Recept Křenová placka

Česká kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk Na e-mail

Postup

Křenovou placku připravíme tak, že nastrouháme 20 dkg syrových brambor, vymačkáme z nich puštěnou vodu a smícháme je se 3-4 lžícemi nastrouhaného křenu. Takto připravená křenová placka se přiloží asi na dobu 20 - 30 minut na nemocné místo (např. proti pravé plíci a na tutéž dobu proti levé) a posunovat na další místa. Opakovat až kůže zbledne - asi 3 dny.
Doporučuje se místo nejdříve namazat sádlem, nebo olejem a křenovou placku přikládat přes gázu.

Tento recept jsem taky obdržela od pana F. Ferdy a velmi se osvědčil všem komu jsem ho doporučila.
Já jsem měla často potíže s bolestí zad a po několika těchto obkladech mně vždy bolesti ustoupily. Několika lidem jsem ho doporučila i při bolestech kolena, loktu, ramene a taky jim bolest ustoupila.

Já jsem si ušila z gázy malý polštářek (asi 15×20 cm) se zipem a křenovou placku vložila a uzavřela zipem a přiložila na bolestivé místo. a na to jsem přiložila nahřátý ručník. Ale nezapomeňte si místo předem namazat. Již po 3 minutách budete cítit sílu této placky. Po odstranění placky vám zůstane na těle růžový flek, který zmizne za několik hodin nebo za několik dnů.

Všem vám přeji pevné zdraví, ale pokud máte nějakou tu bolístku, tak doporučuji vyzkoušet.

Recept je z kategorií: Léčivé recepty


Reklama

Nahlásit recept

  • 04.08.02 vloženo
  • 24325x zobrazeno

Ingredience

  • 20 dkg brambor
  • 3 lžíce strouhaného křenu

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Podobné recepty

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Křenová placka

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

 Váš příspěvek

Reklama

 
Muchacho
361 příspěvků 25.01.09 03:43
Re: Křenová placka

Ještě se vracím Pampeliško k onomu receptu. Dotaz prosím. Tato placka se dá použít vícekrát v jednom dni, nebo také i druhý den ?
Určitě to použiji. Dík a zdravím

 
Muchacho
361 příspěvků 25.01.09 03:43
Re: Křenová placka

O panu páterovi Ferdovi vyšla i kniha. Měl jsem jí půjčenou- bohužel pouze.
Píší se v ní až někdy pro mne neskutečné případy, ale věřím tomu. Na rozdíl od podvodníků z psychotronických poraden atd.
Sám na "vlastní kůži " jsem zažil léčení šamana, uzdravovatele kostí a kloubů. Nebylo to tady. Nemohl jsem dát pravou rukou na vedlejší sedadlo v autě skoro prázdnou aktovku a od šamana jsem přijel zdráv !!! To vím zcela určitě. Nikoli , už je to asi lepší, zdá se že to bude lepší atd. Bylo to v pořádku.!!!

 
Kari
545 příspěvků 25.01.09 03:43
Pampeliško,

to je velmi velmi zajímavé, nevěděla jsem o tomto ani o Ferdovi vůbec nic. Poučila jsem se, díky. Ráda tuto metodu, až bude třeba, vyzkouším nebo doporučím. Krásný den

 
Pampeliska191
1075 příspěvků 25.01.09 03:43
Kdo to byl Pater Fr. ferda?

Páter František Ferda Jméno léčitele a duchovního Františka Ferdy se stalo v Čechách legendou. Za panem páterem jezdili komunističtí ministři, zvali ho na předsednictvo vlády. A to vše navzdory tomu, že ho v padesátých letech poslali kvůli jeho víře za mříže. Narodil se 31. března 1915 v Dražkovicích nedaleko Spáleného Poříčí. Od dětství se zajímal o přírodu a byl aktivním hudebníkem. Vystudoval arcibiskupské gymnázium v Praze. Poté absolvoval bohosloveckou fakultu v Praze–Dejvicích, a 29. června 1939 byl vysvěcen na kněze. Jako kaplan působil v Mýtě a Petrovicích u Sedlčan. Tři roky po nástupu komunistů byl zatčen a putoval jako desítky dalších duchovních do vězení. Vystřídal vězeňské cely v Ostravě, Opavě, Mírově, Jáchymově, Leopoldově, Valdicích i na Borech. A právě za mřížemi také objevil své mimořádné schopnosti. Po propuštění v roce 1960 pracoval jako dělník v plzeňských pivovarech. K pastorační činnosti mu bylo povoleno vrátit se až o osmnáct let později. Působil jako duchovní správce u řeholních sester v domově důchodců v Újezdci u Klatov. Tehdy se už však plně věnoval i svému druhému poslání. Diagnózu dokázal určit podle očí, podle fotografie, či dokonce jen tak – pouhým soustředěním. „Mám pocit jako bych ze sebe vyslal paprsek zelené barvy, který se rychle klikatě pohybuje, a pak se naráz zastaví. Tak dojde k mému spojení s tím člověkem,“ popsal před lety Ferda svoji specifickou diagnostickou metodu.Při léčení však používal i prostředky daleko prozaičtější: „Lepší než penicilin je na zápal plic křenová placka.“ Nezastupitelné místo v jeho lektvarech měly také česnek, cibule a množství nejrůznějších bylinek.O tom, že jeho léčba skutečně pomáhala, svědčily fronty nemocných, stojící před jeho bytem často od čtyř od rána, i v jeho ulici zaparkované šestsettřináctky tehdejších mocipánů. V roce 1980 se přestěhoval do Sušice. Od tohoto okamžiku, prakticky až do posledních dnů jeho života, nastala pro něho neúnavná služba trpícím a nemocným. Zemřel v neděli 7. července 1991. 16. července byl pochován na sušickém hřbitově za masové účasti vděčných pacientů. Jeho mimořádnou obětavou činnost vysoce ocenil v kondolenčním dopise František kardinál Tomášek. Odhalení pamětní desky Františka Ferdy na budově děkanství proběhlo dne 9. září 2000 u příležitosti Dne evropského dědictví. Odhalení provedli společně starosta Pavel Čížek, Ferdův spolužák ze semináře kanovník Kořínek a Ferdova hospodyně a pomocnice

 
Pampeliska191
1075 příspěvků 25.01.09 03:43
Re: Křenová placka-2

Jde o starý lidový předpis. Kořen křenu nastrouháme (3 díly) a s mou-
kou (5 dílů) a trochou octa smícháme v těsto. Můžeme přidat i sádlo (1 díl).
Z těsta uděláme placku, kterou pak přes plátýnko (nikdy ne přímo na kůži)
přiložíme na bolestivé místo. Necháme působit maximálně 20 minut, ne déle!
Křenová placka dráždí nervová zakončení, zvyšuje prokrvení kůže i hlouběji
položených tkání, a tím podporuje hojení a regeneraci, mírní bolest. Použí-
vá se při ischiasu, revmatických a neuralgických potížích apod. Ale pozor,
při dlouhodobějším působení by se na kůži mohl vytvořit zánět až puchýře.
Aplikace se musí přizpůsobit citlivosti pokožky. Křenové placky byly jakýmsi
lidovým předchůdcem dnešní kapsicinové náplasti - Capsicolle, která obsahuje
výtažek z pálivé papriky

 
Pampeliska191
1075 příspěvků 25.01.09 03:43
Re: Křenová placka

Micinko, tento recept mam primo od lecitele-a nejznamejsiho jasnovidce patera Frantiska Ferdy, se kterym jsem se osobne poznala i setkala v Susicich na Srakonicku. Recept mam mockrat vyzkouseny a skutecne pomaha na hodne zdravotnich potizi. Mej se moc hezky-ahoj

 
Micinka
3 příspěvky 25.01.09 03:43
Re: Křenová placka

Tento recept je dobrý a účinný. Totéž doporučuje i páter Ferda.

Vložit nový komentář

Reklama

Dnes doporučujeme: Horké maliny se zmrzlinou


Reklama


Reklama

Nejlepší recepty

Horké maliny se zmrzlinou Horké maliny se zmrzlinou
Mandle s čokoládou Mandle s čokoládou
Ořechový koláč Ořechový koláč
Bramborový guláš s kabanosem Bramborový guláš s kabanosem
Guláš z hlívy ústřičné Guláš z hlívy ústřičné

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz