Recept Nebeské potěšení

Česká kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk Na e-mail

Úvod

Tento recept je pouze a výhradně pro pány. Dámská představa nebe je diametrálně odlišná, mnohem rušnější a finančně nákladnější :-).

Postup

Rodinu pošleme do kina, na dovolenou nebo na severní pól, přijdeme do pokoje, vypneme telefon, zvonek u dveří, televizi a jiná, modernější média. Zatáhneme závěsy, rozsvítíme stojací lampu, usedneme do fotelu, natáhneme nohy, do sklenice nalejeme slušnou dávku zvoleného pití, případně nepatrně cvrnkneme pramenité vody. Ořízneme doutník, zapálíme, opřeme se a střídavě inhalujeme kouř z doutníku (kvalita musí být taková, aby se kouř dal jíst) a vůni ze sklenice. Cognac mírně zahříváme v dlaních, whisky občas pokroužíme a prohlížime olejovitou stopu proti světlu. Sem tam usrkneme. Zavřeme oči a všemi smysly vnímáme nebeské blaho. Meditujeme.
Tak to děláme do spotřebování materiálních podmínek blaha nebo do návratu rodiny. Pak se s povzdechem zvedneme a budeme doufat, že po smrti bude tohle blaho věčné a nikým nerušené.
Dobrou chuť!

Recept je z kategorií: Zábavné recepty


Reklama

Nahlásit recept

 • 11.12.09 vloženo
 • 3187x zobrazeno

Čas přípravy

 • nekonečná

Ingredience

 • 1 baculatá sklenka (v případě jiných destilátů zvolit vhodnou nádobu)
 • 1 láhen Rémy Martin VSOP poloplná (lze nahradit Lagavulin, Dalwhinnie, Laphroaig nebo třeba dobrý starý uleželý calvados i slivovice, pokud byla aspoň deset let v sudu)
 • Džbánek pramenité vody
 • 1 doutník, např. Monte Christo nebo podobný
 • Ořezávačka, zápalky, popelník
 • Fotel
 • Lampa
 • Příruční stolek

Doporučená příloha

 • netřeba

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Nebeské potěšení

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

 Váš příspěvek

Reklama

 
2905
753 příspěvků 17.03.10 06:29
Re: Nebeské potěšení

Hmmm..... rušnější možná ano, naládované petry polínky „ruší“, i starý fotel občas cosi zamručí, ale nákladnější ? Za sebe - lahev červeného, doladit doutníkovým cigárkem s náhubkem, v balení 5 ks (netřeba ořezávačku), na sklence rovněž úspora, nemusí být baculatá :) , k osvětlení stačí pertrolejka či svíčka (hodně úsporné) - jinak super občerstvující recept :))

 
sveva
751 příspěvků 13.12.09 05:36
Re: Nebeské potěšení

Tak ten pocit znám moc dobře, když se mi podaří být úplně sama v domě u moře. Dobrá malá večeře, lehátko s krásným výhledem na hladinu, po které klouže občas světlo majáku, skleničku něčeho dobrého, ticho a tma. Někdy si přiletí sednout bílá sova, má krásný výhled ze svahu, a volá mláďata. To ani nedýchám.
Martine hezké Vánoce. Sveva

 
danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.09 22:48
Re: Nebeské potěšení - Martine :-)

moje představa není diametrálně odlišná, naopak je zcela totožná :-), jen ten doutník neumím a věřím, že bych místo ve fotelu trávila čas kdesi jinde :-), ale i jen ta představa poklidného samotářského soumraku je velice příjemná :-), i když znám neukecané lidi s kterými se takto dá posedět i ve dvou :-)
Tak jo, jdu dělat večeři pro hladové chlapi a naplánovat zítřek, abych postihala do vánoc aspoň něco upéct a trošku poklidit :-)

 
martin_etzl
280 příspěvků 11.12.09 22:21
Re: Nebeské potěšení

Pánové, reakci manželky neposoudím, už patnáct let žiju bez ní. A moje dcery myslím, nejsou děti opilce, naopak, zdají se být s tátou spokojené a rády. Člověk musí dobra užívat, ne zneužívat, pak je možné vychutnat skleničku i o samotě. Ono taky něčím takový se nezlijete do němoty. To byste pak nezasloužili chodit po dvou.

 
Wolfg
583 příspěvků 11.12.09 22:17
Re: Nebeské potěšení

Teda kluci, už sem se lek, cožeto, dyť eště nejni po desátej večír, a vono je to tak milý. Ale chlastat o samotě, chlapi, je opilství.
A teď vážně. Kecy o chlastu jsou vděčné téma v české společnosti. Ale kdybychom nechali promluvit týrané ženy, děti bez budoucnosti a pozůstalé po nehodách, potečou slzy ze všech monitorů.

 
Pupek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.09 21:48
Re: Nebeské potěšení

Tak po téhleté smršti bych si asi fakt cvrknul, ale ne pramenitou vodu, už vůbec ne do pití a určitě ne v nepatrnem množství. A od mojí staré milované manželky bych dostal takový hašte, že by mně tekla voda ze zubů ještě 14 dní.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama


Reklama

Nejlepší recepty

Plněné bramborové knedlíky anglickou slaninou se zelím Plněné bramborové knedlíky...
Vepřové maso v mrkvi Vepřové maso v mrkvi
Květákové placičky s majoránkou Květákové placičky s...
Staročeské kotlety Staročeské kotlety
Špagety s pečenou červenou paprikou Špagety s pečenou červenou...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz