Různé druhy vánočního cukroví - poraďte!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník kamaradka02
78 příspěvků 05.12.06 04:38

Prosím o radu.
Jaké druhy pečiva na vánoce připravujete, aby byly co nejvíc odlišné?
Aby to nebylo „na jedno brdo“. Tak to dělá moje tchyně. Udělá jedno nebo dvě těsta a když napeče různé tvary, tak to vypadá na velký výběr, ale není to tak, všechno chutná stejně. Já se jí nedivím, dřív toho byla plná Vlasta a jiné časopisy, jak ulehčit ženám práci. Jednou jsem to také udělala, ale od té doby se snažím, aby každý druh chutnal úplně jinak. Poraďte, jaké druhy děláte vy. Dík.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník kamaradka02
78 příspěvků 05.12.06 04:54

To je tak, že když někdo řekne, že má dvanáct druhů pečiva, tak mě zajímá, jestli jsou fakt každé jiné, nebo je v tom fígl dvou nebo tří těst nebo je opravdu dvanáct různých dobrot. Jak to máte vy?

DanaJ
1136 příspěvků 05.12.06 06:32
Cukroví u nás doma..

S mamčou začneme vždycky Perníčkama (1), to je klasika. Pak se pustíme do Lineckého (2), které promazáváme rybízovou marmeládou. Z lineckého těsta děláme ještě jedno cukroví, kterému se říká Knoflíky (3) a je z jednoho kolečka lineckoho z oříškové kejdičky, která naskočí jak pusinka a navrchu je mandle. Další jsou Vanilkové rohlíčky (4) a Zázvorky (5). Taky děláme Slepovaná čokoládová (6) z čokoládového těsta, které se slepuje oříškovou náplní, polévá čokoládovou polevou a zdobí mandlí. Další na pořadí jsou Kokosové koule (7), to jsou ty nepečené z piškotů, plněné zavařenou višní a obalované v kokosu. Další nepečené děláme Vosí hnízda (8). Pak ještě se pustíme do Mandlových srdíček (9), která se slepují rybízovkou a máčí na půl v čokoládě. Taky děláme Oříškové rohlíčky s krémem (10); těsto je oříškové a krém kakaový a polévají se čokoládou. Taky se u náš dělají Kornoutky (11), které se plní kávovým krémem. Nesmín zapomenout na Suchurky (12) z bílků se sněsá oříšků. Málem bych zapomněla na Věnečky (13) z odpalovaného těsta a Vinné hvězdičky (14). ..snad je to všechno..
Veškeré cukroví děláme z poloviční dávky a ještě nám zbude, to pak šoupem do mrazáčku.
Nesmím zapomenout na Vánočku a na Štolu, ale to už není cukroví, i když nesmí na vánočním stole chybět.
Také nesmí chybět Vánoční sladká omáčka ze sušených švestek a Vaječňáček.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz