Babi ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivo
1045 příspěvků 14.05.03 18:55
Babi ...

… vzhledem k tomu, že jsme se poněkud odchýlili od tématu „Těstoviny“, dovolil jsem si přenést debatu zde (za předpokladu, že Tě neokrádám o čas).

Na hořčice jsem mrknul a pomaloučku se můj hořčičný obzor rozšiřuje. Jsou však u mne jakési deformace z mládí. K dispozici byly jen dva druhy, které jsem brál jako že už nic jiného neexistuje, a pak najednou v Praze v Pařížské ulici objevuji Francouzskou prodejnu, v které se dala zakoupit taková ta pikantní hořčice (ostrá). Skvělá. Později (po změně politických poměrů) se vrhám na regál plný všelijakých hořčic a kupuji tu s nejpěknější etiketou. Obrovské zklamání (tuším, že to byla nějaká anglická ale tam i pudink je něco jiného, než na co je našinec zvyklý). Snažím se to jen mírně odlehčit, ale faktem je, že od té doby s hořčicemi příliš neexperimentuji a proto jsem Tě tehdy prosil o radu.

Až příště zavítáš na Jesenicko, tak bych se Ti (za předpokladu, že by jsi nepohrdla doporučeními člověka z „konce světa“) pokusil naznačit, kde by mohlo jít o turistické či kulinářské zážitky.

PS: tím „koncem světa“ jsem měl na mysli lokalitu, kterou obývám

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 14.05.03 19:25
Ivo...

musím někam běžet, ale zítra Ti odpovím. Babi.

babi
6360 příspěvků 15.05.03 19:53
Začnu Jeseníkem...

a jeho nádherným okolím! Děkuji za nabídku poradit s lokací turistických a Labužnických zážitků, o kterých, budeš-li mít čas, bys měl napsat, určitě i u jiných bude zájem!

Co se týče hořčice, musím říct, že nějak divoce s nimi taktéž neexperimentuji. Nechci znít jako frankomil, ale musím říct, že mému jazyku chutnají nejlépe francouzké hořčice, ať je to ta plnozrnná, nebo hladká, nebo s určitou příchutí (estragonová, provencalská, křenová, medová atd.). Sem tam koupím německou a sedí mně v lednici po dlouhatánskou dobu. Kupuji také kremžskou (českou, nebo polskou, německá mně zase tak moc nechutná) a tu máme rádi. Anglickým se vyhýbám a americkým vesměs také. Některé kanadské jsou velice dodré (nakonec se zde hořčičné semínko pěstuje a vyváží do světa). Mám také ráda japonskou hořčici, která je nesmírně ostrá. Ale tak, jako je to s jinými ingrediencemi, nebo hotovými kulinářskými výrobky, každému chutná něco jiného. Když však v klasickém receptě je určitá hořčice udána, tak se ji snažím použít, abych docílila co nejvíce autentické zamýšlené chutě.

Přeji Ti, Ivo, pěkný den! Babi.

Ivo
1045 příspěvků 15.05.03 20:35
Babi ...

… ještě krátká reakce. Přemýšlel jsem, zda by se v rubrice „Kde se dobře vaří…“ daly umístit fotografie interiérů či jiných věcí souvisejících s oním vychvalovaným zařízením.

A co se týká hořčic, tak je vidět, že jsme na tom podobně. Ještě jsem si vzpomněl na hořčici Hellmann's, která vzhledem připomíná Kremžskou, ale je dost sladká. K některým pokrmům se však hodí. Já jsem si ji zvykl dávat do vajíček, které uvařím na měkko, dám do nějaké misky,trochu rozsekám, osolím, opepřím a dle chuti přidám onu Hellmann's hořčici. Příjemná změna.

Přeji krásný den.

PS: víš z hlavy jaký je vlastně mezi námi časový posun (mám na mysli mezi českem a místem kde přebýváš)? Ptám se proto, že Ti přeji krásný den a nevím, zda už není večer. Ale mám dojem, že u Vás je asi lehce po poledni. (A další problém, Pepíčkovi vlastně jdou blbě hodinky. Takže právě je 22:53 seč).

babi
6360 příspěvků 16.05.03 01:16
Ivo...

o těch fotografiích je nutno se zeptat Pepíčka (myslím si však, že obrázky neodmítá).

Hellmann´s výrobky jsou dobré kvality, používám jejich majonézu.

Časový rozdíl mezi ČR a místem v Kanadě, kde žiji, je 6 hodin (náš čas je pozadu od Vašeho a taktéž máme posunutý letní čas), takže vlastně jsem to byla já, která Ti přála pěkný den, zatím co u Vás byl již večer.

Zdraví Tě babi!

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz