Recept Voňavá opojující pochutina

Labužník Terrinka02 Česká kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk

Postup

Do skleničky dáme: malého prcka rumu a 1 1/2 prcku vodky a k tomu přidáme malinový sirup a citronovou šťávu. K tomu ještě obě nastrouhané kůry a 1/2 kostky cukru. Dáme vařit vodu a zalijeme tou vařící do 1 dcl. Tato pochutina voní, chutná a opojuje!!!

Recept je z kategorií: Výroba alkoholu a destilátů

Nahlásit recept

 • 09.04.08 vloženo
 • 5810x zobrazeno

Čas přípravy

 • 20 minut

Počet porcí

 • 1 porce

Ingredience

 • 1 malý prcek rumu
 • 1 1/2 prcka vodky
 • 1/2 prcka malinového sirupu
 • 1 KL šťávy z citronu
 • 1/2 KL pomerančové kůry nastrouhané
 • 1/2 KL citronové kůry nastrouhané
 • 1/2 kostky cukru
 • vařící voda

Doporučená příloha

 • nic

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Voňavá opojující pochutina

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

Váš příspěvek

Přečtěte si recept na Voňavá opojující pochutina

gmp
1603 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Terrinko, kdybys hledala dobrovolníky na ekologickou likvidaci zbylých ingrediencí, s obvzláštním přihlédnutím k prvním dvěma položkám, tak tady, tady já se hlásím. Miloš

gmp
1603 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Teda holky, a já kvůli Vám sestoupil z lesů hor a strání abych se s Vámi potěšil. Copak se chvilku nemůžete mít rády? Váš opelichaný, dáky dlouhému nažívání s ženským kolektivem, premenstruačními syndromy trpící Miloš

matejkova
79 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Nic ve zlém dámy, ale na mne jste se zlobily, když jsem napsala výtku na poslední události a recepty, ale jak to v posledních dnech sleduji, tak se jen utvrzuji v mém názoru.

Jenofefa
1315 příspěvků 25.1.09 03:43
Eja má pravdu,

plně s ní souhlasím (už tu také něco pamatuji).

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Mám takový pocit … pokud se jedná o tak starý recept, může být zařazen do historických receptů a tím bude vše vysvětleno. Pěkný den.

Sylvie
2302 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Evo, a já Ti tak věřila. :-)

anickav
2904 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Uvádzam do pozornosti

príspevok od EJI, dnes 11.04.2008 o 02:49 !!!!!!!!!

Príjemný deň ľuďom dobrej vôle!
A.

Bali
1254 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

no, ono se dá nějak poznat podle IP, jestli je tu někdo pod více přezdívkami! Ale nevím jestli není nějaká vyjímka :-(

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Sigrid, já jsem baba předklimakterická, ale zvědavá taky. Něco málo tuším, ale nějak mi uniká smysl. Tak až to pochopíš, písni mi taky, prosím…:-)))) B.

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina - BTW

Jsem postklimakterická baba, tak si ještě jednou omočím tady, stejně je to tu už zapráskané až až. Pochopila jsem to správně, že někdo zdubloval recepty? Tedy Petra Voka a Bílou paní? A protože zřejmě všichni víte, kdo, můžete mi taky písnout do soukromé pošty? Jsem baba zvědavá. Děkuji a přeju hezký den.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina- Manano

Recept je z hodně staré kuchařky a tak podle toho zní i ten název, je to do puntíku opsané. Nebo mám snad měnit i názvy receptů? To snad ne, tak je zapsán a takový tedy bude. Hezký den!
P.S. asi tehdy mluvili, jako dnešní novináři- měli teda předstih.

Manana
1515 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina - Terrinko

nic ve zlém, ale nějak mi to česky nesedí. Opojující? Snad by mělo být česky opájející nebo opojná, ne?
Nebo tady budeme za chvílí mluvit takovým jiným jazykem, jako dnes mluví skoro všichni novináři a moderátoři?

Sylvie
2302 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Už nemusíte. Už jsem to pochopila, já hlava dubová. Takové miláčky jsem zažila kdysi na jedné stránce a nechápala jsem, že na ně někdo reaguje. Pokud tomu neučiní přítrž správce, tak to bude pokračovat a jenom tím, že reagujeme, takového parazita jenom přiživujeme.

Sylvie
2302 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Prosím zasvěcené, aby mo taky napsaly do soukromé pošty. Já vůbec nevím, která bije, ale jsem zvědavá baba.

Eja
3884 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Já jsem tady na Labu z vás asi „služebně nejstarší“ a pár podivných období už jsem tu zažila, proto mi můžete věřit - jediná možnost je držet se v diskuzích striktně pouze debatování o jídle. Aspoň na čas. Všechno ostatní ignorovat, na příspěvky o něčem jiném než o jídle nereagovat, ostatní osobní témata přesunout do soukromé pošty - vždyť si noví Labužníci musí myslet, že vlezli do klubu klimakterických bab - mladší dámy prominou :).
A přidávat kvalitní NOVÉ recepty.

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina - Zlata

Ach tak, to jo. Všimla jsem si podivných názvů v nových receptech, ale už jsem moc utahaná na bližší zkoumání. Díky za shrnutí.
Do Písku mám v pevném úmyslu jet a užít si to. Jediné, co by mi to mohlo zhatit, je záznam na operaci, který mám daný v nemocnici. Tedy pokud by si mě zavolali k nástupu.

zlata
1200 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina sigrid

ahojky, ale vůbec ne. Nějak se tu rozmnožily tupláky. A tak nějaká polemika zdravím Tě tam do těch „mejch“ Kašperek asi teď už takhle ;-)) možná obě. A co Písek?

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Prosím Vás, můžete mi někdo blbovzdorně vysvětlit, co se děje? Jsem dnes nějaká natvrdlá. Palácová revoluce?

zlata
1200 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina ...ale,

holky, holky ach jo. Mám pocit , že jste vůbec nepochopily o co tu jde. Je mi skoro „sedumapadesát“. Jsem tu dlouho, ale řeknu Vám, že nejdřív jsem skoro 3 roky kroužila než jsem zaregistrovala. Možná, že je to tím, že mám neuvěřitelný respekt, protože jsme tu a to bez rozdílu všichni „HOSTÉ“ a tak bychom se měli chovat a hlavně respektovat to co nám „HOSTITEL“ nabídl.
Také, když jdeme na návštěvu, tak si sami neotevřeme ledničku atd.
Máme s mužem své stránky a tak moc dobře vím, co to dá práce a proto bychom měli být k práci jiných ohleduplní a ne bezohlední. Psaní receptů je na tom stejně.
Přeci je nás tu nějakých tisíc. Škoda, že se k tomu sám Pepíček nechce zatím vyjádřit. Komu z nás se nepovedlo něco vložit aniž by to tu nebylo, ale ten dotyčný - dotyčná uznali, recept nahradili jiným a necítili se nijak ukřivděně. Naopak jejich recepty jsou velkým přínosem např. Bona… Také se mi to stalo a první co bylo, tak „POKORA“ a omluva tomu dotyčnému a teprve s jeho svolením jsem recept ponechala. Ale takto pojímané, to je arogance.....prostě si všichni trhněte nohou co je mi po tom.
Terrinko nikdo Tě nechce kamenovat, Tvůj králík byl vynikající, mám v oblíbených a budu dělat častěji a ani proti Tobě nic nemám, jen si myslím, že by to chtělo ne jít hlavou proti „zdi“ jestli mi rozumíš jak to cítím, dej vědět. Všechny zdraví a dobrou noc přeje Zlata

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina-Teo,

napiš mi ho soukromě, já nejsem až takový detektiv… prosím - je to ten, co byl pod Spiserovým receptem?
Já jsem někdy tak naivní, až jsem debilní…:-)))). Fakt.

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Boni, „herdekbaba“ vůbec není ojedinělá provokace, jen si někdo ze stávajících labužníků změnil nick a provokuje. Kdo? Já určitě ne a ostatní si mohu jen domýšlet. Ale v souvislosti s posledními událostmi bych tip měla a skoro stoprocentní. …

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina-Terrinko,

jsem tu něco přes rok, ale než jsem se zaregistrovala a vůbec se opovážila napsat první recept, dlouho jsem to tu okukovala, zjišťovala, jak to tu všechno funguje (včetně vyhledávače) a byla jsem velmi, velmi opatrná, aby se mi nestalo to, co se teď stalo Tobě… Začala jsem tím, že jsem si udělala vlastní úsudek skoro o všech zúčastněných a ti, kvůli kterým jsem do toho šla, mě nakonec nezklamali…
Když jsem v jednom z prvních receptů udělala gramatickou chybu (přímo v názvu), soukromě mě na to upozornila nová labužnická kamarádka až ze vzdálené země slovy: „oprav si to, jinak tě ukamenují…“ :-)))
To víš, jsou tu zavedená pravidla, já se je snažím respektovat a dělám to ráda. Ovšem já jsem už taková… Ale na druhou stranu také chápu a obdivuji lidi s nadšením, s životním optimismem, lidi, jako jsi Ty… a není mi zrovna dobře, když se na ně ostatní sesypou a odrazují je od dobrých úmyslů… Nakonec jsme si o tom psaly…
Terri, je tu spousta lidí, kteří Ti fandí, spousta lidí, kteří si uvědomují, že v Tvém případě nejde o nic jiného, než o vlnu nadšení a trošku nepozornosti… Vydrž kvůli nim a pokud Tě to tu baví, pohraj si ve volném čase s vyhledávačem. Uvidíš, že je velmi důmyslný… Z vlastní zkušenosti můžu konstatovat, že vyhledávání zabere podstatně víc času než samotné vložení receptu.
A provokací typu herdekbaba si nevšímej už vůbec, také jsem se s tím setkala…
Pa B.

Eja
3884 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina - Bono,

vyjímečně s Tebou nesouhlasím. Už to tady bylo a ne jednou a po každém takovémhle tsunami bylo několik lidí, které jsme už na Labu neviděli - a ke škodě Labužníka. Bez Pepíčkovy rázné ruky bude chvíli trvat než se bude diskutovat o jídle.......

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina- blanca.xy

Víš Blani, je to už díky těm změněným názvům úplně nechutný a to nemůže dělat zdravej člověk- teda přes hlavu viš. Díky za radu, ale s tím jsem se nesetkala. Asi se budu rozmýšlet, zda vůbec vložím recept- je tu víc znechucených lidí díky takovým a převážně stejným lidem- no, asi to ani lidi nejsou, ty se tak nechovají!!! Reagovat už nebudu, to jsi mi poradila a už mě to nebaví a nestojí mi ani za jedno slovo, ani písmenko. Měj se prima a sluníčkové dny!

blanca.xy
647 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina-Terrinko,

chce to nereagovat, kacka je určitě provokatér anonym, zrovna tak jako herdekbaba, která(ý) kopíruje tvé recepty pod jinými názvy. Doufám, že pepíček zasáhne a překazí ty nechutnosti. Hezký večer! B.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Káčo, tak to asi na tom světě nejsi moc dlouho co? To je mi tě líto a je víc , ba přímo hodně věcí co jsi ještě neviděla než je nějaká drzá baba! Ty si myslíš, že ty nejsi drzá, možná víc než si myslíš a tebe se to vůbec netýká - myslím tím mé diskuze. Tak se prosím zdrž svých nechutných výroků- tady jde o jídlo, ne o urážky. To bych já např. nikdy nikomu nenapsala a to jsem podle tebe drzá?! Zamysli se nad sebou!!!

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Lidi, nešilte, vždyť se snad zase tolik nestalo…:-(

Labužník Kacka02
13 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Teryno, divím se tvé drzosti. Nemáš a nechceš dodržovat pravidla. Tak drzou babu jsem nevidela, co je svet.

kamilio
551 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina - děvčata klid

My labužničtí skoro starousedlíci si pamatujeme hodně diskuzního špičkování. Nikdy to nevedlo ke zkvalitnění tohoto výborného serveru. Terrinko mám tu také pár receptů a skutečně před jejich zveřejněním jsem vždy zadal do vyhledavače základní suroviny a zkontroloval si, jestli tu recept již není od jiného labužníka. Ono to za tu chvilku zdržení stojí a platí, že někdy je lépe méně nežli více. Navíc budeme to mít během krátké doby už 30 tis. receptů, takže je logické, že některé recepty jsou zde vícekrát pod různými názvy. Jinak ti držím palce, máš hodně zajímavé nápady.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Ivčo, jsi zlato, ale já se nimi nenechám vůbec zdecimovat a to zvlášť, že jsou to stále a titíž lidé. To víš, jim se asi nikdy nic takového nestalo- jsou to paní dokonalé!!! A to kdyby jsi četla ty soukromé zprávy od hodných lidí z Labužníka- to bys teprv koukala, jaký na ty dámy mají názor. Jen piš Ivčo, vládne přece demokracie (mám obavy, že neví o co jde). Piš,piš,piš, když nikdo tak já ty tvoje recepty číst budu a jak ráda! Ahojky a sluníčkové dny nám přeji.

IvanaSlovakova
9 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina

Tak vidíš Terrinka,zase je zle.Máš ešte chuť písať sem nejaké recepty? Ja nie,čo keby tu už náhodou niečo také bolo?! Všetci by sa do mňa pustili. O čo vám ide,ľudia? Nech je tu podobný recept aj sto krát,každý to robí s dobrým úmyslom a nie preto aby bral niekomu jeho recept.A niekedy stačí pridať alebo vypustiť z receptu jednu vec a jedlo je zase iné.Veď tu ide hlavne o zábavu a dobré jedlo!!!!

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Voňavá opojující pochutina- dámy

Tak doufám dámy a manželové co koukáte přes rameno (m.j.není to slušné!) už jste spokojeni? Divím se, že vás to baví. Krom toho napadání a hledání jestli už tu recept není by jste mohli napsat vy nějaký. Nenechám se vámi otrávit ani omylem- jsem tady ráda a tak to taky bude! Tím vám dávám prostor pro další šťourání a nebo si najděte někoho jinýho. Mě ty vaše nájezdy nezlomí!!!

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Babský slzy

„Zkoušíš“..to je slabé slovo ! Manžel mi dnes kouknul přes rameno a velmi jízlivě pravil: " Hele, už zase píše „terspam“......" Ale když to někoho baví…já házím ručník do ringu a vzdávám se. :-))))

zlata
1200 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Babský slzy.. Terrinko,

buraci má pravdu, recept je tu už od marmeládky. Je zajímavé , že skoro vše co vkládáš tu už je. Ty nás zkoušíš viď.

buraci
1136 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Babský slzy

Musím tě zklamat, ale přesně stejný recept už tu je pod názvem Babské slzy…

oldsoft
682 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Babský slzy

Šoufl je (aspoň) v našich krajích téměř synonymem pro „blivno“…

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Babský slzy

Ne ani v nejmenším se neurazím a potvrzuji, že je to dobré při jakékoliv nevolnosti. Moje babicka měla v receptu napsáno " Pár kapek, když je šoufl", je to staročeský název pro nynější slovo- nedobře. Kočky dobrou noc.

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Babský slzy - sněženka

Sněženko, šoufl je krásný starý výraz pro žaludeční nevolnost. Snad se terrinka neurazí, že jsem odpověděla za ní.

snezenka
109 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Babský slzy

Moc tomu nerozumím - jak, když vám bylo šoufl? Jakože ve smyslu, když vám bylo špatně fyzicky(bolest, nevolnost a tak) nebo psychicky (omámení alkoholem pak zlepšilo špatnou náladu)? či oboje? Velmi mě to láká :-)

Vložit nový komentář

Nejlepší recepty

Grilovaný pstruh Grilovaný pstruh
Meruňkový koláč s tvarohovou nádivkou Meruňkový koláč s...
Pečené uzené koleno Pečené uzené koleno
Holandský řízek z vepřového bůčku Holandský řízek z vepřového...
Gazpacho z cuket s vejcem - Gazpacho di zucchine e uovo Gazpacho z cuket s vejcem -...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz