Recepty - rum

Recepty s rumem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Destilát, který se vyrábí z melasy, obilného lihu či třtiny, se liší procentem obsahu alkoholu dle druhu a původu lihoviny. Pohybuje se v rozmezí cca 35 – 75%. Dříve se tento nápoj prodával pod názvem rum, avšak z popudu Evropská unie bylo toto označní zakázáno, a tak se zrodil Tuzemák. Důvodem se stala skutečnost, že se vyrábí z melasy a ne cukrové třtiny. Čím déle rum zraje, tím je tmavší, silnější. V kulinářství se využívají světlejší varianty. Známé druhy rumů pochází většinou z ostrovů, jako je Kuba, Filipíny, Jamajka, Austrálie, Karibské ostrovy. Pokud chceme zabránit zkažení otevřených marmelád, želé a povidel, zalijeme jejich povrch právě trochou rumu.

 Rady při nákupu

Na vaření se hodí světlé druhy rumu, klidně i ty nejlevnější druhy, jelikož nám jde především o typické aroma. Aroma můžeme koupit i zvlášť v lahvičce. Tuto lihovinu seženeme většinou ve všech obchodech s potravinami, na benzínkách, v supermarketech, prodává se v každém restauračním zařízení.

 Využití v kuchyni

Do rumu se často nakládá ovoce a ořechy - Pomeranče a ořechy v rumu, přidává se do punče, grogu, bowle, kávy, míchaných nápojů. Používá se k přípravě například vaječného koňaku - Domácí vaječný koňak Navoní každý moučník, koláč, dezert, cukroví. Hodí se i na polevy, marinády - Kuřecí prsa naložená v oleji a rumu.

 Skladování

Skladujeme v uzavřené nádobě na temném, chladném místě a mimo dosah osob do osmnácti let.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Krémová celerová polévka Krémová celerová polévka
Kuřecí stehna na kari s mandlemi Kuřecí stehna na kari s...
Smažená cibulová kolečka Smažená cibulová kolečka
Francouzské kmínové sušenky Francouzské kmínové sušenky
Jarní špenát zapečený se sýrem Jarní špenát zapečený se sýrem

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz