Recept Nebeské potěšení

martin_etzl Česká kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk

Úvod

Tento recept je pouze a výhradně pro pány. Dámská představa nebe je diametrálně odlišná, mnohem rušnější a finančně nákladnější :-).

Postup

Rodinu pošleme do kina, na dovolenou nebo na severní pól, přijdeme do pokoje, vypneme telefon, zvonek u dveří, televizi a jiná, modernější média. Zatáhneme závěsy, rozsvítíme stojací lampu, usedneme do fotelu, natáhneme nohy, do sklenice nalejeme slušnou dávku zvoleného pití, případně nepatrně cvrnkneme pramenité vody. Ořízneme doutník, zapálíme, opřeme se a střídavě inhalujeme kouř z doutníku (kvalita musí být taková, aby se kouř dal jíst) a vůni ze sklenice. Cognac mírně zahříváme v dlaních, whisky občas pokroužíme a prohlížime olejovitou stopu proti světlu. Sem tam usrkneme. Zavřeme oči a všemi smysly vnímáme nebeské blaho. Meditujeme. Tak to děláme do spotřebování materiálních podmínek blaha nebo do návratu rodiny. Pak se s povzdechem zvedneme a budeme doufat, že po smrti bude tohle blaho věčné a nikým nerušené. Dobrou chuť!

Recept je z kategorií: Zábavné recepty

Nahlásit recept

 • 11.12.09 vloženo
 • 3780x zobrazeno

Čas přípravy

 • nekonečná

Ingredience

 • 1 baculatá sklenka (v případě jiných destilátů zvolit vhodnou nádobu)
 • 1 láhen Rémy Martin VSOP poloplná (lze nahradit Lagavulin, Dalwhinnie, Laphroaig nebo třeba dobrý starý uleželý calvados i slivovice, pokud byla aspoň deset let v sudu)
 • Džbánek pramenité vody
 • 1 doutník, např. Monte Christo nebo podobný
 • Ořezávačka, zápalky, popelník
 • Fotel
 • Lampa
 • Příruční stolek

Doporučená příloha

 • netřeba

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Nebeské potěšení

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

Váš příspěvek

Přečtěte si recept na Nebeské potěšení

2905
753 příspěvků 17.3.10 06:29
Re: Nebeské potěšení

Hmmm..... rušnější možná ano, naládované petry polínky „ruší“, i starý fotel občas cosi zamručí, ale nákladnější ? Za sebe - lahev červeného, doladit doutníkovým cigárkem s náhubkem, v balení 5 ks (netřeba ořezávačku), na sklence rovněž úspora, nemusí být baculatá :) , k osvětlení stačí pertrolejka či svíčka (hodně úsporné) - jinak super občerstvující recept :))

sveva
751 příspěvků 13.12.09 05:36
Re: Nebeské potěšení

Tak ten pocit znám moc dobře, když se mi podaří být úplně sama v domě u moře. Dobrá malá večeře, lehátko s krásným výhledem na hladinu, po které klouže občas světlo majáku, skleničku něčeho dobrého, ticho a tma. Někdy si přiletí sednout bílá sova, má krásný výhled ze svahu, a volá mláďata. To ani nedýchám.
Martine hezké Vánoce. Sveva

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.09 22:48
Re: Nebeské potěšení - Martine :-)

moje představa není diametrálně odlišná, naopak je zcela totožná :-), jen ten doutník neumím a věřím, že bych místo ve fotelu trávila čas kdesi jinde :-), ale i jen ta představa poklidného samotářského soumraku je velice příjemná :-), i když znám neukecané lidi s kterými se takto dá posedět i ve dvou :-)
Tak jo, jdu dělat večeři pro hladové chlapi a naplánovat zítřek, abych postihala do vánoc aspoň něco upéct a trošku poklidit :-)

martin_etzl
280 příspěvků 11.12.09 22:21
Re: Nebeské potěšení

Pánové, reakci manželky neposoudím, už patnáct let žiju bez ní. A moje dcery myslím, nejsou děti opilce, naopak, zdají se být s tátou spokojené a rády. Člověk musí dobra užívat, ne zneužívat, pak je možné vychutnat skleničku i o samotě. Ono taky něčím takový se nezlijete do němoty. To byste pak nezasloužili chodit po dvou.

Wolfg
584 příspěvků 11.12.09 22:17
Re: Nebeské potěšení

Teda kluci, už sem se lek, cožeto, dyť eště nejni po desátej večír, a vono je to tak milý. Ale chlastat o samotě, chlapi, je opilství.
A teď vážně. Kecy o chlastu jsou vděčné téma v české společnosti. Ale kdybychom nechali promluvit týrané ženy, děti bez budoucnosti a pozůstalé po nehodách, potečou slzy ze všech monitorů.

Pupek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.09 21:48
Re: Nebeské potěšení

Tak po téhleté smršti bych si asi fakt cvrknul, ale ne pramenitou vodu, už vůbec ne do pití a určitě ne v nepatrnem množství. A od mojí staré milované manželky bych dostal takový hašte, že by mně tekla voda ze zubů ještě 14 dní.

Vložit nový komentář

Nejlepší recepty

Slané zapékané hrušky se slaninou a parmazánem Slané zapékané hrušky se...
Krůtí nudličky s feferonkami Krůtí nudličky s feferonkami
Jarní špenát zapečený se sýrem Jarní špenát zapečený se sýrem
Zapečený losos s pórkem (pro Lvy) Zapečený losos s pórkem...
Kapustičky na slanině Kapustičky na slanině

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz