Recept Letní i zimní dort mé dcery

bedla Česká kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk

Postup

Šlehačku ušleháme, přidáme 3 PL cukru a 3 kysané smetany, smícháme, přidáme 2 balíčky piškotů, promícháme. Vezmeme dortovou formu, nejlepší je se sponou a vrstvíme piškotovou hmotu, ovoce, piškotovou hmotu, ovoce, končíme hmotou. Zbylou šťávu z broskví doplníme vodou na objem 1/2 l, odlijeme trochu na promíchání pudinkového prášku, přidáme 1 PL cukru a vše uvaříme. Po mírném vychladnutí nalijeme na dort, uhladíme a dáme do druhého dne do lednice proležet. Ovoce střídáme dle ročního období, v zimě ze zakonzervovaných zásob.

Recept je z kategorií: Nepečené moučníky

Nahlásit recept

  • 30.01.06 vloženo
  • 12106x zobrazeno

Ingredience

  • 1 šlehačka Rama
  • 3 kelímky kysané smetany
  • 4 PL cukru krystal
  • 2 balíčky kulatých piškotů
  • 1 velký kompot loupaných broskví cca 800 g
  • šťáva z broskví
  • 1 vanilkový pudink.

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Letní i zimní dort mé dcery

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

Váš příspěvek

Přečtěte si recept na Letní i zimní dort mé dcery

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery - aničko,

díky a vyřídím.

anickav
2904 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

Na Silvestra sa mi nechcelo piecť, tak som si spomenula na tento recept. Dala som broskyňový aj ananásový kompót, na vrch polevu skoro- želatínovú. Bolo to moc fajn, tým ktorý chcú rýchly a dobrý múčnik, doporučujem! Nenáročné na prípravu a pritom chutné, fakt v lete i v zime.
Zdravím autorku!

Osceola
217 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery-Bedlo, Bedlo, Bedličko

Budeš čučet. Protože se blíží ouplněk a ještě něco, šukám dnes po kuchyni jako divá. O vékendu to tady rozbalím ve velkým stylu. V ledničce mám dva hotový výrobky. Můj aspik a novej pokusnej dort. Neboj, čepica už není žádná hnusná hnědka, ale zatím krásně žlutá, z dortovýho želé. S tím mně pomohl Pupek. Šel pro jistotu koupit uzený, aby prej bylo co do bachora.
Dort nechám proležet pro zichr do neděle, až kohout zakokrhá.
Moc tě zdravím a těš se.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

Osceolo, ale prosím- nedělej ten vršek z tý jahodový šťávy, to si raději kup jahůdkovou šťávu a pěkně halb und halb s vodou a pudink a výsledek bude super. Zdravím.

Osceola
217 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery-Bedlo kukni

Ahoj Bedlo, věř - nevěř, ale dorta se snědla úplně celá. Naštěstí jsem nevyužila svojí vyhazovací úchylky a vzala jsem dortu ukázat do práce babám, jaká se furt nemožná knedla. Do rána dorta ještě zmehla a u kafíčka se po ní zaprášilo. Prej to nebylo vůbec špatný, ale dostala jsem taky 150tisíc rad, aby to příště bylo lepší. Zase jsme se nasmály, protože jedna zjistila, že jsem tam narvala sice dva balíky piškotů, ale té větší gramáže. Jsou u nás ty holky ale chytrý. Tak s novou chutí po lepším díle jsem nakoupila suroviny, některý jiný a zítra du do toho. O výsledek se zase podělím v deníčku.

Labužník Triss
160 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

mandarinky josu rovnez vdecne komporovane ovoce do techto podniku

Osceola
217 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery-no

Bedlo, nevím, jestli ta chyba byla jenom v těch jahodách. Minule jsem dala taky jahody, ale jak jsem to vošulila vo ty piškoty, tak to bylo chutově vyspělý, ale zase to byla jedna velká kejda, protože jsem to klopila z toho srnčího hřbetu a násilím. Ale teď, to hnědý nahoře, to by snad ani kouzelník nesvedl. To bylo nejhnusnější, co jsem na tom mohla spáchat. V pátek budu dělat svůj aspik, musím si spravit chuť a image. Ale stejně tě moc zdravím a dík, že se nezlobíš.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

osceolo, ale já to tak neberu, shodou náhod jsi vybrala tu nejnešťastnější. Kompotované jahody používám jen do zmrzlinových pohárů a to si je ještě musím koupit. Měla jsi v:,–(it na ty broskve, nebo jiné pevné ovoce. Jdu se juknout jak to dopadlo.

Osceola
217 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery-už

Kdo si chce pozvednout náladu na cizím neštěstí, může juknout ke mně do deníčku. Bedlo, ještě jednou se ti hluboce omlouvám, ale není to moc k jídlu, mojí vinou. Boule za ušiskama nemám, spíš se mně navalovalo.
Pro ostatní, kdo navštíví tento recepis, aby nedošlo k omylu.
Su levá, Bedla za nic nemůže, to mně určitě chybí ta správná kuchařská buňka.
Tak mám zase na čas vystaráno a rači se budu věnovat iným slastem. Teď se jenom holky a kluci třeste, čí pokrm příště vyzkouším. Zdá se, že snad zprzním všecko. Du si dat panáka na žal.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

tak jak, osceolo? budou fotky?

Osceola
217 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery- je ži ši Bedlo

A už je to tady. To víš, že byly ty jahody měkký a to jsem je tam ještě řádňácky pomačkala těma vrstvama piškot. hmoty.
Broskve mám taky ráda, ale jahody se šlehnou víc. No, už to opravovat nepudu, to snad chápeš. V ledničce stejnak všecko spí. A jak jsem ti psala, ta jahodová voda byla fakt podezřelá. Zítra uvidíme, co z toho vyleze. Napíšu popravdě, vyfotím a už teď se o mě pokouší záchvat smíchu.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

Ahoj, nebudou ty jahody kompotovaný moc měkký? Já osobně bych to řešila čerstvými a šťávu bych použila - jahůdkový sirup, trochu naředěný vodou, citronovou šťávu, protože jen jahodová šťáva z kompotu je mdlá. No možná budeš překvapená a já až mi napíšeš také. Proboha, jen ať nedopadneš jako já…sulc mi sulcovatěl 3 dny a čím je starší, tím je lepší. Zdravím.

Osceola
217 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery-tak Bedlo

Ahoj, dneska jsem zakoupila novou formu na dort a proto doufám, že se dílo podaří. Jinak poletí z baráku jako ta první. Taky jsme se po dlouhé době sešli s Pupkem v kuchyni (dělal moc dobrou tvarohovou pomazánku).
Jela jsem přesně podle tvojí navigace, skoro jsem na nic nezapomněla a když, tak hned dosypala. Použila jsem konzerv. jahody, šťávy z toho bylo pěkně půl litra a do toho vanilkovej puding, ten mám nejradši. Chuť z toho byla trochu divná, taková divoká, ale s tím sladkým to do kupy pude. Dobrota se chladí na výsostným místě v ledničce. Přiznám barvu, moc mě to kuchtění nebavilo, ale protože jsem se odměnila dopředu (koupila jsem si nový rifle), tak jsem u toho ani moc nemrčela. Už se těšám na zítřek na rozkroj a napíšu ti, jestli se mně dělaly boule za ušima nebo su úplně levá.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

Osceolo, ať se povede, ale hlavně ať chutná. Já se teď po všem sladkém chystám na sulc.
Možná někdy, budeš-li péci, upřesňuji recept. Na vychladlý moučník se dá všechna ušlehaná smetana s kysanou, pak ovoce a pak se zalije pudinkovou hmotou, nic se nevrství.

Osceola
217 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

Jéjda Bedlo, seš hodná, ale s pečením na mě nechoď. Zkusím tento ledničkovej, pec se mnou nekamarádí.
Jak jsem páchala ten minulej, už vím, co jsem dělala za chyby a doufám, že tvůj se mně povede. Musím se víc soustředit a nedolaďovat podle svých mylných představ. Mám to naplánovaný na pondělí a pak napíšu, jak jsem to zvládla.
Měj se dobře a dík.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

Ahojky Osceolo - určitě se povede, je to léty vyzkoušený recept. Dcera má jeho další obměnu: najdi si můj recept 18634 - Ovocná buchta od Fanušky z K. nad L., upeč buchtu, nech vychladit, ušlehej šlehačku, přidej cukr a tři kysané smetany, piškoty nech ve špajzu a pokračuj dále podle tohoto receptu, a výsledek - můžeš baštit bez uložení v lednici. Zdravím, ať chutná.

Osceola
217 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Letní i zimní dort mé dcery

Ahoj Bedlo, tak jsem si to uložila a v budoucnu vyzkouším. To by v tom byl čert, aby se mně to nepovedlo. A fakt to drží, aji když tam není žádná gilotína? Podobnej recepis se mně už jednou moc nepovedl.

Vložit nový komentář

Dnes doporučujeme: Hrachová kaše

Nejlepší recepty

Francouzské kmínové sušenky Francouzské kmínové sušenky
Jarní ratatouille s česnekovými brambory Jarní ratatouille s...
Tagliatelle s rukolou a sušenou šunkou Tagliatelle s rukolou a...
Šamorínský rožeň Šamorínský rožeň
Vatovec (pýchavka obrovská) v trojobalu Vatovec (pýchavka obrovská)...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz