broskve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník jandule02
1089 příspěvků 01.09.06 10:11
broskve

vážení mlsouni,
co mám dělat s broskvemi, které se urodily, kromě okamžité konzumace a kompotu? Prosím o inspiraci. Děkuji. Jandule

Reklama

Reklama

Reakce:

Ivo
1045 příspěvků 01.09.06 11:19
Jandule...

…před nedávnem jsem pil skvěěěělou broskvovici - opravdu byla lahodná. Takže, máš-li těch broskví tolik, že bys z nich udělala 3 „hekta“ kvasu (ideální dávka do kotle), tak krájej a mrskej to do kvasných nádob (jakékoliv větší, třeba plastové, nádoby - ideální manipulace).
Anebo (ale to už není tak romantické) z toho udělej přesnídavky, jejichž část můžeš zamrazit jako ovocnou dřeň - osvěžující a na pohodu…

Labužník jandule02
1089 příspěvků 01.09.06 12:24
...

Ivo, tekuté ovoce je určitě dobré, ale tolik těch broskví zase není. To já znám dobrou palírnu, kde Ti opravdu z Tvého ovoce vypálí pálenku. Pod švestkami již je plachta.

Ivo
1045 příspěvků 01.09.06 12:50
Jandule...

…tak tomu říkám zodpovědný přístup…

Eleeen
1127 příspěvků 01.09.06 13:38
...

udělej džemíky, využiješ třeba do jogurtů, šátečků, na koláče apod. Broskvový je moc dobrý. Mňamík!

Pink
109 příspěvků 15.09.06 23:52
Asi už je pozdě

Já letos měla šílenou nadúrodu. Všechno jsem nasušila, dám to do ozdobných krabic a příležitostně budu obdarovávat.

penda
4752 příspěvků 20.09.06 01:00
přidávám ...

povidla, džus, čerstvé zmrazit, ovocné knedle tvarohové, kynuté a do mrazáku, koláče, které se dají zmrazit po upečení (jsem se dočetla, že se pečou z neslazeného těsta), různé pikantní zavařeniny, např. ve víně, ovocnou polévku, salát, milkshake, zmrzlinu .........;o)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz