Coffee mate

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wydra  09.06.11 11:44
Coffee mate

Vazeni pratele, jiz 13 let je tomu, co jsem prvne ochutnala v USA uzasnou smetanu do kavy, viz foto a nasledny odkaz
na dalsi mozne varianty. Husta, nadherna, fantasticka, neskutecna, lahodna, sladoucka, s cukrem i bez, hladici, do extaze privadejici, sexy :-) kremova smetana. Onehda jsem si brala po hrstech (jako spravny Cech) do kapsy u benzinek, kde prodavali kafe. meli tam samozrejme kose ruznych smetanek do nej. Take uz tehdy prodavali v krabickach, kterou jsem si pak kupovala a ulizovala jako svatost, zvlast, kdyz bylo mozne ji mit v lednicce. Nasledne jsem se ocitla v USA pred par lety a cele tydny opet ve znameni tehle nezapomenutelne vasne. Az nyni, dostalo se mi velikeho daru v podobe tehle vyfocene lahvicky. Uz ted jsem pomalu pred kolapsem z predstavy, ze to ulizovani nebo jahod s touhle smetanou, jednou, a asi hodne brzo, skonci.
Nemate nekdo napad, kde a jak se k tem smetanam dopracovat? To si mam sehnat zastoupeni a stat se vyhradnim dovozcem? :-)
No, vsak uz jsem tam napsala ! :potlesk:

U nas jsem nasla pouze nejake baleni suseneho do kavovych automatu a jeste jen nejakeho obycejneho :-(

Příspěvek upraven 09.06.11 v 12:00

Reklama

Reklama

Reakce:

wydra  09.06.11 11:47
Coffee mate

fotka te moji nejoblibenejsi a dalsi foto z google tady

blanca.xy
647 příspěvků 09.06.11 16:14

Jednu z těch smetan, na které jsi dala odkaz přes Google, jsem kupovala v Globusu.

meisje
580 příspěvků 10.06.11 14:29

A Indie jich je plna :-D

wydra  10.06.11 15:39
nonono !

zrovna Indie, ktera je daleko jak juesej ? grrrr
Meis, to mi delas naschval? :-) Hele ale u nas je spousta veprovyho ! :-P

btw uz jsi tu smetanu ochutnala? Delaj ji Svycari , temer sousedi a tady neni. Ta co pise Blanka je uplne jina, obycejna. Tahle tekuta vanilka a ostatni tekute jsou primo snove !

meisje
580 příspěvků 11.06.11 05:35

Vymenim za metr krkovicky! :mrgreen: Ja ji nepouzivam moje kava musi byt jako noc…horka a cerna a i horka (s hackem nad „r“). Ale muj manzel bez toho kafe nevypije, miluje je… karamelovou a oriskovou…nevim kolik stoji v juesej, ale tady je to docela darda pac je to import vyjde na 270 kc a maji i klasiku v prasku ta je o chlup levnejsi 210 Kc za 200 gr.

wydra  11.06.11 07:01
mei,

moje kava stejna jako tvoje a k tomu jeste vybrane druhy nearomatizovane, hodne prazene, takove ty zemite … chodim si ji vybirat do jedne kafirny, nebo vim o jedne prazirne v Kostarice… ovsem je to trochu z ruky a uz dosla :-(
Smetanku na jahudky, nebo studenou jen tak obcas uliznout ! nejim dorty, buchty, babovky, minimalne, ale tohle sladke je vyjimka.
pamatuju, ze v USA take ponekud drazsi. Ale byt dosazitelna, obcas bych si ji doprala .
myslim jsme domluvene, vymenim rada, udej mrtvou schranku a souradnice a datum ! :-P

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz