...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rumun
1 příspěvek 23.09.09 17:03
...

Dobrý den, v receptu na „Marocký paprikový salát“ se vyskytuje ingredience „směs koření Polo“.
Věděl by někdo co obsahuje nebo kde se dá koupit? Děkuji za odpověď. Václav Kuchař

Reakce:
sveva
751 příspěvků 23.09.09 20:33
Směsi koření

Děkuji za podnět i když jsi mu zapoměl dát název.
Nemám ráda směsi koření a některé názvy mi opravdu nic neříkají. Obvykle takové recepty dále nesleduji. Mistři kuchaři vždy uvádějí přesné názvy koření, podle nich víme jakou chuť má pokrm mít. A méně je často více.
Zdravím.

sveva
751 příspěvků 23.09.09 20:44
Směsi koření

Omlouvám se, jak dotaz tak můj příspěvek nepatří do této rubriky, ale pod recept. Všimla jsem si toho pozdě. Děkuji.

esmeralda
4813 příspěvků 23.09.09 23:12
Marocké koření - Rumun,

příště dej svému příspěvku nadpis. Bude se lépe hledat a jistě dostaneš více odpovědí.
Také myslím že by měl přijít do jiné kolonky. Například: Kde koupit či sehnat…

Směsi koření nekupuji. Dlouho nevydrží. Raději si je před vařením namelu sama na elektrickém mlýnku. Rozdíl v chuti jistě nemusím popisovat.

Koření používané v marocké kuchyni:

sůl
pepř
zázvor
kurkuma šafrán
paprika římský kmín
skořice
hřebíček (a ještě více)

Kdybys přeci chtěl koupit už něco připraveného, podívej se po Ras El Hanout - směsi koření používané na středním východě a severu Afriky.
Jde většinou o směs kardamomu, muškátového květu, muškátového oříšku, skořice, zázvoru, kurkumy, sesamového semínka, hřebíčku, pepře, koriandru a pískavice.

Snad si něco vybereš. Mnoho úspěchů!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz