Recept Mexický čokoládový puding

Lizzie01 Mexická kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk

Postup

Smícháme první množství cukru s vodou a citronovou šťávou v malém hrnci. Vaříme na mírném ohni, dokud se cukr nerozpustí. Občas hrncem pohneme, ale nemícháme. Jakmile se cukr rozpustí, přivedeme karamel k varu a vaříme, dokud nechytne zlatou barvu. Zatímco se to vaří, nahřejeme 4 pudingové misky v troubě nastavené na střední teplotu. Když je karamel hotový, nalijeme do misek pravidelně po stranách i dnu misky. Při pokojové teplotě necháme vychladnout. Čokoládu, nalámeme na malé kousky a zahřejeme spolu s mlékem a skořicí. Mícháme, aby se lépe rozpustila. Ušleháme celá vejce a žloutky do pěny spolu se zbývajícím cukrem. Přitom zašleháváme postupně mléko.Skořici vyndáme. Čokoládový krém vlijeme do misek, které dáme do pekáče s teplou vodou. Ten vložíme do trouby a pečeme asi 20 - 30 minut, dokud krém nezačne uprostřed tuhnout. Nesmí se však převařit, jinak se na povrchu vytvoří škraloup. Je - li teplota v troubě moc vysoká, krém se začne vařit a změní se jeho struktura. Vychladíme při pokojové teplotě a na několik hodin (nejlépe přes noc) dáme do ledničky. Krém opatrně uvolníme z misky a vyklopíme na servírovací talíř. Doufám, že Vám bude chutnat.

Recept je z kategorií: Čokoláda

Nahlásit recept

 • 18.03.08 vloženo
 • 6777x zobrazeno

Čas přípravy

 • 55 - 65 minut

Počet porcí

 • 4 porce

Ingredience

 • 120 g cukru
 • 2 PL vody
 • šťáva z 1/2 citronu
 • 280 ml mléka
 • 60g čokolády na vaření
 • 1 kousek skořice
 • 2 celá vejce
 • 2 vaječné žloutky
 • 4 PL cukru

Doporučená příloha

 • Jako ozdoba můžou sloužit ořechy nebo čokoládová rýže. Můžeme použít i banán, broskve či jahody se skoři

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Mexický čokoládový puding

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

Váš příspěvek

Přečtěte si recept na Mexický čokoládový puding

Lizzie01
13 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Správně. To se jim taky snažim vysvětlit, jandule díky za podporu:)

Labužník jandule02
1099 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

No a je to. Tak se mi trochu zdá, že Lizzy to schytala jaksi nezaslouženě. Ono se to už delší dobu připravovalo, že? Koukla jsem na ostatní foodblogy a ono je to stále to samé - samozřejmě s mírnými obměnami, ale se stejnými lidmi. Takže je to jen a jen o tom, zda do těchto foodblogů chci nebo nechci přispívat a co od toho čekám, nic víc. Další možností je založit si vlastní stránky a čekat na první ohlasy. I to je možnost. Takže nebuďme ve při a vesele vařme a pečme. To je podstata labužnictví.

Lizzie01
13 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Promiňte, ale myslím si, že se tahle diskuze odvrací od smyslu Labužníka. Tady to není o tom KDO má pravdu, ale je to O RECEPTECH a jejich sdílení. Samozřejmě, pár nepoživatelných receptů se vždycky najde, ale výjimka potvrzuje pravidlo, ne? A navíc výraz: ,, V poslední době /až na pár světlých vyjimek/ jsou zde přidávány recepty více či méně nepoživatelné nebo recepty, které kolují roky po internetu´´ je nepravdivý, protože nemůžete stihnout zkusit všechno a hodnotíte je jen podle ingrediencí a to pak není objektivní. Sice říkáte, že vaříte denně a pečete obden, ale netvrďte nám, že zkoušíte každý den nový a nový recept a nikdy nepečete stejný recept dvakrát. Tak jsem pochopila Váš komentář k boně. Nezlobte se na mě, ale mě to přijde vážně uhozené. Labužníka opravdu tvoří sami labužníci, takže chybu bychom měli hledat spíše u sebe.

Jinak Veselé Velikonoce!

matejkova
79 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Děkuji vám za ohlasy na můj názor, máte pravdu, že je tu spousta vynikajících receptů, inspiraci jsem tu samozřejmě našla. Bono- věřte, že vařím denně a peču ob den. Bohužel musím opakovat, že v poslední době /až na pár světlých vyjimek/ jsou zde přidávány recepty více či méně nepoživatelné nebo recepty, které kolují roky po internetu a pak pod jiným názvem jsou sem vkládány nebo s menší obměnou. Ano souhlasím s Vámi, že je tu „partička“, ale já do ní nepatřím . V archívu samozřejmě hledám, ale o tom jsem právě psala a Vy jste to zřejmě nepochopila. Věřte,že na jiných internetových stránkách, byť jich je opravdu málo, je denně přidáván minimálně jeden inspirativní a poživatelný recept. Ano je tady několik vynikajících labužníků a těch jsem se nechtěla nijak dotknout. Nemusíte být tak jízlivá v odpovědi. Kdykoliv sem zavítám, přečtu si vždy komentář k receptu, že buď je špatně napsaný nebo že tu už je vícekrát vložený. Určitě to není jen můj názor. Jinak ohledně vkládání receptů, mnohokrát jsem chtěla vložit recept nebo napsat komentář, ale právě díky „Vaší partě“ jsem to vzdala, neboť jsem měla pocit, že se vtírám někam, kde bych si připadala přinejmenším „méněcenná“ a já rozhodně vtíravá být neumím.Moc dobře si pamatuji dobu, kdy jste sem začala chodit a každému šla slovně, jak se říká, na ruku a vidím, že jste opravdu „narostla.“ Já snad mohu svobodně vyjádřit svůj názor. Tímto končím. Jinak Dando děkuji za pochopení. Všem ještě jednou hezké svátky.

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding - Matejkova :-)

mám pocit, že ti rozumím :-))

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Matějková, Matějková…ááchjo, dnes to máte za čtyři s odřenýma ušima, ale příště to bude určitě lepší…:-)))

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Matejkové formulace „inspiraci hledám už opravdu jinde“ mě vyloženě pobavila…
Myslím, že bude prvním člověkem, který si v množství téměř třiceti tisíc receptů nevybere nic inspirativního…:-)
Ale třeba tu už všechno zajímavé uvařila… Jak to stihla???? :-))))

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Ani já nesouhlasím s matějkovou! Nejsem tu tak dlouho jako někteří a mé začátky byly trpké, ale poučné. Dnes jsem ráda, že jsem právě tady protože Labužník je nejlepší a parta lidiček nemá až na „některé“ chybu, ale to je tak všude a celkem normální. Co bych sem hlavně nepoužila jsou sprostá slova, byť jen ve zkratkách- je to přece o jídlech a lahůdkách ne?! Píšu to proto, že jsem dávala recepty a četla i jiné receptáře, ale Labužník u mě vyhrál na plné čáře! Krásné bílé svátky jara všem!!!

blanca.xy
647 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Marmelado, napsala jsi to moc hezky, po přečtení příspěvku Matejkove mě napadlo totéž, co tebe. Labužník je u mě stále jednička, chodím také na jiné stránky podobného typu a lepší jsem zatím neobjevila. Každý má možnost jít si kam chce, věční kritici se najdou také vždy. Deníčky jsou opravdu inspirativní. Hezké velikonoce všem, kteří chodí rádi Labužníka.

marmelada
1642 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding - Matejková

Při téměř třiceti tisících receptech by bylo opravdu podivné, kdyby každý den přinášel na Labužníkovi závratné novinky. Ale zase na druhou stranu stačí prolézat archiv nebo si zadat do vyhledávače ingredience a projít si, co mi nabídl. Zázraky a novinky se dají najít, těch přehlédnutých je tady spousta. Důkazem jsou třeba na světlo vytažené poklady, které vaří Danda a pak nám je představuje v deníčku. Myslím si tedy, že nemáš pravdu a že tam, kam píšeš Labužník nejde. Potřeboval by pravda trochu učesat, ale jeho úroveň drží hlavně Labužníci. A že je jich aktivních opravdu dost.

matejkova
79 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Jak to tak pročítám, tak tento labužnický server pomalu ale jistě jde do pr…! Promiňte,ale chodila jsem sem ráda ,ale v poslední době je to horor. Vždy jen nakouknu, nic nového tu nevidím a inspiraci už hledám opravdu jinde. Krásné prožití velikonočních svátků.

Lizzie01
13 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Sigrid, doufám že tenhle recept zkusíš:) Nechtěla jsem tady nechat ten předchozí recept a vymazat se nedal, takže jediný východisko bylo ho přepsat. Asi vás to trklo, ale já jsem tu nová. Teprve před dny jsem se přihlásila:) Tak největší fiasko je za mnou, tak může být už jen lepší.:)))))

jezevec
159 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Tak jsou na tomto serveru prostě karty rozdány…Recept se nedá vymazat, pouze přepsat. Nezbude, než se s tím smířit (nebo mít spousty tupláků, případně ne zrovna špičkových receptů). Snaha „začátečníků“, (dřív než se rozkoukají) , po uplatnění je zkrátka příliš silná…:-)

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Prosím, nezlobte se na mě, ale úplně přepisovat recepty je asi ten největší nesmysl. Nemluvím o opravách, to samozřejmě ano. Ale za týden, měsíc, půl roku, rok, si někdo, kdo není v obraze vyjede recept i s komentáři a bude si myslet, že jsme se zbláznili. Najednou je v komentářích pomíchaná rajčatová omáčka s čokoládovým mexickým pudingem a ten nezasvěcený neví pochopitelně vo co go) Vůbec mi nevadí diakritika ( dostávám spoustů mailů ze zahraničí bez „hacku a carek“ ), ale tady vzniká nekontrolovatelný chaos. Souhlaste, nesouhlaste, toť jenom můj názor…Hezký večer :-))

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Lizzie, klobouk dolů. Mile jsi mě utřela :-).

jolana
5068 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Lizzie recept prepisala…a pritom dievcata tu uz zacali robit aj inventuru…:-)
Nezabudnite si zajtra dat daco pod zub zelene..prijemne sviatky :)

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Bono, moc hezky a elegantně jsi to napsala ve 14.59 hodin. Svatá i pozemská pravda, tak se mi to nesmírně líbí a jen tak dál!!! Přeji krásně prožité svátky a hodně dobrůtek!

jezevec
159 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Ještě drobnost: v ingrediencích máš štávu z 1/2 citronu, v postupu kůru. Chtělo by to si to po sobě přečíst a opravit.

Lizzie01
13 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Omlouvám se za chybu, asi jsem se přehlédla. Díky za upozornění.

jezevec
159 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Něco se při „pečení“ nesmí, ale netuším co. I tak dík za snahu…

Lizzie01
13 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Tak pište, ať vím jestli jsem se tentokrát trefila;)))

Lizzie01
13 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Mexický čokoládový puding

Rozhodla jsem se ten recept změnit. Protože by to zjevně nikdo nezkusil, tady je příjemnější recept, který stojí za to zkusit;)

Manana
1514 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Tak já teda nevím, co se vám na tomhle receptu nelíbí. Já bych tam přidal sojovou omáčku, worčestr, kečup a dvě lžíce balzamikovýho octa a už by to muselo bejt super! Škoda že jsem to nevymyslel já.

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

A tak nebuďte takoví škarohlídi…:-)))
Tento recept je sice nevařitelný, ale je tu řada nově vkládaných receptů, které stojí za vyzkoušení nebo alespoň uložení. Koukněte třeba na Spiserovy poslední recepty, Libuška má takovou ozvláštněnou klasiku…ad. Pravda je, že něco ani raději nečtu, ale tak je to i s recepty staršího data, domnívám se…
A přiznám se, že dokonce i některé předpisy starých labužnických „klasiků“ jsou pro mě osobně nepoužitelné, ať už složitostí přípravy nebo komplikovanou dosažitelností surovin… A některým ani nerozumím…:-)))
Tak bych kvůli pár „plevám“ nezatracovala celé stránky.
A Jandulko, Tvoje článečky jsem četla ráda…škoda.
Všechny zdravím a přeji krásné svátky. :-)))) Bona

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Helen: :)Posím citlivěji a bez emocí používej slovo „citovat“. Nejprve si pozorně přečti, co ten člověk, kterého chceš citovat řekl, a pak tepve piš. Prosím:-)
Je mi jasné, že ta narážka je na mne, dík za oslovení „dáma“ :-), a jen doufám, že ostatní labužníci jsou natolik inteligentní, že pochopili, co jsem tou poslední větou chtěla říct. Přirovnání „návštěvy u Pepíčka na Labužníku " a u " sousedů v bytě " se mi zdá docela trefné. Když jdu k sousedům, přede dveřmi si zuji "zablácené holínky“, abych nezašlapala krásný nový „smetanový“ koberec a řídím se pravidly paní či pána domu. A když vstoupím na Labužníka, postupuji úplně stejně, platí pravidla pána domu, tj. Pepíčka, a to proto, abych nepošlapala úroveň těchto stránek.
Bohužel jsi to špatně pochopila, úplně otočila, ale to nevadí, třeba jsem se jen špatně vyjádřila a příště to bude lepší.
Musela jsem reagovat tady pod receptem, což se mi nelíbí, ale on je celý podivný, takže snad snese i podivný komentář. :-))
Jinak přeji sluníčkový den, u nás je opět sněhová vánice! :-))
Tea

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Já se, Jandule, snažím založením jsem životní optimista. Jenomže tenhle bo..el nedá nikdy nikdo dohromady, i kdyby se Pepíček rozhodl věnovat se půl roku jenom Labužníkovi, jako že se nerozhodne :-). I v tom archivu už to na mne civí.

Labužník jandule02
1099 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Sigrid, souhlasím s Tebou, poslední dobou to nemá s high vařením co dělat, dokonce ani s dobrou domácí kuchyní. To je asi důvod, proč se spousta milých a výkonných labužníků jaksi vytratila. Smazala jsem i své článečky v deníčku, protože toto není publikum, kterému bych chtěla odkrývat své soukromí. No v podstatě je tu cenný hlavně archiv a do toho docela často zabrousím. Člověk se musí pokusit vidět vše pozitivně.

Eja
3887 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Anicko, nesdílím Tvůj optimismus, že autor měl na mysli hrst nakrájené nepálivé papriky…Když si představím dvě neoloupaná nakrájená rajčata, hrnek vody, hořčici a byť i jen čtvrt hrsti mleté papriky, tak se mi dělá nevolno…
Lizzie promiň, já buď recept pochválím nebo mlčím, ale tohle nemůžeš myslet vážně......

anickav
2904 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám,jezevec,

ja si fakt myslím, že autor myslel posekaný lusk papriky-pol hrste- a trochu korenia a trochu horčice, kvázi lečo. Ale aspoň sme sa zamysleli…
Príjemný deň!
A.

jezevec
159 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Nikdy v sobě nenajdu dost odvahy tento recept vyzkoušet. Co ho tedy nechat propadnout do hlubin Labužníka, kde skončilo i hodně mnohem lepších…Nic jiného nám stejně nezbývá.:-)

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Už jsem našla.

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Helen, kde máš ten svůj příspěvek? Ráda bych si ho přečetla a připojila se. To, co se tu v poslední době dá najít, mě neuvěřitelně vytáčí a kazí mi pobyt na Labužníku.
Díky za odpověď a zdravím s.

Helen02
6 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Bono, toto opravdu nechci vařit, jen jsem chtěla, aby dotyčná autorka napsala, jaká se tam dává paprika ( snad lusky ? ) a jak to má s tou hrstí.
Včera jsem zde měla příspěvěk o psaní receptů a bylo mi řečeno, že- cituji - sem se " má vstupovat jako k hostům, kteří nebudou šlapat v holínkách po světlém koberci ".
Kéž by si tento recept přečetla dáma, která tento citát napsala. Mějte se krásně !

anickav
2904 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám,holky,

čo ak bolo myslené - pol hrste čerstvej papriky, na drobno nakrájanej, kocočky a takej, čo nepáli, teda je sladká? Jednoducho to zabudla napísať. A teda nie mletej, sušenej? A 1 PL korenia na špagety a rovnako horčice. To by tak šlo k tým dvom paradajkám. Možno je to iba zlá formulácia, mňa tiež prekvapila tá predstava mletej papriky…to by bola divočina.
Majte sa!

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Lízinko, apríla bude až za čtrnáct dní. Ale tys tenhle recept myslela jako závdavek, viď :-D. Nebo sis popletla hrst se špetkou?
Hrst je ta mistička, která se udělá ze zakulacené dlaně, špetka to, co nabereš mezi tři prsty - to jen tak pro zajímavost. Jinak kombinace hořčice, papriky, rajčat a ještě naředěná vodou opravdu nečiní chuti čest.
Tak se na ten recept ještě jednou podívej, zauvažuj a přepiš. Hodně štěstí!

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Helen, měření na hrsti je trochu podivné, ale přece bys to nechtěla vařit…:-))))))))))))). Já experimentuju ráda, ovšem kombinace rajčata + hořčice + mletá paprika… to by mě teda fakt nenapadlo…:-)))) Není mi zrovna nejlíp a tahle představa mi rozhodně nepřidala :-)).

Helen02
6 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Děvenko, co když mám hrst větší nebo menší, než je tvoje ?

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

No nic proti tomu jestli by to „neslané-nemastné“ někomu chutnalo?! V tomto případě, bych si teda raději dala jen špagety polité máslem!

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Také děkuji, nemusím mít všechno. Trošku přehnané, ne? :-((

buraci
1136 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Rajčatová omáčka k těstovinám

Poté nasypeme čtvrt až půl hrsti papriky, to samé množství koření na špagety a hočici. … hmmm, promiň, ale to bych si nedala:-( Ještě víc takových receptů a budu si raději chodit pro inspiraci někam jinam:-(

Vložit nový komentář

Dnes doporučujeme: Plněné vepřové závitky

Nejlepší recepty

Tagliatelle s rukolou a sušenou šunkou Tagliatelle s rukolou a...
Cuketové placky Cuketové placky
Uzené se zelím a hruškami Uzené se zelím a hruškami
Mandle s čokoládou Mandle s čokoládou
Gazpacho z cuket s vejcem - Gazpacho di zucchine e uovo Gazpacho z cuket s vejcem -...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz