Mexická restaurace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jenofefa
1315 příspěvků 19.5.05 09:40
Mexická restaurace

Kolegyně mi nadšeně doporučovala mexickou restauraci SONORA v Praze na Floře. Vzhledem k tomu, že v oblasti mexické kuchyně nejsem vůbec zběhlá (i když se snažím nastudovat), předávám jak jsem koupila a čekám případný komentář od zkušených odborníků. Obrázky, nabídka i ceny vypadají slibně.

Reakce:
chocolat
106 příspěvků 24.5.05 19:01
a další mexiko...

už 2 zdroje(moje známá z mexika a jeden americký pár) mi doporučily restauraci cantina na újezdě pod petřínem.ještě jsem tam nezašla,ale co jsem koukala,mají i slušné ceny,takže dlouho váhat nebudu.

pepicek
1309 příspěvků 24.5.05 22:18
Cantina - Praha5, Újezd

už jsem tam pár let nebyl, ale co pamatuju, tak bylo v Cantině vždycky moc dobře a za přijatelné ceny, obzvláště po fajitas jsem se tam mohl vždycky utlouct

Manana
1512 příspěvků 25.5.05 23:45
Cantina

I když jsem z Labužníka odešel už podruhé, byl jsem upozorněn na tento dotaz, a tak na něj reaguji.
V Cantině jsem byl před několika lety a když jsem chtěl měkké kukuřičné tortilly, tak tam nevěděli, o co jde, přitom právě tyto tortilly jsou poznávacím znakem, zdali deklarovaná Mexická restaurace se opravdu snaží mexickou být. Bohužel, u nás v Čechách není žádná mexická restaurace, která by si zasloužila být takto pojmenována, aby mohla být srovnávána s mexickými restaurecemi jen po Evropě, o Mexiku nemluvě. Naše mexické restaurace jsou buď t.zv. Tex-Mex, tedy americké, nebo české, kde vám podají Chile con Carne jako maso v leču nebo čalamádě.
Pravou mexickou restauraci poznáte snadno: na stolech jsou připraveny minimálně tři různé omáčky, k jídlu vám automaticky podají jako přílohu v šátku zabalené horké měkké kukuřičné tortilly, nikoliv moučné, a v servírovaných pokrmech není jako koření použit římský kmín, který se používá jen v severomexické kuchyni podle hranic s U.S.A. B´an la echu b´al!, neboli v Ixilské Mayštině „ať vám chutná!“

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz