Recept Labužnický králík

(Hodnoceno 2x) Labužník housenka02 Česká kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk

Labužnický králík

Postup

Většího králíka naporcujeme, menšího necháme vcelku. Vložíme do pekáče a zalijeme nálevem. Vše zasypeme plátky cibule a česneku a proužky paprik. Přiklopíme a necháme odležet v lednici do druhého dne. Poté pečeme v troubě asi 2 hodiny. Podle potřeby podléváme vodou, přeléváme výpekem a obracíme. Ke konci pečení obložíme plátky slaniny a necháme ji rozškvařit. Měkké maso vyjmeme, výpek slijeme, přidáme trochu vody a rozmixujeme. Maso na talíři přeléváme šťávou.

Recept je z kategorií: Králík

Nahlásit recept

 • 07.09.07 vloženo
 • 27883x zobrazeno

Čas přípravy

 • 2,5hod

Počet porcí

 • 4 porce

Ingredience

 • 1 králík
 • 100 g slaniny
 • 5 stroužků česneku
 • 1 větší cibule
 • 1 zelená a 1 červená paprika
 • Nálev:
 • 2 dl vody
 • 1 1/2 dl oleje
 • 2 ČL soli
 • 1/2 ČL pepře
 • 1 ČL sladké papriky
 • 2 PL kečupu
 • 2 PL hořčice

Doporučená příloha

 • vařené brambory

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Podobné recepty

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku
Odkaz na uvaření

van.Thomas 27.2.20 21:33

Udělal jsem z poloviční dávky, přičemž papriku jsem dal jen červenou a to ještě ne celou. Po rozmixování vznikne něco jako králík na paprice, trochu říznutý rajskou. Ale chutná to vcelku dobře. Jako přílohu jsem udělal bramborový knedlík a páslo to k sobě dobře.

Diskuse k receptu Labužnický králík

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

Váš příspěvek

Přečtěte si recept na Labužnický králík

van.Thomas
195 příspěvků 26.2.20 20:13
Už se poprali?

Je nádherné, jak se nad tím receptem popralo sedm lidí do krve a během dalších deseti let ho uvařil jeden člověk. :-) :mrgreen:

Labužník housenka02
609 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

Na přání paní bedly jsem opravila všechny zkratky, uznávám, že ne všechno co je jasné mě, musí být zákonitě jasné i ostatním… ale ČL mi nikdo nevezme ani kdyby jste mne virtuálně popravili…

Manana
1515 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík - ještě mi dovolte poznámku k ČL

To ČL a KL jsem samozřejmě myslel obrazně, tyto výrazy asi nikdo ve vyhledávači hledat nebude, ale to, že vyhledávač potřebuje tři znaky platí a mě v ten moment nenapadlo nic jiného, než to krásné a tady povolené ČL.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

Když tady, tak tady …trošinku se to zvrtlo na KL a ČL, dobře to popsal manana. Když zapomeneme na název receptu, ale vybaví se nám jakákoliv ingredience z toho receptu - Vyhledávač je schopen recepty s těmito ingrediencemi nalézt. Poukázala jsem na nesmyslné zkratky používané v ingrediencích viz: hov. zadní, tav. sýr, ml. maso, ml. sl. paprika - to určitě nepoužíval ani Achille Gregor, písk. cukr, ster. okurka … housenko promiň, ale ten každý recept stojí zato, aby v ingrediencích byl vypsán celým slovem. To je všechno.

lydia
1227 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

Také musím přinést svou trochu do mlýna. Zjistila jsem, že také používám ČL a ne KL. V německých kuchařkách, ze kterých peču nebo vařím, ze kterých potom přidávám přeložené recepty na Labužníka, se používá výraz TL - Teelöffel nebo gestrichener Teelöffel. Což česky znamená čajová lžička, nebo zarovnaná čajová lžička. Čajová lžička je také větší než kávová lžička. Ve starých českých kuchařkách se píše buď lžička nebo lžíce. Jaká lžička je míněná nevím, ale pro mne to byla vždy čajová. Samozřejmě souhlasím s tím, aby se dodržovala pravidla psaní receptů tak, jak si to Pepíček přeje, nakonec je Labužník jeho poklad. Ale přesto, že si Pepíček přeje výraz KL, buďme tolerantní a uznejme i výraz ČL. Myslím si, že to hledání receptu neuškodí, ale možná by to uškodilo receptu tím, že by se tam něčeho dalo méně, než je zapotřebí.
Omlouvám se, že ze stejného důvodu jako Manana píšu sem a ne mimo mísu.

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

:-)) lžička ne lžíčka :-))

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

Bedli, zdravím a souhlasím, na chyby je třeba upozornit, chybami se přece člověk učí.
A jen pro pořádek cituji pro Maňánu z Pepíčkova návodu " Jak psát recepty" :
Kuchyňské míry jsou hrnek nebo šálek, kávová lžíčka nebo zkratka KL, polévková lžíce nebo PL.
Ale myslím, že 99,9% receptů je psáno správně, Labužník je přece člověk inteligentní. Nebo ne? :-))

Manana
1515 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík - pravidla psaní do webu

Nemohu a nechci zastupovat Pepíčka, ale k pravidlům psaní do webu se musím zmínit.
Pepíček ta pravidla nevymyslel proto, že by chtěl ostatní labužníky otravovat nebo šikanovat nebo snad omezovat jejich originalitu. Jsou to pravidla, která se dodržují na všech webových stránkách a diskuzích a fórech, a to z jednoho jednoduchého důvodu: snad každý z účastníků se dostane do situace, kdy potřebuje na webu něco najít. Na webu, kde jsou tato pravidla dodržována, to najde snadno, tam, kde ta pravidla dodržována nejsou, to najde těžko nebo to nenajde vůbec. Protože počítač je stroj a může hledat jen to, co je do něj zadáno a způsobem, který je do něj naprogramován. Na př. většina vyhledávačů musí dostat ke hledání výraz o minimálně třech znacích, což ČL ani KL není. A tak ti, co nedodržují pravidla psaní webu se sami vyřazují z možnosti ho využívat v plné šíři a navíc ostatním znemožňují, aby se také mohli s jejich poznámkami a komentáři seznámit. Proto je opravdu zbytečné, aby ti, co pravidla nedodržují a dokonce je dodržovat ani nechtějí, sem vůbec něco psali. Jsou i weby, kde správce nebo moderátor webu takové příspěvky běžně maže.
Omlouvám se za to, že jsem příspěvek umístil sem k receptu a ne do rubriky Mimo mísu, kam by patřil. Doufám, že tady si ho přečte víc labužníků, jen si nejsem moc jist, zdali ti, co pravidla nedodržují, to vůbec budou ochotni číst, natož podle toho konat. Už je vidím, jak jezdí po silnicích, kde zrovna tak jako tady úmyslně nedodržují pravidla, aby dali vyniknout své originalitě.

Labužník housenka02
609 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

Ale muchacho, to snad ne…

Mě jenom tak trochu vadí, že se vždy najde někdo, kdo nechce pochopit, že každý jsme svým způsobem originální a že já se třeba chci tak trochu odlišovat od toho bezejmenného stádečka jdoucím za tím vedoucím…

Vlastibulko - doufám, že i vám bude chutnat tak jako nám, já sice dělala z králíka, ale ze zajíce to bude určitě taky dobré…

Muchacho
361 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

Já si myslím, že byste si to měly rozdat někde v podchodu v noci.

vlastibulka
81 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

Housenka, svojím receptom si mi padla do rany :-), dostala som domáceho zajačika, stále rozmýšľam akú špecialitku vytvoriť a vtom lup ho tvoj recepis…, zajko oddychuje v náleve a ja sa teším na zajtra :-)
Pekný víkend.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík - housenko...

nezvyknu a je s podivem, že nerespektuješ pravidla tohoto webu. Nejsem dokonalá, to se mýlíš. Jen píši recepty podle pravidel majitele tohoto webu a nečudlám je ani doma…no, jo zvyk je železná košile. Jsem ráda, že znám Tvé názory za které se nestydíš a prosím, příště méně ironie. Příští pokračování prosím … Mimo mísu.

Labužník housenka02
609 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

Ach jo, já čekala, že se někdo ozve… ani mne nepřekvapuje, že je to naše paní dokonalá - bedla. Já si takto píšu recepty už několik let, i všechny recepty které jsem vložila na tento web a zatím to nikomu nevadilo…

Takže aby bylo jasno milá paní bedlo : buď si zvykneš anebo mé recepty nečti!

Jinak ti přeji hezký víkend…

Bali
1254 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

nevím proč se všudemožně píše ČL a PL. Nestačí snad lžička a lžíce?

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík - whitesnake ...

prosím?

whitesnake
13 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

Děvčata ! Jenom se nahádejte !

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Labužnický králík

1 ČL sl. papriky = 1 KL sladké papriky, myslím, že by stálo zato psát podle pravidel tohoto webu a bez zkratek…místa máme dost. Není myšleno ironicky. Máš to skoro u všech receptů, které jsi sem během dvou dnů vložila.

Vložit nový komentář

Dnes doporučujeme:

Nejlepší recepty

Kuře na medu Kuře na medu
Guláš z hlívy ústřičné Guláš z hlívy ústřičné
Štika na smetaně Štika na smetaně
Bylinkové palačinky s chřestem Bylinkové palačinky s chřestem
Pikantní těstoviny s dýní Pikantní těstoviny s dýní

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz