešam a dám piecť - používam srnčí chrbát. Po upečení vyklopím na dosku posypanú prášk.cukrom a nechám do druhého dňa odstáť. Na druhý deň ostrým nožom nakrájam na tenké plátky a suším v trúbe pri cca 100-150 C, treba si to odsledovať. Každý rok robím dvojnásobnú dávku vaječného koňaku, tam však potrebujem do jednej dávky 6 žĺtkov. Tým mi zostanú bielky z 12 vajíčok, takže sucháriky robím trojmo. Ale sú fantastické, hlavne, keď sú prisušené trošku do ružova. Vtedy ich musím schovávať aj pred sebou.

lydia
1227 příspěvků 06.12.06 10:27
meisje,

podívej se sem
nebo udělej čínské sušenky pro štěstí: 40 g másla, 3 bílky, 60 g cukru, 60 g mouky, špetka soli. Máslo rozpustit, bílky našlehat, ne do tuha,přidat sůl a cukr, smíchat, přidat mouku a máslo a dobře promíchat. V předem rozehřáté troubě upéct asi 8 cm velké placky, asi 5 minut, vložit připravené přání napsané na papírku a ještě teplé přeložit.
Odmítá rodina i čokoládové pusinky:
3 bílky, 180 g cukru, 1 čl kakaa, upečené spojovat s rozpuštěnou milka čokoládou, může být i Noisette , potom jenom namáčet polovičku do čokoládové polevy- třeba bude toto pečivo chutnat

babi
6360 příspěvků 06.12.06 11:29
meisje,

ráda peču oblíbené cukroví mého syna ¨Macarons de Saint-Emilion¨ a to z několika dávek, nebo si udělám k obědu trochu dietnější selskou, nebo španělskou omeletu z bílků, možná s jedním celým vejcem pro barvu.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.06 01:01
No...

…jak píše babi - já do toho přidám ještě vejce (třeba jen jedno, záleží na množství bílků), nakrájenou cibulku, papriku na malé kostičky a nasekanou nějakou bylinu a je omeleta…taková zdravější „selská“

esmeralda
4813 příspěvků 07.12.06 01:19
Holky (a kluci), díky za tipy....

…bílky skladuji v mrazáku a když už jich je hodně tak je dám do mikrovlnky a udělám bílkovou omeletu pro pejska.
S tím extra vejcem to nezní špatně. Pejsek halt příště utře hubu. :-))))

penda
4752 příspěvků 07.12.06 01:23
už to tu bylo ;o)

zde ;o)

esmeralda
4813 příspěvků 07.12.06 01:48
Vladko, ta skleróza je paráda.

Dnes dělám bramborové klíny podobně. Jenom je posprejuju olejem, přidám koření a je to. Není to taková patlačka.

meisje
580 příspěvků 07.12.06 17:29
Diky vsem.....

mockrat diky za vsechny tipy a rady - urcite nejake vyzkousim.
Pohodovy advent, Vam vsem, zdravim, meisje

MacP
8 příspěvků 11.12.06 04:05
...

Neuražte se,ale já dávám nadbytečné bílky psovi.Má po nich nádhernou srst a je celkem legrační,když se mu (občas)při vylizování misky podaří ušlehat sníh :-)))))

Tapi
12 příspěvků 30.12.06 13:45
...

Ja kokosky taky nemusim dokud jsem nenarazila na tyto:
7 bilek
40dkg cukru krupice
Michat vařečkou ve vodni lazni- do 60°C
vyndat z vody přidat
25 dkg kokosu
1 lžici merunkove marmelady
střikat sačkem na plech s papirem.
jsou vlačne,jo a dělam už jen z poloviny pač děti už odletěly a kuchti si je u sebe.

Tapi
12 příspěvků 30.12.06 13:55
...

A ještě jeden,ktery ma rad zetak jo a nejen on

12 dkg masla
18 dkg cukru ml - vyšlehat
6 žloutek - došlehat
6 dkg ořechy vlašske i liskače-krajene
6 dkg rozinek - krajene
6 dkg kandovane ovoce
6 dkg strouhanky sete
10 dkg čokolady strouhane
12 dkg ořechu mletych
12 bilek - snih ušlehany

na plech s papirem- upect,pak polit čokoladovou polevou.
krajime na male kostičky.

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.07 13:43
normalne je dam do mrazaku

a pa pridavam do vajec kdyz neceho vic obaluju v trojoobalu. Hafana nemam a jidlo vyhazovat neumim.

Labužník marianne02
297 příspěvků 03.01.07 15:02
Další inspirace:

Bílky, které mi zbyly při pečení vánočního cukroví, jsem letos použila podle receptu „Luxusní ořechové řezy“ od alis, recept číslo 24230, s máslovo-ořechovým krémem. Opravdová delikatesa!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz