Art Deco

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda
4813 příspěvků 15.08.09 11:01
Art Deco

Labužníčci poraďte.

Kamarádka letí ve středu do Prahy a zajímá se o Art Deco.
Víte o nějakých místech nebo muzeu?

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 15.08.09 11:35
Art Deco v Praze

Nazdar,
v Praze by to měly být nejvýznamnější budovy: Legiobanka (arch. Gočár) - proti Bílé Labuti, palác Adria (arch. Janák) na Národní třídě, dále od téhož architekta vila v Hodkovičkách a vila Josefa a Karla Čapka na Vinohradech od arch. Machoně. Najdu něco bližšího a pošlu nějaké podrobnosti a případně fotky mailem.

esmeralda
4813 příspěvků 15.08.09 11:45
Jeno,

díky moc. Budu čekat. Hlavně prosím adresy. Mapu Prahy máme.

esmeralda
4813 příspěvků 15.08.09 11:55
Bílá Labuť - Jeno,

za mě to bylo skoro u Florence.
Opozice tvrdí že je to na Václavském náměstí. Místo co popisují je pro mě spíše
Dům potravin.
Jak je to opravdu? Dííííík.

Jenofefa
1315 příspěvků 15.08.09 14:01
Máte pravdu oba

To jsem diplomat, co? Nechci si to rozházet s tebou, ani s tvou opozicí.
Klasický obchodní dům Bílá Labuť s točící se a svítíci labutí na střeše je v ulici Na Poříčí a proti němu je zmíněná Legiobanka. Florenc je co by kamenem dohodil.
Když čas oponou trhnul a začalo se všechno měnit, zmizel Dům potravin na Václavském náměstí na rohu proti Muzeu a byla tam zřízena jakási pobočka Bílé Labuti (upřímně řečeno úroveň nic moc). V současné době jsem četla, že se bude zase rušit a bude tam něco jiného. Údajně hotel. Jako by jich byl v Praze nedostatek.

mrtvola
1394 příspěvků 15.08.09 16:36
Esmeraldo,

zcela jistě Uměleckoprůmyslové museum na Palachově náměstí vedle Filosfické fakulty UK. Hlavně pokud se kamrádka zajímá o užité umění, které bylo v tomto období velmi významné.

V ulici vedoucí z náměstí Republiky, proti hotelu Paříž (kdybys mě vykostila, nevzpomenu si teď na jméno) je obchůdek s replikami secesních a Art Deco předmětů, kde se dají pořídit sice nelevné, ale stylové dárky.

lydia
1227 příspěvků 15.08.09 18:57
Já bych doporučila

z vlastní zkušenosti na Vodičkově ulici tuto cukrárnu Myšák
cukrárna Myšák

povídání

ne jenom budova, cukrárna, ale i káva a dortíky jsou úžasné. Určitě vyzkoušet

Jenofefa
1315 příspěvků 15.08.09 19:00
Mail odeslán,

doufám, že poslouží jako inspirace. Vzhledem k tomu, že jsem s odesílanými maily na tvoji adresu mívala problémy, tak mi prosím potvrď, jestli dorazil.

esmeralda
4813 příspěvků 16.08.09 00:02
Art Deco - Jeno,

všechno došlo i s přílohou. Já i známí moc děkujeme za ochotu.
Odpověděla jsem také na tvůj e-mail.

Mrtvolo a Lydia i vám vřelé díky.
Kamarádka (Australanka) se zdrží v Praze bohužel jenom asi 4 dny. Její manžel (Čech) o něco déle. Vše jsem jim přeposlala, oni si už jistě něco vyberou.

rettiska
38 příspěvků 16.08.09 07:36
...

zdravím a přidávám svou trošku,
Dům U černé matky boží
v Celetné ulici,
je tam fantastická galerie a taky nadherná
Orient cafe, kavárna.
Laděno sice do kubistického stylu,ale Art deco a kubismus se překrývají časově i stylově
rettiska

esmeralda
4813 příspěvků 16.08.09 23:05
Art Deco - Rettisko,

i tobě dík. Informace předám.

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.09 21:17
Dobrá restaurace

Radisson Blu Alcron ve stylu art deco, interiér tvoří původní mramorový krb z roku 1932 a tapeta s tančícími páry na pozadí New Yorku na motivy Tamary de Lempicki.
Restauraci vládne chef Roman Paulus a jejich gastronomie je výjimečná, sami si pečou např. maniokové houstičky s parmezánem, banketky, sladký chleba (brioš) ze kterého se potom dělá jemný knedlík podávaný ke specialitě - Lišky v krémové omáčce. Určitě stojí za návštěvu

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz