spotřeba energie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wenzelov
14 příspěvků 22.08.06 10:34
spotřeba energie

Uvažuji o koupi pomalého hrnce, ale nevím jak je to se spotřebou energie. Můžete mi někdo poradit. Kolik se např. spálí při 8-hodinové přípravě jídla, na kolik Kč to asi vyjde. Děkuji.

Reakce:
zlata
1200 příspěvků 22.08.06 20:51
...

Zkoušeli jsme to měřit a vychází to asi na 350W při režimu High za 4 hodiny. Až budem vařit další jídlo, zkusíme udělat ještě jedno měření, případně také při Low režimu.

wenzelov
14 příspěvků 24.08.06 13:22
pomalý hrnec

Zlatko, můžu se Vás ještě zeptat jaký máte hrnec. Našla jsem na netu Bionaire 2 typy - menší a větší. Zajímalo by mne, jestli jsou oválné a zda by mi stačil ten menší pro 4 osoby. Nedokážu si představit velikost vnitřní keramické nádoby. Větší má zase časový spínač. Dá se upéct i kuře a vejde se do menší nádoby celé? Zkuste mi prosím poradit. Děkuji předem.

Machnacanka
194 příspěvků 24.08.06 21:42
wenzelov

Pozri sa o tri riadky nižšie do diskusie Slow-cooker od Marmelády. Myslím, že sa tam dočítaš o všetkom čo ťa zaujíma. A základné údaje o pomalom hrnci máš u Marmelády v denníčku

zlata
1200 příspěvků 25.08.06 16:55
...

Já mám ten menší a nádoba je oválná, když do ní naleju vodu, je přesně 3,5 litru. Jsme jen dva, ale když to naložím pro čtyři se tam jídlo udělat dá. Záleží asi na tom, co to bude. Jestli tam budou i brambory tak to nevím jestli by to bylo pro čtyři. Ten segedín co jsem dělala pro čtyři určitě byl. Ten časový spínač je asi fajn, ale ta cena je už někde jinde a tak to dáváme přes takové ty hodiny do zásuvky a jde to také. Teď jsem tam zkoušela dát celé kuře 1,6 kg i s táckem a při troše dobré vůle by se tam vešlo. Když bude naporcované, tak určitě, ale péct se v tom nedá. Je to na vaření a dušení.

zlata
1200 příspěvků 26.08.06 15:04
VELKÁ omluva

Nevím jak se to stalo, ale těch 350W byla nějaká chyba v komunikaci. Viník jsem buď já, nebo manžel. Dnes jsem dělala kuřecí kari podle Spisera a Pomalý hrnec za 3 a 3/4 hodiny na High spotřeboval 700W.
Ještě jednou se omlouvám všem, kteří se těšili na maličkou spotřebu.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz