ovocný dort-

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rosnicka
262 příspěvků 19.04.06 01:31
ovocný dort-

Milí labužníci,
prosím o radu. Slavíme s přítelem tento víkend oba narozeniny s jeho rodinou. Přítel by si přál ovocný dort, já nejsem proti. Ale nemám nic vyzkoušené. Chtěla bych nějakou odlehčenou, ale tedy nemusí být zrovna úplně dietní, verzi. Problém jeho rodiny je, že se vždy sejdou tradiční těžké maslové dorty, po kterých každý funí, tak bych chtěla nějakou změnu.

Jediné, co jsem kdysi vyráběla byla klasika-dole piškotové těsto, vanilkový krém (puding), ovoce a želatina…přinej­horším to zmáknu znovu. Plánuji však změnu, nechtěla bych dort želatinou zalít, ale nejspíš štětcem ovoce potřít, aby měl vršek dortu přiznanou strukturu ovoce-nikdy jsem to však jěště nedělala-máte s tím někdo zkušenosti?

Díky

zb

Reakce:

marmelada
1643 příspěvků 19.04.06 02:59
Dorty

ovocný jogurtový

medvídkový od esmeraldy

letní i zimní od bedly

nepečený jogurtový od pamelišky
nádherně zdobený čokoládový

čokoládový s rybízem

čokoládový s ovocem

s ovocem
jahodový

nepečený od Pečené

broskový od pepíčka

bílá dáma

Uf. Na víc nemám sil. Jen jsem si pohrála a pokochala při výběru. Do vyhledavače jsem zadala dort ovoce. Jsou jich asi 4 stránky. Tak kdyby sis nevybrala z těchhle, tam jich je… . Dej vědět, kdo se stal vítězem a jak to dopadlo.

rosnicka
262 příspěvků 19.04.06 03:33
Marmeládko,

děkuji. Sice jsem si seznam dortíků vyhledala předtím sama, ale i tak moc oceňuji Tvoji pomoc, protože první uvedený-jogurtový dortík, jsem se nadchla. Sama jsem ho přehlédla.

Doufala jsem, že se ozve někdo, kdo ovocné dortíky doma často dělá a ví fígle, jak na to:-)

jau
457 příspěvků 19.04.06 04:52
...

Rosničko, je dobré nejdříve potřít piškot čokoládou, aby se nerozmočil od krému a ovoce a želatiny. To jen takový malý tip. Jinak je hezké ovoce namíchat, je to i barevnější, třeba se mi osvědčila kombinace banány - kivi nebo jahody - banány.

penda
4752 příspěvků 19.04.06 05:27
Rosničko,

ovocné dortíky jsem dřívě dělala velmi často. V koláčové formě jsem udělala piškot (nebo koupila již hotový polotovar), nanesla na něj sezónní čerstvé nebo okapané kompotované ovoce a zalila želatinou připravenou z vody a sirupu (nebo šťávy z kompotu) a trochy pudinkového prášku. Povrch piškotu jsem nikdy nepotírala, chutnalo nám, když želatina prosákla do těsta, nebylo aspoň tak piškotově suché. ;o)

Labužník Triss
160 příspěvků 19.04.06 08:42
...

v apettitu nekdy v roce 2004 snad kvetnove-cervnove cislo byl vynikajici piskotovy dort s kremem ze zakysane smetany a bile cokolady s tresnema, ja to delala s jahodama a bylo to uzasne…

sim
293 příspěvků 19.04.06 09:15
Rosnicko

ja by som si na Tvojom mieste vybral nieco z kucharky, aby bolo z obrazku jasne, ci s tym ohuris rodinu alebo nie.
alebo keby nebol cas, zasiel by som do Svetozoru na Florenci a kupil jednu z tych skvelych ovocnych tort co maju tam. viem, ze tato rada ide trochu proti DYI pristupu tohoto servra, ale to urcite zaberie.

suma
114 příspěvků 19.04.06 10:44
dort

Velmi dobrý je dort s jablky. Potřebuješ: 22 dkg cukru, 3 dkg kakaa, 9 dkg krupičky, 3 menší jablka, 4 žloutky a 4-5 bílků. Cukr, kakao a žloutky utřít, přidat nastrouhaná jablka, krupici a sníh. Zapéci v předehřáté troubě a následně zmírnit. Po rozkrojení potřít džemem a tímto krémem: hrnek vody, hrnek cukru, šťáva z 1 citronu a vanilkový pudink uvařit, za občasného míchání schladit. Umíchat 1 máslo a pudink postupně vmíchat. Stačí na potření i povrch. Dort je opravu velmi dobrý a i když je tam máslo, tak není tučný. Dobrou chuť.

viktorka11
194 příspěvků 19.04.06 14:02
Rosnicko,

ve zdejsi rodine je ted totalni favorit dort s odlehcenou slehackou. Na piskot udelam podle receptu babi odlehcenou slehacku..ale neni to slehacka ledajaka, vazne moc dobra a hezky tuha a proste vyborna… a na to jen hezky das nahoru ovoce. Muzes to udelat na vrstvy, jak se ti libi. Jeste jsem nenarazila na nikoho,komu by nechutnal a to jsme podobny objednavali v nemecke pekarne pro velke narozeninove oslavy.Hodne stesti!

rosnicka
262 příspěvků 20.04.06 04:24
Děkuji všem,

za tipy, něco spáchám:-)

To triss: Apetity mám všechny, tak se podívám do ročníku 2004, zatím jsem ve starých číslech našla jen ovocné koláče nebo krémy s ovocem do skleněné mísy, což teda špatné není, ale přítel si přeje klasický dort:-)

Labužník Andry02
121 příspěvků 20.04.06 14:56
Rosnicko

prihreju si svoji polivcicku…co treba cheesecake? Nebo nepeceny tvarohovy? Na oba jsem tu davala recepty, v nasi rodine slavi uspech…

rosnicka
262 příspěvků 21.04.06 03:09
Andry,

ten já taky miluju.Dokonce i příteli chutná, ale už jsem ho na oslavu jednou dělala, tak teď musím něco jiného:-)

Ale dík!

Labužník jasmine02
120 příspěvků 21.04.06 03:18
...

Rosničko, proč nezkusíš třeba Jedničkový dort z labužníka ? Ten je krásný, originální a ovocný. Je zařazen mezi dětskými recepty…

rosnicka
262 příspěvků 24.04.06 03:35
Díky, povedlo se!

Piškot podle receptu z labužníka, náplň nejdřív vanilková ze škrobu, co furt netuhla, tak jsem tam vrzla vanilkový puding a převařila, nechala vychladnout na korpusu, do ještě mírně vlažného poskládala ovoce (celé jahody, velké kusy kiwi), potřela štětcem rumem a pak želatinou…balo to hezké, efektní a kupodivu i dobré, zmizel hned.

Jen mi ještě moc nejde to ovocné aranžmá, prostě, budu muset cvičit:-))

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz