Marcipán do štoly

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

borievka
54 příspěvků 19.11.08 21:11
Marcipán do štoly

Dnes som narazila v obchode na malú marcipánovu štolu.Nikdy som to ešte nejedla u nás nie je zvyk toto pečivo piecť.Bola veľmi dobrá a zachutila mi boli v nej kúsky marcipánu,sušené hrozienka možno aj iné ovocie.Chcela by som skúsiť nejakú upiecť len neviem či marcipán musí byť len pravý alebo môžem vyrobiť tzv.falošný zo sušeného mlieka.

Reklama

Reklama

Reakce:

jolana
5064 příspěvků 20.11.08 11:42
Borievka,

nasla som dve na Labuzniku,skus… pekny den, zdravim..;))

http://www.labuznik.com/recipe.php?…

http://www.labuznik.com/recipe.php?…

borievka
54 příspěvků 20.11.08 17:20
...

Ďakujem Jolanka za tipy.Skúsim nejaký recept len neviem ako na ten marcipán,takže asi to bude len so sušeným ovocím.Zdravím.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 20.11.08 17:33
pekařkoóó kde jsi?

Borievko, úplně nejvíc by to popsala a poradila Ti Pekařka- marcipán je její parketa a koníček. Snad si všimne a písne sem.

pekarka
410 příspěvků 21.11.08 08:03
marcipán

Já z pohodlnosti používám kupovaný, ale když mám toho dělat víc, tak si marcipán udělám. Myslím si, že nikdo nepozná rozdíl, to by musel být fakt ůznalec a navíc, já nikdy nepomelu tak najemno mandle, abych tam neměla kousky. Mám jeden oblíbený recpet na marcipán : 20 dkg sušeného mléka, 20 dkg cukru moučky, lžička mandlového aroma, 2 kávové lžičky oleje a asi 50 ml vody. Nevýuhodou doma dělaného marcipánu je, že se s ním musí pracovat rychle, ale už byla vynalezena finta fň, prostě se ten marcipán trošku nahřeje v mikrovlnce a je pak tvárný. Já do tohoto marcipánu přidám kupovanou ruličku - Tesco, Globus, a mám ho vláčný dokud ho nespotřebuju. Tak přeju krásné trvoření.
Terinko- nechodím moc do diskuzí bo peču, až se ze mně kouří

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 21.11.08 11:37
Danuš,

prosím Tě jen nechytni, když se z Tebe kouří- dovedu si Tě živě představit! Jen peč, abys to ještě nespálila kvůli příspěvkům, to by byla vážně škoda. Ať se Ti daří a ať se nepřipečeš ty sama z tolika práce. Pa Jana

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz