Krušovice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glama  30.04.03 09:39
Krušovice

Milí cestovatelé, až pojedete autem po karlovarské silnici a budete mít pocit, že byste potřebovali něco zkousnout, vydržta až do Krušovic! Vedle hlavní silnice tam stojí už na pohled příjemná restaurace U LÍPY. Interiér je útulný, stále hodně plno. Nechte si přinést jídelní lístek a pozorujte porce, které přinášejí jiným hostům. Jsou obrovské! Hory zeleninové oblohy a vážně skvělý výběr! Porce jsou velmi poctivé a velmi obrovské! Nebudete vědět, co si vybrat dřív!!!! Fakt jedinečná kuchyně. Pro fajnšmekry doporučuji pečené koleno!
Pivo je dobře ošetřené, ale.....ale jsou to Krušovice, no…Ale pít se rozhodně dají a neurazí chuť.
Prostě, tahle hospoda rozhodně stojí za návštěvu.Rozhodně nebudete litovat - snad jen, že jste se přecpali
Jo, a ceny nejsou přemrštěné!
Dobrou chuť!!

Reklama

Reklama

Reakce:

G
10 příspěvků 30.04.03 18:46
Nepochybuji,

že v anoncované restauraci vaří dobře, jen mne překvapilo, že je za klad považována obrovská porce, navíc přeplácaná horou oblohy. Všimněte si, že opravdu dobré jídlo v opravdu dobrých restauracích je malé, nepřezdobené a kultivované, obžerství se jaksi nepředpokládá, nenahrazuje se kvalita kvantitou. Opakuji, neznám restauraci U Lípy a nedovoluji si tedy pochybovat o jejích kvalitách, uvedené však spíše odrazuje než láká. Troufnu si dokonce odhadnout, že jednotlivá jídla jsou v jídelním lístku „vtipně“ nazvána, aniž by kdokoli tušil, co se pod názvy skrývá. Mýlím se?

G
10 příspěvků 30.04.03 18:46
Nepochybuji,

že v anoncované restauraci vaří dobře, jen mne překvapilo, že je za klad považována obrovská porce, navíc přeplácaná horou oblohy. Všimněte si, že opravdu dobré jídlo v opravdu dobrých restauracích je malé, nepřezdobené a kultivované, obžerství se jaksi nepředpokládá, nenahrazuje se kvalita kvantitou. Opakuji, neznám restauraci U Lípy a nedovoluji si tedy pochybovat o jejích kvalitách, uvedené však spíše odrazuje než láká. Troufnu si dokonce odhadnout, že jednotlivá jídla jsou v jídelním lístku „vtipně“ nazvána, aniž by kdokoli tušil, co se pod názvy skrývá. Mýlím se?

glama  02.05.03 08:13
Mýlíš se, G....

… Velice chválím tuhle restauraci za českou, klasickou a moderní kuchyni. Tedy ne za "cuisine nouvelle! (asi je to špatně napsáno) - zážitkovou kuchyni - kde dostaneš na talíř úžasně nazdobenou mikroporci za astronomickou cenu. A z restaurantu odcházíš skoro hladov, ale bez sumy, za niž 4členná rodina žije týden. To je trend luxusních, především velkoměstských, restaurací. Znám je také, ale neoslňují mne. Možná se ty porce v Krušovicích zdají tak obrovské jenom mně, pro ostatní jsou prostě jen akorát, ale jsou opravdu slušné. A kuchyň je také moderní, jídla vkusně upravená velice srozumitelný lístek s popisy složení jídel, cizí kuchyně, saláty, těstoviny… Prostě všechno. Oni ani na vesnici nemusejí být samí dřeváci, co upatlají nějaký blaf a zabalí ho hlavně do co nejoriginálnějšího názvu. Velmi často se právě mimo turistická centra - viz restaurace v Praze - vaří mnohem a mnohem lépe neý tam, kde je kuchyně poplatná snobismu, nebo davům turistů.Tam se nemusejí tolik snažit udržet hosta. Po ulicích jich chodí mraky a obrátka je vysoká.
Na vesnici, nebo malém městě je to poněkud jiné. Tam je to právě o tom, jak si hosta udržet. A to platí právě o Krušovicích. Jsou opravdu vyhlášení a slýchám často, od různých lidí, že se tam pravidelně zastavují na skvělé jídlo.
Vím o čem mluvím - pracovala jsem donedávna v Praze v lux. hotelích a restauracích, i do nich chodila. Jsem profesí gastronom.
Jo, a taky nejsem agent z Krušovic :-))))))
Prostě, zkuste se tam stavit.
Moc by mě zajjímaly jiné názory na tuto hospodu!
Zkus se tam, G, stavit a poreferuj! Přeji to spokojenost a dobrou chuŤ!!!

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz