Měděné pánve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cognac
10 příspěvků 28.09.06 14:01
Měděné pánve

Slyšel jsem, že chuťově nejlepších výsledků při smažení se dosahuje na měděných pánvích. Máte s tím někdo zkušenost? Našel jsem na netu nějaké „měděné“ nádobí, ale všechno mělo nerezové vnitřky, tak nevím, jestli má cenu platit za to takové hříšné peníze. To si mohu rovnou koupit nerezovou a je to.

Reakce:
Manana
1515 příspěvků 28.09.06 17:47
Měděné pánve

Veškeré měděné nádobí musí být zevnitř, tedy ze strany, která přijde do styku s pokrmem, vycínováno nebo jinak opatřeno. Samotná měď totiž produkuje měděnku, která je jedovatá!
U starého, vycínovaného nádobí byl problém s prudkým ohněm, kdy ten cín začal po stěnách stékat, to se u nádobí s nerezovým vnitřkem nestatne. Ale: měď se používala proto, že vede velmi dobře teplo, to dělá i cín, zatímco nerez je daleko pomalejší, ale pokud je ta nerezová vrstva slaboučká, tak by to mohlo být k užitku. Dle mne jsou dnes měděné pánve spíš pro ozdobu nebo jako rarita. Pkud chceš dobrou pánev, vyber si v mé poznámce „Pánve ocelové profesionální“ v této diskuzi (Kde koupit či sehnat).

cognac
10 příspěvků 28.09.06 18:42
...

Vřelé díky za kvalifikovanou odpověď !

airan
652 příspěvků 28.09.06 21:46
Ja bych o koupi vedela:-)

Souhlasim s Mananou. Ale muzu ti poradit kde to sehnat - v Sofii v trznici pokud je budes mit na ozdobu je to poradku, kdybys prece jen chtel v tom varit, tak vedle stanku sedi stary cikan (pamatuji si ho jeste za mlada), ma pred sebou ohinek, roztapi v nem kalaj (udajne je to cesky pajka, ale nejsem si jista) da kousek do panve, rychle to tim vytre, zacisti kyselinou a pry muzes v tom hned varit Ja osobne tomu neduveruji, ale pry je to pak nezavadne…a musi se to delat kazdy rok aspon jednou, cikan pry taky musi vydelat na chleba, povidal

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz