Vitalion
zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz
Bento Ruská kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk
Syn sa vratil z culinarskych ciest a prisla diskusia ako tento recept na
Stroganoffa v Parizi bol uplne iny od toho v Moskve.
Tak sme spravili taky maly vyskum, a prisli sme na daco zaujmave, podla
kucharskej biblie Larousse si narok robi sefkuchar Charles Briere ktory pracoval
v St. Petersburgu a publikoval recept v L 'Art Culinaire v 1891.
Lenze v roku 1861 jedna Elena Molokovecova vo svojej kucharskej knizke:
Елена Ивановна Молоховец - Подарок молодым
хозяйкам (1861) ma recept cislo 635. (govjadina po-strogonovski,
s gorchitseju)?
Takze pridavam recept ako je jej original z roku 1861, maso je na kocky (ze vraj na sliziky bolo az neskor ked grofovi vypadali zuby).
1-Hovadziu svieckovu nakrajame na male kocky a posypeme cerstvo mletym novym korenim a trochou soli a dame marinovat minimalne 2 hodiny pred podavanim. 2-Na panvici si roztopime lyzicu masla a pridame lyzicu muky a spravime svetlu zaprazku, ktoru riedime pridavanim kvalitneho domaceho vyvaru. Nakoniec vmiesame pol lyzice horcice a ochutime ciernym korenim (podla povodneho receptu scedime omacku). Odlozime na stranu. 3-Na masle rychlo oprazime namarinovanu svieckovu (najlepsie na varky) a odlozime na stranu. Tesne pred servirovanim vmiesame dve lyzice cerstvej kyslej smotany, pridame oprazene hovadzie a prehrejeme. 4-Servirujeme podla povodneho receptu so zemiakovou "slamou". (Hranolky nakrajane na jullien).
Recept je z kategorií: Hovězí maso Maso Minutky
brambory
Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.
Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění
Přečtěte si recept na Hovězí Stroganoff - Govjadina po-strogonovski
Bento se neustale inspiruje mnou pridanymi recepty
jolana , som momentalne mimo na konci sveta na ostrovoch ktore sa volali kedysi Kanibalske ostrovy , a ked sa vratim do civilizacie pridam daco ako „Casino na prirodne“

inac pivo je dobre a rum ma 56%,
5068 příspěvků 12.2.12 22:09
Bento, vdaka.. presne podla receptu okrem jednej malickosti..maso na rezance(naklepem na tenklko a potom narezem), bo synator by to neprekusol..pretoze v stroganove ma byt maso na rezance, pretoze totalna rozloha masa na rezance je vacsia tak viacej pojmu/vstreba maso chute z korenia a omacky…a horcice..sareptskaja u nas nezahliadnes ani nohodou a to tu mame rusov dost..
Bento jestli dobře rozumím, výrazem reklamoval jsi myslel propagoval? Je to správně, bistecca alla fiorentina se opravdu připravuje z odrostlejšího telecího rasy chianina. Recept je jednoduchý za předpokladu, že máte správný řez masa správně odleženého, správně uřezaného a správně opečeného. To je pro Toskánce skoro náboženství.
Zdravím a závidím to teplo, ale jen trochu, zima je krásná.
sveva, rado sa stalo , inac tento uplne jednoduchy recept nas inspiroval ( pride nam navsteva zmrznutych europanov ) spravit asi naj -jednoduchsi ( ale super zlozity
)Taliansky recept Bistecca alla
Fiorentina.
a stale mame 'nudne 'pocasie + 30 C
Dakdo tu reklamoval ze pestuju Chianina plemeno ,
takze varime vonku .
Bento děkuji za vložení tohoto receptu. Původní jednoduchá verze má své příznivce všude na světě. Lidem se líbí obohacovat a komplikovat. Zdá se, že se blýská na lepší časy, vracíme se zpět.
já sám našel tolik variací, je docela možné, že autorka v roce 1901 začala přidávat protlak, proč ne?
Krom toho jsem našel, že tohle jídlo vynalezl hrabě Igor Stroganov, přítel Alexandra III. Jenže on žil později než byl podle dalších zdrojů recept poprvé publikován roku 1871, podáváno s rýží nebo nudlemi.
Kde je pravda? To asi neví nikdo a konečně, není to jedno? Hlavně že nám chutná.
Zas ty překlepy, editováno.
Příspěvek upraven 04.02.12 v 17:40
551 příspěvků 3.2.12 23:41
Drobek, v recepte z roku 1901 uvadza autorka aj lyzicu rajcinoveho pretlaku…cibula tam vsak nie je
Elena Molokhovets „klasická ruská kuchařka (1861) dává první známý recept na Govjadina po-strogonovski, S gorchitseju“ - Hovězí à la Stroganov, s hořčicí ", která zahrnuje lehce pomoučené hovězí kostky (ne proužky) a restované s hořčici a vývarem, a dokončené malým množstvím zakysané smetany, žádná cibule, žádné houby. V roce 1912 recept přidává cibuli a rajčatový protlak, a podává s křupavými bramborovými stébly, které jsou považovány za tradiční přílohu v Rusku. Verze uvedená v roce 1938 Larousse Gastronomique obsahuje hovězí nudličky a cibuli, buď s hořčicí nebo s rajským protlakem.
Takže máš pravdu, takhle je to původní a originál.

s širokými nudlemi, majda je růžová až oranžová a vůbec si netroufnu odhadnout co všechno v tom je. Rozhodně paprika, z něčeho ta barva musí být. Spousta cibule, už jsem viděl i na plátky kyselé okurky.
Takže vlastně znojemská omáčka?
PS: Myslim ze v USA sa podava s nudlami , asi zle prelozili povodny recept
děkuju.
Takhle je to mnohem
jednodušší a taky krásnější než vylepšenosti které vznikly později.
Tisknu a zařazuju do svazku sebraných receptů. 