Různé druhy vánočního cukroví - poraďte!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník kamaradka02
78 příspěvků 05.12.06 04:38

Prosím o radu.
Jaké druhy pečiva na vánoce připravujete, aby byly co nejvíc odlišné?
Aby to nebylo „na jedno brdo“. Tak to dělá moje tchyně. Udělá jedno nebo dvě těsta a když napeče různé tvary, tak to vypadá na velký výběr, ale není to tak, všechno chutná stejně. Já se jí nedivím, dřív toho byla plná Vlasta a jiné časopisy, jak ulehčit ženám práci. Jednou jsem to také udělala, ale od té doby se snažím, aby každý druh chutnal úplně jinak. Poraďte, jaké druhy děláte vy. Dík.

Reakce:
Labužník kamaradka02
78 příspěvků 05.12.06 04:54

To je tak, že když někdo řekne, že má dvanáct druhů pečiva, tak mě zajímá, jestli jsou fakt každé jiné, nebo je v tom fígl dvou nebo tří těst nebo je opravdu dvanáct různých dobrot. Jak to máte vy?

DanaJ
1136 příspěvků 05.12.06 06:32
Cukroví u nás doma..

S mamčou začneme vždycky Perníčkama (1), to je klasika. Pak se pustíme do Lineckého (2), které promazáváme rybízovou marmeládou. Z lineckého těsta děláme ještě jedno cukroví, kterému se říká Knoflíky (3) a je z jednoho kolečka lineckoho z oříškové kejdičky, která naskočí jak pusinka a navrchu je mandle. Další jsou Vanilkové rohlíčky (4) a Zázvorky (5). Taky děláme Slepovaná čokoládová (6) z čokoládového těsta, které se slepuje oříškovou náplní, polévá čokoládovou polevou a zdobí mandlí. Další na pořadí jsou Kokosové koule (7), to jsou ty nepečené z piškotů, plněné zavařenou višní a obalované v kokosu. Další nepečené děláme Vosí hnízda (8). Pak ještě se pustíme do Mandlových srdíček (9), která se slepují rybízovkou a máčí na půl v čokoládě. Taky děláme Oříškové rohlíčky s krémem (10); těsto je oříškové a krém kakaový a polévají se čokoládou. Taky se u náš dělají Kornoutky (11), které se plní kávovým krémem. Nesmín zapomenout na Suchurky (12) z bílků se sněsá oříšků. Málem bych zapomněla na Věnečky (13) z odpalovaného těsta a Vinné hvězdičky (14). ..snad je to všechno..
Veškeré cukroví děláme z poloviční dávky a ještě nám zbude, to pak šoupem do mrazáčku.
Nesmím zapomenout na Vánočku a na Štolu, ale to už není cukroví, i když nesmí na vánočním stole chybět.
Také nesmí chybět Vánoční sladká omáčka ze sušených švestek a Vaječňáček.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz