Marcipán do štoly

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
borievka
54 příspěvků 19.11.08 21:11
Marcipán do štoly

Dnes som narazila v obchode na malú marcipánovu štolu.Nikdy som to ešte nejedla u nás nie je zvyk toto pečivo piecť.Bola veľmi dobrá a zachutila mi boli v nej kúsky marcipánu,sušené hrozienka možno aj iné ovocie.Chcela by som skúsiť nejakú upiecť len neviem či marcipán musí byť len pravý alebo môžem vyrobiť tzv.falošný zo sušeného mlieka.

Reakce:
jolana
5065 příspěvků 20.11.08 11:42
Borievka,

nasla som dve na Labuzniku,skus… pekny den, zdravim..;))

http://www.labuznik.com/recipe.php?…

http://www.labuznik.com/recipe.php?…

borievka
54 příspěvků 20.11.08 17:20
...

Ďakujem Jolanka za tipy.Skúsim nejaký recept len neviem ako na ten marcipán,takže asi to bude len so sušeným ovocím.Zdravím.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 20.11.08 17:33
pekařkoóó kde jsi?

Borievko, úplně nejvíc by to popsala a poradila Ti Pekařka- marcipán je její parketa a koníček. Snad si všimne a písne sem.

pekarka
410 příspěvků 21.11.08 08:03
marcipán

Já z pohodlnosti používám kupovaný, ale když mám toho dělat víc, tak si marcipán udělám. Myslím si, že nikdo nepozná rozdíl, to by musel být fakt ůznalec a navíc, já nikdy nepomelu tak najemno mandle, abych tam neměla kousky. Mám jeden oblíbený recpet na marcipán : 20 dkg sušeného mléka, 20 dkg cukru moučky, lžička mandlového aroma, 2 kávové lžičky oleje a asi 50 ml vody. Nevýuhodou doma dělaného marcipánu je, že se s ním musí pracovat rychle, ale už byla vynalezena finta fň, prostě se ten marcipán trošku nahřeje v mikrovlnce a je pak tvárný. Já do tohoto marcipánu přidám kupovanou ruličku - Tesco, Globus, a mám ho vláčný dokud ho nespotřebuju. Tak přeju krásné trvoření.
Terinko- nechodím moc do diskuzí bo peču, až se ze mně kouří

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 21.11.08 11:37
Danuš,

prosím Tě jen nechytni, když se z Tebe kouří- dovedu si Tě živě představit! Jen peč, abys to ještě nespálila kvůli příspěvkům, to by byla vážně škoda. Ať se Ti daří a ať se nepřipečeš ty sama z tolika práce. Pa Jana

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz