Recept Drožďové šátečky (nekynuté)

makyna7 Česká kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk

Postup

Vzahřátém mléce rozmíchejte cukr a droždí (kvásek). Do mísy dáme mouku, nastrouhanou heru (nebo máslo), vejce, sůl a kvásek. Vypracujeme těsto, lehce vyválíme a rádýlkem vytvoříme čtverečky, které plníme vybranou náplní (tvarohovou, makovou, povidlovou nebo ovocem). Okraje čtverečků slepíme k sobě, položíme na vymaštěný plech, potřeme vajíčkem a posypeme drobenkou. Pečeme dozlatova a po vychladnutí posypeme moučkovým cukrem. Drobenka : 150 g polohrubé mouky, 120 g mouč.cukr, 120 g másla, 1 lžička skořice, Tento recept mám od kamarádčiny babičky a šátečky jsou velmi chutné.

Recept je z kategorií: Koláče

Nahlásit recept

 • 22.07.07 vloženo
 • 8525x zobrazeno

Čas přípravy

 • 45min.

Počet porcí

 • 6 porcí

Ingredience

 • 500 g polohrubé mouky
 • 125 ml. mléka
 • 30 g cukru
 • 65 g droždí
 • 250 g hery (nebo másla)
 • špetka soli, 2 vejce
 • moučkový cukr na posyp

Doporučená příloha

 • mléko nebo kafíčko

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Podobné recepty

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Drožďové šátečky (nekynuté)

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

Váš příspěvek

Přečtěte si recept na Drožďové šátečky (nekynuté)

zoubek
31 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky (nekynuté)

Makyno, promiň, jestli se Tě moje poznámka dotkla, vůbec jsem to tak nemyslela. Když jsem napsala svůj první recept, na který jsem byla patřičně pyšná, neboť psaní není moje parketa, vyprášili mi kožich tak, že jsem se pak bála otevřít stránky. Ale vzala jsem si ponaučení, snažím se a vlastně jsem za ty poznámky vděčná. Piš dál, opravdu jde všem hlavně o recepty a vaření. Vážně, neber si to tak a hlavu vzhůru. Pamatuj, že chybama se člověk učí.

Kely
186 příspěvků 25.1.09 03:43
Woodoo

Mistře Woodoo, život je o pravidlech, kdyby nebyl nastal by ve všem neuvěřitelný zmatek, tak i tady na Labužníkovi. Neber si do úst Bedlu, která je na rozdíl od tebe užitečná a spoustu věcí lidem nezištně poradí a její recepty jsou tady pro mnohé inspirací. Své komplexy nevím z čeho si jdi vybíjet jinam (ani tam jim to proboha nepřeji), sbohem Kely.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky (nekynuté)

Makyno, přeji Ti další krásné recepty ale věř, že to není lehké se v tom velkém množství vyznat…chce to velkou trpělivost … ne vymlouvání. A prosím podle pravidel. Pěkné odpoledne …

blamamka
292 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky (nekynuté) makyno7

Prosím Tě proč by jsi nemohla dál psát své recepty. Každý jednou začínal. Podívej se na recept 23583. Taky mě bedla upozornila na chyby. No a co. Tak jsem to opravila(povedlo se až poněkolikráte) a pokračuji dál a neurazila jsem se. Někdo už má holt takovou povahu. Někdo si to přečte a případně chyby přehlédne a někdo na ně upozorní. No a život jde dál ne? Budeme rádi, když tu mezi námi zůstaneš a přizpěješ nějakým dobrým receptem a svými zkušenostmi. No a možná jsem tu nasekala taky nějaké hrubky. Měj se krásně a přeji hezké odpoledne.

yanul
76 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky (nekynuté)

Labužníci milí, všichni se občas dopustíme nějaké chyby, nikdo z nás není neomylný. Byla by škoda, kdyby se tu místo receptů a dobrých rad strhla bitva o pravopisný řád a jeden druhému by chtěl něco vytýkat. Už je to dosti let, co jsem opustila školní svět, ale v paměti mi doposud zůstala dobrá rada našeho pana profesora. Říkal nám, že to, co napíšeme a pod co se podepíšeme, je naší vizitkou. Tím je stručně a jasně řečeno vše. Nezlobila bych se proto za dobře míněné rady a také bych z těch lidí, kteří upozorní, nedělala dráby. Každý rozumný člověk si z toho může vzít poučení. Omlouvám se, že jsem se tu obšírně rozepsala, ale když už se tak stalo, loučím se citátem Zdeňka Svěráka: " Čas těžko někdo zastaví, tak buďme k sobě laskaví, vždyť nežijeme věčně. "
A všichni se mějte moc pěkně, dodávám já :-)).

makyna7
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky (nekynuté)

Pročetla jsem si podrobně návod jak psát recepty, dobře a bez chyb.Myslela jsem si že tyto stránky můžou být velmi perfektní pro všechny . Bohužel ale né pro lidi
kteří jsou slabší v českém jazyce, znamená to že když nebude doržovat zdejší pravidla tak nemá právo se podělit o své recepty které by chtěl také nabídnout.
Jelikož strašně ráda vařím ,tak si to tu ještě prohlédnu ale o recepty se Svámi dělit už nebudu a poohlídnu se po jiných stránkách s recepty a doufám že se budu u nich cítit lépe .

makyna7
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky (nekynuté)

Stím olejem do drobenky může být dobrý , tak to někdy zkusím , dík .

makyna7
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky

Díky Vali, to jsem zapoměla zdůraznit a hned to napravím .a ještě k tomu droždí se omlouvám ,přepisovala jsem to od kamarádčiny babičky ale když jsem je pekla ty šátečky, zjistila jsem že jsou moc cítit tím droždím tak osobně dávám tak
65 g droždí .Též to opravím.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky - tea ..

vím, že je to boj s nekonečnem, protože tyto lidičky si přehodí nick a píší dál. Díky a hezký den.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky - oldsoft ...

díky, bohužel technika psaní, je skutečně mnohým lidem španělskou vesnicí, ale i to patří ke vzdělání pokud chci psát veřejně. Hezký den.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky - makyno ...

k Tobě už nemám nic, protože pokud jsi bystrá …vše jsi si přečetla a mohla zjistit, že to není jenom můj názor, který jsem Ti napsala. Stále jsi tu host a podle toho se řiď, protože i tento web má svá pravidla.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky - woodoo mistře ..

není mně zapotřebí rad od člověka, který se ani nepředstaví. Většina labužníků ví kdo jsem a já vím, kdo jsou oni. Jsem strašně ráda, že se nemusím vymlouvat na chyby své i těch druhých. Když něco děláš - dělej to pořádně … i tak zní pořekadlo. Jseš tady host, jako já …tak se podle toho chovej a jen tak mimochodem, co jsi udělal Ty pro tento web? Vše co tady píši, píši ráda a bez náznaku jakéhokoliv zviditelnění. Jinak máš vcelku špatný postřeh …spím velmi dobře a o tom, že jsi tady napsal takovouto slátaninu za hodinu nevím …takže z Tvé strany práce k ničemu.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky

Vali, začnu u Tebe .. do uvedeného množství, stačí kostka droždí t.j. 42 g. Jen nemám tolik času abych všechny tyto recepty pod jiným názvem tady uvedla. Naposledy z tohoto těsta dělala šátečky andyw, má je v Deníčku. V receptu je 100 % tuk, ale lze nahradit tuky, jako je máslo, či hera. Místo, aby se pisatel styděl, poukazuje na chyby druhých a jak píšeš vůbec ho nezajímá … jaká má tento web pravidla. Díky … čauky

Vali
1327 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky

no jo, už to vím, to jsou koláčky - šátečky bez kynutí, bylo by dobré v receptu zdůraznit

Vali
1327 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky

taky mám na svém kontě určitou porci receptů a v začátku jsem taky nepsala recepty správně. Po upozornění jsem všech 12 receptů přepsala tak, jak je určeno, aby vypadaly…jsem přece na návštěvě na cizích stránkách, tak se tu musím chovat slušně a dodržovat pravidla…to je ono…dělat si co chci (to dělá dnes s oblibou plno lidí) a proto to tak na našich silnicích vypadá…taky se nedodržují pravidla a dělá si plno lidí co chce…vždycky se musí někdo obětovat a trochu na těchto skvělých stránkách udržovat pořádek, když na to Pepíček nemá čas…je tu plno lidí, kteří rádi pomohou, poradí, jen se umět dohodnout a být vděčný za radu a pomoc…čauky mňauky

a něco k receptu…není tam moc droždí? Možná musí být kvůli velkému množství tuku a nebo proto, že je zdravé. Do drobenky přidávám trochu oleje, je vláčnější.

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky

" Mistře Woodoo" přečtěte si prosím " Jak psát recepty". Také jsem se to musela naučit. A jde to…Pravidla jsou taková, jaká jsou a tečka. A nenapadejte Bedlu, když Vás upozorní na chyby. To je jenom dobře. Díky a hezký večer.

oldsoft
682 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové šátečky

Tak mistře Woodoo, Vaše pořvávání na Bedlu také nepřekypuje přehnanou slušností. Pro zajímavost: Bedla je autorkou 770 receptů. A nyní si neodpustím seznam chyb, když sis to nepřímo vyžádal: po slovech „BEDLO“, „chybičky“, „nevím“, „vadí“ chybí čárka, po tečce, čárce se píše mezera, po vykřičníku se nepíše tečka. Dále se píše „s hrubkami“.
Není zač.

Labužník Woodoo02
1 příspěvek 25.1.09 03:43
Re: Drožďové koláčky

Tak mistře BEDLO bylo by docela vhodné aby jste si přestal tady hrát na spasitele českého jazyka a nepoukazoval na chybičky které Vám asi nedají spát.Za prvé je to neslušné vůči slečně či dámě Makyna7 a za druhé si myslím že recept je dosti srozumitelný i třeba člověku s naprosto základním vzděláním.Nevím o co Vám jde ,ale jestli o zviditelnění tak tady asi ne!!!!!.Akorát ze sebe děláte policajta a tady se to opravdu nehodí a je to i zbytečné.A pokud Vám až tolik vadí tak si raději zapněte televizi a nechte nás tu dýchat a načerpávat nové recepty a třeba i z hrubkami.Předem děkuji Woodoo Ps: Pokud jsem se dopustil nějakých chyb tak doufám že to udýcháte.......

makyna7
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové koláčky

Mám sousedku,která má podobný recept jako já a přesto se liší na chuti,pročítala
jsem zde mnoho receptů a mohu říci že nejsem jediná ,která píše zde chyby.A pokud jde o to že je zde někde podobný recept ,opět nejsem výjimkou.Více receptů je zde stejných akorát je lidi jinak jmenují ,přesto proti chybám a stejných neboli podobných receptů vůbec nic nemám a už vůbec nic nikomu nevyčítám.Hodnotím zde bezva recepty a jestli jsou psané bez chyby nebo s chybou na chuti mi to neubírá.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Drožďové koláčky - makyno ...

i k psanému slovu, patří úprava, je vidět, že jsi nečetla pozorně. Po tečce a čárce používáme mezerník, 125 g, 125 ml atd, slova píšeme celá. Zkus se podívat na psané recepty od vladky, vali, Esmeraldy a jiných stálic…krom jiného, tento recept tu již je … stačilo pod recept dopsat, že přidáváš cukr. Nic ve zlém.

makyna7
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové koláčky

Mám ráda český jazyk, ale bohužel nejsem asi v něm zrovna nejlepší ,

makyna7
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové koláčky

Omlouvám se za chyby které se vyskytli nebo stále se vyskytují ,ale myslím si že důležitější je zde na těchto stránkách recept který je odzkoušený a dobrý .Mám ráda český jazyk, ale bohužel nejsem asi v ní zrovna nejlepší , to však neznamená že nedbám na onu čistotu českého jazyka.

zoubek
31 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Drožďové koláčky

Máš pravdu, Bedlo, jenže ono nejde jen o technické provedení a podání receptu, ale i o čistotu českého jazyka. Vždyť čeština je fakt krásná a libozvučná, nekažme ji tedy různými patvary. Kluci a děvčata, dbejme na čistotu nejen potravin a nádobí, ale i na čistotu českého jazyka.
P.S. Nemám nic společného s pedagogikou, mám jen ráda svou řeč.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Drožďové koláčky

Ale, ale … na takovém malém prostoru a tolik chyb, mohla bys to opravit. U vstupu při vkládání receptů je článek Jak psát recepty, nebylo by marné si ho přečíst. Koláčky mohou být dobré …ale …

Vložit nový komentář

Dnes doporučujeme: Domácí živáňská

Nejlepší recepty

Blesková jarní polévka Blesková jarní polévka
Krémová celerová polévka Krémová celerová polévka
Vaječný salát s pomeranči a řeřichou Vaječný salát s pomeranči a...
Zeleninová pomazánka Zeleninová pomazánka
Cuketové placky Cuketové placky

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz